i ÜB 1 Fraanje aast op Waterpark Veerse Meer Huurappartementen boven nieuw winkelcentrum in Dauwendaele 7 Hart van Middelburgse wijk wordt flink aangepakt als de Middelburgse raad akkoord gaat. Nog ruim twee jaar en dan staat er in het hart van de Middelburgse wijk Dauwendaele een geheel ver nieuwd winkelcentrum. Slager Ab de Visser is er van overtuigd dat na elf jaar praten en plannen maken het nu gaat lukken. „Als de ge meenteraad akkoord gaat, starten we april volgend jaar en anderhalf jaar later moeten we klaar zijn", zegt de voorzitter van de onderne mers van het winkelcentrum. Dan staat er daar een winkelcentrum met twee supermarkten, meerdere winkels en ook 69 appartementen waarvan 24 bestemd zijn voor cliënten van zorginstelling Phila delphia. De andere 45 zijn sociale huurappartementen die verhuurd worden door Woongoed. Winkelcentrum Dauwendaele ziet er nu zeer gedateerd uit en kent redelijk wat leegstand. „Maar we zijn nog wel steeds het Middel burgse winkelcentrum met het grootste aanbod", aldus De Visser. „Want waar vind je in Middelburg een winkelcentrum met en een groenteboer, en een visboer en een slager?" Hij herinnert er ook aan dat er ooit vijf banken in het winkel centrum zaten. „Ja, echt vijf. Dat is nu ondenkbaar hè. Nu hebben we alleen nog twee pinautomaten." Zowat alle ondernemers die nu een bedrijf hebben in het winkel centrum blijven, verzekert De Vis ser. „Maar ze hebben straks wel meer ruimte." Ook komen er nieuwe. „Ze staan in de rij." Het is volgens hem nog niet bekend welke supermarkt erbij komt. „Daar wor den nog gesprekken over gevoerd." A Ab de Visser voor zijn slagerij in Dauwendaele. foto lex de meester Zelf hoopt hij op een discounter zo dat het winkelcentrum de klanten straks een compleet assortiment kan aanbieden. Hij wijst ook naar het winkelcentrum in de Magi- straatwijk waar zowel Lidl en Emté gevestigd zijn en elkaar en de an dere bedrijven versterken. „Daar hopen we hier ook op." Ontmoetingscentrum In de nieuwe opzet is er geen ruimte meer voor het ontmoe tingscentrum. Verenigingen die daar gebruik van maken zijn ver huisd naar het Palet of de kantine van FC Dauwendaele. Het is de bedoeling dat het win kelcentrum in delen wordt gesloopt en herbouwd zodat klanten niet el ders hun boodschappen hoeven te doen. De Visser benadrukt dat ze niet alleen uit de wijk Dauwen- We zien hier ook mensen uit andere Middelburgse wijken daele zelf komen. „We zien hier ook mensen uit Arnemuiden, Nieuw en Sint Joosland, Oost-Souburg en andere Middelburgse wijken. Want we hebben, ondanks de leegstand, heel veel te bieden." Het Middelburgse college is be reid een krediet van 2,7 miljoen be schikbaar te stellen voor de her structurering van het winkelcen trum. Dat is fors meer dan het oor spronkelijk toezegde bedrag. In 2014 stelde de gemeenteraad name lijk nog 1,6 miljoen euro beschik baar. Het college verhoogt dat bedrag nu met 1,1 miljoen omdat het het heel belangrijk vindt dat het win kelcentrum een grote opknapbeurt krijgt. Die vernieuwing wordt ge zien als een van de belangrijkste projecten om de leefbaarheid in de wijk te verbeteren. De onderne mers zelf hebben in het verleden wel eens het idee geopperd om op een andere plaats in de wijk of tus sen Dauwendaele en de Mortiere een nieuw winkelcentrum te be ginnen. Maar dat was, zo herinnert De Visser zich nog goed, 'echt on bespreekbaar'. Om die reden vindt hij het dan ook niet vreemd dat het college nu bereid is extra geld be schikbaar te stellen. Parkeerplaatsen Op het winkelcentrum komen twee woontorens. Ze zullen 45 en 24 appartementen bevatten. Die woningen zijn nodig om de her structurering van het winkelcen trum betaalbaar te houden. Wel moeten er daardoor extra parkeer plaatsen komen. De Visser: „Want het huidige aantal is feitelijk al aan de krappe kant." Aannemersbedrijf Fraanje BV ('s Heer Arendskerke) en Giebros Technics (Roosendaal) staan op het punt het failliete recreatieproject Waterpark Veerse Meer over te ne men. De bedrijven onderhandelen met de curator, aldus wethouder Chris Simons van de gemeente Middelburg. De beide bedrijven waren al be trokken bij de bouw van Waterpark Veerse Meer. Ze hebben volgens de wethouder al laten weten dat ze ook door willen gaan met het bou wen van de resterende vakantiewo ningen. „In drie tot vijfjaar tijd wil len ze die zeventig woningen bou wen." Ook willen ze volgens hem de andere voorzieningen bouwen die behoren bij het plan zoals het centrumgebouw met zwembad, het restaurant en een winkel. „De eigenaren van de bestaande wonin gen zijn ook al ingelicht." Volgens de wethouder waren er meer gegadigden die interesse had den in overname van het water park. „Maar deze twee, die samen Waterrijk Walcheren bv vormen, zijn door de curator geselecteerd." Waterpark Veerse Meer ging in november 2015 failliet. Eigenaar Piet Oomen slaagde er toen niet in zijn plannen nog langer gefinanci- eerd te krijgen. Volgens de wethou der ligt het in de bedoeling dat voor 1 april de overdracht plaats vindt. Maar dat hangt af van alle partijen die betrokken zijn bij de afwikke ling van het faillissement zoals meerdere banken, de belasting dienst, verschillende schuldeisers en de rechter-commissaris. De gemeente Middelburg is ook een van de schuldeisers. De ge meente zit voor zo'n vijf miljoen euro in het project. Dat is deels met Deze twee, die Waterrijk Walcheren vormen, zijn door de curator geselecteerd grond en deels met achterstallige vorderingen. Volgens de wethou der zou er belangstelling bestaan om de gronden van de gemeente over te nemen of op een andere ma nier bij het project te betrekken. „Door ze in erfpacht te nemen." Die percelen vertegenwoordigen een waarde van bijna twee miljoen euro, aldus de wethouder. Of de gemeente het resterende bedrag van zo'n drie miljoen euro ooit terugziet, daar kan hij nog geen antwoord op geven. „Dat hangt van heel veel factoren af." Wel is hij erg blij dat door de plannen voor een doorstart door Waterrijk Walche ren allerlei regionale bedrijven, die ook betrokken zijn bij de bouw, ook kunnen profiteren. „Dat zorgt voor een win-win-situatie." vrijdag 13 januari 2017 WA Winkelcentrum krijgt metamorfose Emile Calon Middelburg I -Ab de Visser, slager Twee bedrijven willen het fail liete Waterpark Veerse Meer overnemen en ook de reste rende vakantiehuizen bouwen. Het is niet duidelijk of de ge meente Middelburg al het geld terugziet dat in het project zit. Emile Calon Arnemuiden - Chris Simons, wethouder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 35