Poortvliet krijgt een weg voor trekkers Kindcentrum niet nog eens op de agenda Mens moet centraal staan in de zorg en niet de regels Ift 7 Aantal meldingen valt mee volgens gemeente Ergernis over tractoren op de provinciale weg bij Poortvliet moet over een paar jaar tot het verleden behoren. De provincie gaat nu echt werk maken van een aparte landbouwweg. Op het stuk van de N286 tus sen de twee rotondes zijn enkele jaren geleden zogeheten land- bouwpasseerstroken aangelegd. Daar kunnen tractoren even op gaan rijden, zodat het snellere verkeer kan inhalen. Automobi listen die net daarna achter een trekker komen te zitten, moeten daar toch het hele stuk achter blijven rijden. „We zien dit dan ook niet als een blijvende oplos sing", zegt Marieke Kalverboer van de provincie. „Het land- bouwverkeer moet gewoon van de weg af." Een nieuwe landbouwweg, parallel aan de provinciale weg, moet de oplossing bieden. De nieuwe route voor trekkers loopt straks deels over een bestaande weg (de Lange Zandweg) en deels over een nog aan te leggen nieuwe weg. Omwonenden zijn deze week in kennis gesteld van het beoogde tracé. Aankopen De provincie heeft al de nodige stukken grond verworven, maar er moeten ook nog aankopen worden gedaan. Het bestemmingsplan moet daarna ook nog worden aange past. Het is volgens Kalverboer nog moeilijk om te zeggen wan neer de weg daadwerkelijk zal worden aangelegd. „Het staat op de investeringsplanning voor 2018, maar het is de vraag of we dat gaan halen. Dat hangt onder meer af van de snelheid waar mee we de gronden kunnen aankopen." Eerder werd ten noorden van Tholen al een landbouwroute aangelegd om het stadje te vrij waren van tractoren. Een aantal omwonenden van de beoogde locatie zou dat graag zien, omdat het proces in hun ogen alles behalve de schoonheidsprijs ver dient. Hoewel het raadsbesluit al lang is genomen, wilde de gemeen teraad naar aanleiding van de kri tiek toch nog eens naar het proces kijken. Dat gebeurde gisteren tij dens de commissievergadering. Be woner Theo Spinnewijn sprak op nieuw in, zijn betoog was een her haling van zetten; in zijn ogen is de Zomerweg geen geschikte plek voor de nieuwbouw waarin de Kloetingseschool en kinderopvang hun intrek zullen nemen en zijn bewoners te weinig betrokken. Hij sluit plan- en bouwschadeclaims niet uit. Uit de presentatie bleek dat inwoners wel degelijk kansen heb ben gehad om hun mening te ge ven, al vond PvdA-steunfractielid Marco Eestermans dat dat nog iets eerder had gekund. Wethouder Alssema stelde dat het college vindt dat er geen fouten zijn gemaakt. „We zien een steeds grotere kloof tussen de systeemwereld, bedacht door managers, en de dagelijkse praktijk", betoogde Ingrid Brille- man (PvdA). „Hoe zit het met de vertaling naar de mens", zei Johan Verbrugge (OPA Borsele). Brilleman daagde de collega raadsleden uit om zich uit te spre ken. Ze pleitte er voor om dit on derwerp te betrekken bij de dis cussie over bestuurlijke vernieu wing. Net als Verbrugge constateerde ze dat het voor de raadsleden moeilijk is om te achterhalen hoe er in de praktijk gewerkt wordt. „Laten we proberen om vanuit de zorgbehoefte te denken en niet vanuit de bureaucratische wereld wiens doel inmiddels lijkt om zichzelf in stand te houden." „U zegt dat de mens centraal moet staan en het systeem onder geschikt moet zijn, dat onder schrijven wij", reageerde Marga van de Plasse (CDA). Zij onder streepte wel dat de zorg in de ge meente Borsele goed is. Afvinklijstje Ook Henk van Hartingsveldt (SGP/CU) onderschreef het belang van de mens centraal zetten in plaats van systemen. „Alleen loopt de inspectie met afVinklijstjes. Die letten niet zo op bejegening. Daar moeten we van af." Hij maakt zich zorgen