tt Ombudsman tikt gemeente op vingers Nieuwe band brengt Keltische luistermuziek Merrow. Zo heet de nieuwe band van Wolfert Jumelet. De zestiger kan het spelen niet laten. 7 Wolfert Jumelet kan het spelen niet laten. De zestiger, gerijpt onder de vleugels van Crosshead, begint weer een nieuwe band: Merrow.De stap van blues naar cajun en nu Kel tische luistermuziek lijkt enorm. Maar in essentie luistert ieder van deze muziekstromingen naar één gemeenschappelijk element, dat aanzet tot veel moois in verschei denheid: het oergevoel. Wat drijft Wolfert Jumelet, zesti ger inmiddels, om weer een nieuwe band te beginnen? Rond de eeuw wisseling oogstte de toetsenist met Crosshead and the Southside Horns regionaal furore op de festi vals en in vele kroegen. Een uit stapje naar Terschelling deed zijn hart overslaan voor de cajun en leidde tot de geboorte van Catfisch in 2003. Vijf jaar later kwam daar ZydeGoNutz bij, het meer donker getinte broertje uit de cajunfamilie. En nu de grijze haren onmisken baar de overhand beginnen te krij gen, heeft de Ouwerkerkse rasmu zikant zich verenigd in Merrow. „Gewoon, omdat het puur akoes tisch is en voor mij op de accordeon weer eens iets heel anders om te doen. Een leuke nieuwe uitdaging. Catfish is een beetje over. Af en toe houden we een reünieconcertje, puur voor de lol. En de set van Zy deGoNutz staat als een huis. Daar hoeven we echt niet meer wekelijks voor te oefenen." Drie van de vijf bandleden doen zich aan de koffietafel in Wolferts Studio 2 in de Duivelandse polder tegoed aan een Zeeuwse bo lus. De twee ontbrekende muzikan ten, David Egter van Wissekerke (viool, mandoline, zang) en Ruud Eggermont (gitaar, zang) hadden andere verplichtingen. De vijf wo nen verspreid over Zeeland, van het Zeeuws-Vlaamse Reuzenhoek en Hengstdijk tot aan Wissekerke, Middelburg en Ouwerkerk dus. De passie voor muziek dreef hen sa men in De Spot. Tijdens één van de gedenkwaardige 'songs from the heart sessies' in de provinciehoofd stad, klommen ze samen op het po dium om wat Ierse folk te spelen. De vonk binnen deze gelegen heidsformatie sloeg over en smaakte naar meer. Keltische luistermuziek gaat die per dan de populaire meezingers uit de Ierse pubs en rijkelijk be- Natuurlijk stoppen we er nummers tussen die bekend zijn bij het grotere publiek sprenkelde feesten, vertelt zangeres Gabien Lambert. Ze noemt Clan- nad, Fairport Convention, Solas en Mary Black als belangrijke inspira tiebronnen voor hun repertoire. „Het is een klein beetje opzij van de Wild Rover en het gebruikelijke uit deze hoek. Natuurlijk stoppen we er wel een paar nummers tussen die bekend zijn bij het grotere pu bliek, maar wij spelen zeker niet al leen de pubsongs. Bij ons draait het meer om de traditionele folk." Bas sist Bouke Nijssen: „Achter elk lied zit een verhaal. Het gaat écht ergens over. Dat vind ik er zéker zo mooi aan." Porgy&Bess De kersverse band heeft her en der al wat hengeltjes uitgegooid naar het publiek. Optredens in de Ter- neuzense jazz-tempel Porgy Bess en De Statie in Sas van Gent bevie len dermate, dat de afgelopen maanden hard is gewerkt aan uit bouwen van het repertoire en het vullen van de concertagenda. Ga bien: „Eerst was ik bang dat we een optreden nauwelijks konden vul len. Maar nu moeten we zelfs schrappen en keuzes maken." „Ik denk dat we wel twee avon den kunnen spelen als het moet", glundert Wolfert gretig. „Maar weet je; de leuke dingen, dat willen we. Zoals FiZi." Zondag 29 januari staat Merrow twee sets van drie kwartier op het podium van het Zierikzeese film theater. Het optreden begint om 14.30 uur. Een onaangekondigd belletje over een gevoelig onderwerp, het ver strekken van onjuiste informatie en een ruime overschrijding van de wettelijke termijnen bij de behan deling van een klacht. De Zeeuwse Ombudsman tikt de gemeente Schouwen-Duiveland stevig op de vingers naar aanleiding van een klacht van een moeder over pleeg- zorg. Zij wordt in 2015 telefonisch door de gemeentelijke procesregisseur Jeugd benaderd omdat haar hand tekening ontbreekt op de aanvraag die haar zoon heeft ingediend voor netwerkpleegzorg. De zoon is, na problemen thuis en op school, bij zijn zus gaan wonen. De moeder weet niets van die aanvraag, maar gezien de leeftijd van haar dan zes tienjarige zoon is haar handteke ning ook niet nodig. De vrouw wordt door dat tele foontje op het verkeerde been gezet en alle correspondentie die zij daarna met instanties voert, is op die foute informatie gebaseerd. „Er wordt gehandeld in strijd met de ombudsmannormen betreffende transparantie, goede informatie verstrekking en betrouwbaarheid", oordeelt de Zeeuwse Ombudsman dan ook. Daarnaast, stelt de Ombudsman in een rapport over deze kwestie, is een onaangekondigd telefoonge sprek niet het juiste instrument om zo'n ingrijpende beslissing over pleegzorg van een zoon met een ouder te bespreken. De communi catie met de vrouw had moeten worden afgestemd met SMWO en Juvent. Een uitnodiging voor een gesprek, met aandacht voor alles wat bij zo'n aanvraag komt kijken, had meer voor de hand gelegen. Verder zijn de termijnen voor klachtbehandeling ruimschoots overschreden. Bordje De Ombudsman snapt dat deze ta ken nog maar kort op het bordje van de gemeente liggen, maar vindt toch dat de moeder meer zorgvul digheid en professionaliteit van de overheid had mogen verwachten. Een uitnodiging voor een gesprek had meer voor de hand gelegen De ombudscommissie adviseert onder meer om procedures te ont wikkelen met Juvent en SMWO rondom de informatievoorziening bij pleegzorg, moeilijke beslissin gen tijdig mee te delen in vooraf aangekondigde telefonische of per soonlijke gesprekken en wettelijke termijnen bij klachtbehandeling te respecteren. Aan de slag Een gemeentelijk woordvoerder geeft in reactie aan dat de gemeente zich in deze aanbevelingen kan vin den. De (onafhankelijke) gemeen telijke klachtencommissie is op ba sis van eigen onderzoek eerder tot vergelijkbare conclusies en aanbe velingen gekomen. „Daar zijn we gelijk mee aan de slag gegaan. Sindsdien zijn de werkprocessen aangepast." 3D vrijdag 13 januari 2017 Achter elk lied zit een verhaal Marcel Modde Ouwerkerk Merrow kiest niet alleen voor populaire meezingers, foto tineke boer -Gabien Lambert Esme Soesman Zierikzee -Zeeuwse ombudsman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 58