Franse kwasten z< 6 lil UI ÜO UI Hatsjoe! Het griepseizoen is losgebarsten en de zakdoekjes zijn niet aan te slepen. Leuker kunnen we het niet maken, wel makkelijker. Met een handige en fraaie tissuebox. Hieke Grootendorst geeft elke week klustips én een inkijkje in haar leven als klusvrouw. Vandaag: je verfkwast onderhouden 1. Doorzichtig 2. Farao 3. Rozen DE KLUSVROUW Randjes? Kies voor rond Eerst langs een schuurpapiertje vrijdag 13 januari 2017 GO 47, Nomess Copenhagen 49,95, Rotary Hero Ha.. ha... hatsjoe! ten te koop. Rond, plat, dik, dun, voor watergedra gen verf en voor oplos- middelhoudende verf. Hoe kies je een goede kwast? En vervolgens: hoe maak je ze schoon? Ik vind een kwast pas echt lekker schilderen als hij is 'ingeschilderd'. Als je je kwasten goed on derhoudt, kun je er lang mee doen. Van een van mijn Frans-Nederlandse klanten leerde ik hoe je kwasten schoonhoudt. Ik ging blij terug naar huis. Inmiddels zijn mijn kwas ten op en is het weer de hoogste tijd voor een klus in Frankrijk. Gelukkig staat die al gepland: verder werken aan het hotel. Trés bien! Randjes verven? Kies voor een ronde kwast. Draai de kwast rond, waardoor de verf mooi en constant vloeit. Voor hout gebruik ik alleen ronde kwasten. Een platte kwast is weer fijn voor randjes met muurverf. Die vloeit namelijk weer heel an ders. Een inkoppertje, maar niet iedereen doet het: haal een nieuwe kwast eerst even langs een schuurpapiertje. Zo ver wijder je de losse haren. Toch haren in je verf- werk gekregen? Haal ze meteen weg, want an ders blijf je ze altijd zien. FOTO EN ILLUSTRATIES TJITSKE SLUIS In mijn carrière als klus vrouw ben ik een paar keer gevraagd om bij zondere klussen te doen. Op de een of andere ma nier telkens in Frankrijk! Een hotel opknappen, een vakwerkhuis van buiten schilderen, of klussen in en om iemands tweede huis. Natuurlijk ben ik meerdere keren naar een Franse bouwmarkt ge weest: de Brico. De meeste producten die daar liggen ken ik wel, maar de kwasten die ze verkopen zijn echt anders. Ze hebben een spitse punt en een ontzettend fijne greep. Een genot om mee te wer ken. Er zijn veel soorten kwas-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 47