over de tanende populari teit van werken in de zorg, terwijl er juist veel meer mensen nodig zijn. ronen honden -Plaatsl Na de bezuiniging op hondenpoepzakjes liggen er volgens inwoners veel meer drollen op straat. Die mensen zijn zich wel degelijk bewust van hun gedrag, want ze kijken eerst of er iemand in de buurt is." Het dorpenplatform sprak des tijds al zijn zorgen uit over het be sluit om de hondenpoepzakjes af te schaffen en zei te vrezen voor een 'vieze boel'. Gelet op de foto's van Böseler lijkt dat bewaarheid geworden. Eerder klaagden ook bewoners van de wijken Goes- oost en -zuid al over toegenomen overlast door hondenpoep. „Het is De wijk Goese Polder gaat gebukt onder hondenpoep. Dat constateert bewoner Danny Böseler. Op Twitter liet hij deze week een grasveld zien dat is bezaaid met uitwerpselen. „Asociaal, de hele wijk ligt er zo bij, zelfs de speel tuin", aldus Böseler, tevens steun- fractielid van de Partij voor Goes. Volgens hem is de vervuiling een gevolg van de afschaffing van de hondenpoepzakjes. Goes voerde die bezuinigingsmaatregel ruim een jaar geleden door en dat levert de gemeente een besparing op van 50.000 euro. „Voordat de zakjes werden afgeschaft lag er ook wel wat, maar nu is het vertien voudigd." Hij denkt dat er sprake is van gemakzucht. „Ik begrijp het niet. Bij de Action kost een rol van honderd zakjes 30 cent." Böseler heeft wel eens een vrouw aange sproken die de uitwerpselen van haar viervoeter in een speeltuin liet liggen. „Maar ze liep snel weg. inderdaad overal in Goes een pro bleem", zegt Böseler. Hij wil dan ook op persoonlijke titel een brief sturen aan burgemeester René Verhulst. „Je kunt als gemeente van alles afschaffen of invoeren, maar als je vervolgens niet contro leert, wordt het een puinhoop." Volgens een woordvoerster van de gemeente wordt wel degelijk gecontroleerd of mensen honden poep opruimen. „Maar je moet ie mand op heterdaad betrappen. Asociaal, de hele wijk ligt er zo bij, zelfs de speeltuin Eerst werd er gewaarschuwd, maar nu worden bekeuringen uit gedeeld." De boete bedraagt 140 euro, en 90 voor het niet in bezit hebben van een plastic zakje of het niet aangelijnd hebben van de hond binnen de bebouwde kom. Overigens valt het qua klachten over hondenpoep mee, aldus de woordvoerster. Bij het meldpunt van de afdeling openbare ruimte komen er slechts een paar per maand binnen. „Maar op straat horen de medewerkers nog wel eens wat." Over heel vorig jaar ging het om 43 meldingen, maar daar zaten er ook veel bij over meeuwenpoep. Volgens de ge meente wordt in deze periode van het jaar standaard minder goed opgeruimd door mensen met een hond. „Het is donker en het regent veel, dus ze denken: het spoelt wel weg", aldus de woordvoerster. Overigens heeft Goes na meer dan twintig jaar de hondenbelas ting dit jaar weer ingevoerd. Die zal naar verwachting jaarlijks zo'n 150.000 euro opbrengen. Wat Bö seler betreft worden van dat geld de gratis hondenpoepzakjes her ingevoerd. „En dan hou je nog heel veel geld over." vrijdag 13 januari 2017 BE Afschaffen hondenpoepzakjes wreekt zich in Goese Polder Rob Paardekam Poortvliet Het nieuwe Integraal Kindcen trum (IKC) dat aan de Zomer- weg in Kloetinge moet verrijzen, komt niet opnieuw op de poli tieke agenda. Luc Oggel Kloetinge Borsele heeft de veranderingen in de zorg goed opgepakt. Toch zijn er zorgen bij de raadsleden. De gemeente moet er voor waken dat de mensen uitgangs punt zijn, en niet de regels en systemen die vanachter bu reaus zijn bedacht. Melita Lanting Heinkenszand Luc Oggel Grasveldje in De Goese Polder. Zelfs verbodsbordjes helpen niet foto mechteldjansen - Danny Böseler, bewoner wijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 66