SpaceStation zorgt voor 'kijk nou-momenten' Fraanje wil Waterpark Veerse Meer overnemen 6 Even langs rennen bij Space Station is geen optie. Wie binnenvalt tij dens één van de toneelworkshops voor meervoudig gehandicapte mensen in Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee wordt al snel meegezo gen in een wonderlijke wereld van zintuiglijke ervaringen. Aange naam voor de één, leerzaam voor de ander. „Ik zie zeker ontwikkeling bij de studenten", zegt vrijwillig ster Joke Bot. „Ze worden meer ont spannen, losser en toegankelijker ook." Creatief duizendpoot en vrijwil liger Rein Haag trapte gisteren met 'Gansrijk' een nieuwe reeks work shops af. In de aula van gebouw Noord van Pontes heeft hij een me gagroot zelf ontworpen ganzen bordspel op de vloer uitgelegd. Het thema is Spiegelglad en langs het parcours zijn overal winterse ele menten te vinden: een grote, knusse iglo met kampvuurgelui den, de geuren van snert en denne- groen en sneeuwballen van zacht, We dagen mensen uit en boren mogelijkheden aan watterig materiaal. Cursiste Evy frummelt met zil verpapier en loopt murmelend in het rond. Ze is iemand die verbindt, typeert Ariene van Westen, één van de grondleggers van Space Station. Anro houdt van foto's en zoekt steevast beeldmateriaal op. Rob is de grote lichtman onder de deelne mers. „Talenten en mogelijkheden worden hier benut. We dagen men sen uit en boren mogelijkheden aan. En dat werkt", vertelt Van Westen. „We hebben eigenlijk al tijd wel drie of vier bijzondere er varingen; van die 'kijk nou'-mo- menten." Ultieme mix Bijzonder ook dat dat in de aula van een middelbare school plaatsvindt, waar ook een groepje Pontesleer- lingen aanwaait om even mee te doen. Het is een ultieme mix van regu lier onderwijs met een bijzondere theateropleiding. Bot: „Ook deze mensen hebben recht op onder wijs, en dan ook écht in een school." Als de workshops afgelo pen zijn, krijgen de deelnemers een diploma. Behalve een podium bie den willen we ook een spacelab zijn, aldus Van Westen. „We willen verbindingen leggen met muziek, school ...enzovoorts. Maar ook ver bindingen met de rest van het land, met soortgelijke organisaties zoals het Theater van de Lachende Zon." Openbaring Voor Haag was zijn eerste kennis making met Space Station een openbaring. „Het zijn hele pure in drukken die deze mensen geven. Voor mij voelde dat meteen goed. Ik kan hier mijn creativiteit kwijt." Fijn voor de studenten ook, die zich steeds weer verzamelen rondom de door hem gefabriceerde zandtafel met lichtbak waarop prachtige pa tronen zijn te maken. „Die wilde ik zelf al lang, maar nu had ik een ex cuus. En volgens mij wordt het een blijvertje." Aannemersbedrijf Fraanje BV ('s Heer Arendskerke) en Giebros Technics (Roosendaal) staan op het punt het failliete recreatieproject Waterpark Veerse Meer over te ne men. De bedrijven onderhandelen met de curator, aldus wethouder Chris Simons van de gemeente Middelburg. De beide bedrijven waren al be trokken bij de bouw van Waterpark Veerse Meer. Ze hebben volgens de wethouder al laten weten dat ze ook door willen gaan met het bou wen van de resterende vakantiewo ningen. „In drie tot vijf jaar tijd wil len ze die zeventig woningen bou wen." Ook willen ze volgens hem de andere voorzieningen bouwen die behoren bij het plan zoals het centrumgebouw met zwembad, het restaurant en een winkel. „De eigenaren van de bestaande wonin gen zijn ook al ingelicht." Volgens de wethouder waren er meer gegadigden die interesse had den in overname van het water- Dezetwee, die Waterrijk Walcheren vormen, zijn door de curator geselecteerd park. „Maar deze twee, die samen Waterrijk Walcheren bv vormen, zijn door de curator geselecteerd." Waterpark Veerse Meer ging in november 2015 failliet. Eigenaar Piet Oomen slaagde er toen niet in zijn plannen nog langer gefinanci- eerd te krijgen. Volgens de wethou der ligt het in de bedoeling dat voor 1 april de overdracht plaats vindt. Maar dat hangt af van alle partijen die betrokken zijn bij de afwikke ling van het faillissement zoals meerdere banken, de belasting dienst, verschillende schuldeisers en de rechter-commissaris. De gemeente Middelburg is ook een van de schuldeisers. De ge meente zit voor zo'n vijf miljoen euro in het project. Dat is deels met grond en deels met achterstallige vorderingen. Volgens de wethou der zou er belangstelling bestaan om de gronden van de gemeente over te nemen of op een andere ma nier bij het project te betrekken. „Door ze in erfpacht te nemen." Die percelen vertegenwoordigen een waarde van bijna twee miljoen euro, aldus de wethouder. Of de gemeente het resterende bedrag van zo'n drie miljoen euro ooit terugziet, daar kan hij nog geen antwoord op geven. „Dat hangt van heel veel factoren af." IN DE REGIO Zierikzingt over de pelgrims Leonard Cohen herdacht MIJN DORP, MIJN STAD vrijdag 13 januari 2017 SD Esme Soesman Zierikzee -Ariene van Westen Twee bedrijven willen het fail liete Waterpark Veerse Meer overnemen en ook de reste rende vakantiehuizen bouwen. Het is niet duidelijk of de ge meente Middelburg al het geld terugziet dat in het project zit. Emile Calon Arnemuiden - Chris Simons, wethouder ZIERIKZEE Op zondagmiddag 22 januari wordt er gezongen over de pelgrims in de Nieuwe Kerk. Een uur samen zin gen, in een kerk met een orgel en af en toe wat informa tie over de liederen zodat men ze nog bewuster zingt. Dat is de doeltref fende formule van Zierikzingt. Het thema luidt: Zierikzingt van de pelgrims. Presenta tor is ds. Piter Goodijk (foto) uit Renesse. Omdat Renesse alles te maken heeft met een pelgrimstocht, namelijk de pel grimstocht naar Santiago de Com- postela, neemt hij de aanwezigen mee op een muzikale tocht waarin pel grimsliederen wor den gezongen uit verleden en heden. Organist is Mar van der Veer. Na afloop is er koffie en thee. De toegang is gra tis, wel wordt een vrije gift gevraagd voor de onkosten. MIDDELBURG Songs From The Heart herdenkt donderdagavond 19 januari Leonard Cohen. In 2016 kwam er door het overlijden van Leo nard Cohen een eind aan zijn meer dan vijftig jaar du rende muzikale car rière. Tijdens deze avond komen muzikanten bijeen en zingen en spelen ze hun favo riete Cohen-songs. In het kader van de toenemende muzi kale samenwerking tussen Zeeland en Vlaanderen doen er ook een aantal mu zikanten uit Gent mee. Songs From The Heart is in De Spot in Middelburg. Aan vang 20.30 uur. Toegang is gratis. RENESSE Cabaretformatie Enge Buren doet zaterdag 21 januari het Dorpshuis in Renesse aan met de voorstelling RUK!. In het nieuwe, muzikale cabaretprogramma worden de acts, sketches en muzikale stijlen door elkaar verweven tot een show waarbij het publiek wordt meegezogen. Even wegge rukt uit het gestructureerde leven waar alles aan elkaar hangt van regels. De drie heren hebben alle grappen en grollen in muziek en liedjes vertaald. Hun programma bestaat uit komisch gear rangeerde covers, persiflages van bekende pophits en spre kende eigen geschreven nummers. Zaterdag 21 januari, aanvang 20.00 uur. Kaartverkoop via www.theatersaanzee.nl fotowimlanser BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 09.00-12.00 uur: Yoga Jacqueline Binnendijk; BURGH-HAAM- STEDE Dorpshuis de Schutse, 16.00- 18.00 uur: Herenso ciëteit, 20.00-23.00 uur: Klaverjasver- eniging; KERKWERVE Dorpshuis, 14.00- 17.00 uur: Biljar ten/kaarten, 19.30- 23.00 uur: Nieuw jaarsreceptie dorpsraad met op treden Anne en de Zeeuwse Koffer band; NOORDGOUWE Mo More, 15.00- 17.00 uur: Haak- en breicafé; OUWERKERK Dorpshuis, 19.00 uur: Biljartvereni ging Phoenix; ZIERIKZEE Cameramuseum, 13.00-17.00 uur: Openstelling mu seum; FiZi, 20.00 uur: The Girl on the Train; Galerie't Lange (Jus, 11.00-17.00 uur: Expositie diverse kunstenaars; Multifunctioneel Centrum, 20.00 uur: Toneelvoorstel ling Nora (een Pop penhuis); Nieuwe Kerk, 20.15 uur: Mirage, Fleet wood Mac Tribute Band; Sint Lievensmon- stertoren, 10.00- 17.00 uur Beklim ming van de toren; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 14.00- 17.00 uur: Ouderen- soos, 19.30-21.45 uur: Repetitieavond Harmonievereni ging Nut Uitspanning. Op de zandtafel kunnen de cursisten patronen maken, foto dirk jan GJELTEMA ENGE BUREN IN RENESSE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 57