Middelburgers en migranten samen in kantoor Woongoed Groot zonnepark voor Middelburg 6 Lege stoelen in de raadszaal Kraan verklaarde de opmerking van Tamara-Vork-Ritter (VVD) snel buiten de orde. Ook GroenLinks, LPV en D66 hadden absente frac tieleden en wethouder Sem Stroos- nijder (SP) liet zijn stoel ook leeg. Maar hij had studieverplichtingen elders, verklaarde collegecollega John de Jonge. De agenda was ook niet heel ener verend. Het communicatieplan van de raad, een initiatiefvoorstel uit het presidium waar verschillende raadsleden aan meewerkten, werd door diverse raadsleden niet her kend als van de raad. In dat plan wordt de raad manieren aangereikt om via sociale media, websites en contacten met burgers duidelijk te maken wat de rollen van raad en ge meente zijn. Een combinatie van open deuren en bemoeizucht, vond Pieter van Eek (D66). Ank Muller (CDA) miste 'expertise' in het plan. „Als de raad dit al niet kan, hoe moet dat straks met de kerntaken discussie", verzuchtte Marin de Zwarte (CDA). „Ik had toch begre pen dat het CDA aan die kernta kendiscussie niet mee wil doen", merkte Kraan op. Nee, dat was het Als de raad dit al niet kan, hoe moet het dan met kerntakendis cussie? voorwerk door een 'kopgroep' van raadsleden, maande De Zwarte. Het enige dat de raad in meerderheid een goed idee vond uit de nota was de herinvoering van het vip-be zoek: burgers kunnen een bijzon der bezoek aan een raadsvergade ring boeken met begeleiding van een raadslid. De raadsleden kunnen zelf ook 'geboekt' worden: ze ma ken op uitnodiging hun opwach ting bij activiteiten en evenemen ten. Balans De extra uitkering uit het Gemeen tefonds die Vlissingen onder artikel 12 krijgt voor 2016 wordt veel lager dan de uitkering over 2015, waar schuwde De Jonge de raad. Vorig jaar kreeg Vlissingen 4.166.000 euro extra uit het Gemeentefonds om te helpen de jaarbegroting in balans te krijgen. Die balans is verbeterd, en dus wordt de extra steun minder. Het tussenrapport van het ministe rie van Binnenlandse zaken wordt volgende week bekend. De Jonge putte hoop uit een paragraaf in het rapport waaruit zou blijken dat het Rijk Vlissingen goed tegemoet wil komen in het enorme tekort op de grondexploitatie, de grote verliezen op het Scheldekwartier. Hoe, wordt pas duidelijk als bekend wordt wat de laatste extra portie uit het Ge meentefonds wordt in het derde ar tikel 12-jaar, 2017. De rijksinspec teur komt in de vergadering van 2 februari uitleg geven. Woningbouwvereniging Woon goed vertrekt volgende week uit haar kantoorpand aan de Buiten ruststraat en verhuist naar een kan toor aan de Segeerssingel. Vervol gens wordt het leegstaande kantoor verbouwd tot wooncomplex. Daar gaan nog voor de zomer dertig sta tushouders en twaalf huurders van de woningbouwvereniging wonen. Door deze toegelaten vluchtelingen en 'gewone' woningzoekenden te mengen hoopt de gemeente dat de integratie beter verloopt. Per vleugel wil de gemeente ze ven of acht alleenstaande status houders plaatsen en drie andere woningzoekenden. Ze gaan samen een gemeenschappelijke ruimte, sanitair en keuken delen. Volgens wethouders Chris Dekker kunnen de medebewoners de voormalige vluchtelingen helpen met prakti sche zaken omdat ze de taal mach tig zijn en weten hoe zaken in Mid delburg werken. „Ze wonen samen, wat de integratie bevordert." Ook de stichting Vluchtelingenwerk gaat de statushouders begeleiden. De gemeente Middelburg moet, net als andere gemeenten, status houders huisvesten. Momenteel gaat het om 84 mensen. Volgens Dekker heeft de gemeente goede ervaring in het groepsgewijs huis vesten van statushouders. Dat ge beurt nu ook in panden in de Za- charias Jansenstraat en de Koe poortstraat. „Dat is dan ook de re den dat we opnieuw hiervoor kie zen." Maar uit gesprekken met de bewoners van die panden en hun buren is wel gebleken dat er meer gedaan moet worden om de inte gratie te bevorderen. Daarom kiest Middelburg nu voor gemengd sa menwonen. Volgens Dekker worden de 'ge wone' huurders gevraagd of ze be reid zijn te wonen aan de Buiten ruststraat. „Want we willen daar wel mensen hebben die bereid zijn om te werken aan integratie." GroenLeven uit Heerenveen zet op een perceel van veertien hectare, dat het bedrijf huurt van de ge meente, 55.000 zonnepanelen neer. Dat is genoeg voor het jaarlijks op wekken van ruim 14 megawatt. Met die 14 megawatt kunnen 4.500 huishoudens van elektriciteit worden voorzien. Dat is niet ge noeg voor heel Middelburg, maar de Zeeuwse hoofdstad zet er wel een belangrijke stap mee om in 2050 geheel energieneutraal te zijn. Middelburg was al langere tijd in gesprek over de aanleg van het zon nepark, maar GroenLeven wachtte nog op een bijdrage uit de pot Sti mulering Duurzame Energiepro ductie. Het voordeel van de lange voor bereidingstijd is dat de inrichting van 'de zonneweide' deze zomer al kan beginnen, omdat overleg met omwonenden en de aanvraag van (omgevings)vergunningen al zijn afgerond. Binnen een jaar daarna hoopt GroenLeven het park al in gebruik te nemen. Een gedeelte van het park is be schikbaar voor burgers. Zij kunnen deelnemen via een speciale rege ling. Hoe die werkt, wordt binnen kort via middelburg.nl bekendge maakt. IN DE REGIO Bijeenkomst macula- vereniging Repetitie Veere's Genoegen Leonard Cohen herdacht MIJN DORP, MIJN STAD vrijdag 13 januari 2017 WA Minder extra steun voor Vlissingen Veel lege stoelen in de advies raad van Vlissingen gisteravond. De SP bleef weg, omdat het ver gaderingen die geleid worden door voorzitter Pim Kraan niet meer wil bijwonen. Flauw en geen voorbeeld voor de raads- functie, vond de VVD. Voorzitter Pim Kraan wilde er niet van horen. Claudia Sondervan Vlissingen -Ank Muller, CDA Statushouders en 'gewone' huurders gaan samenwonen in het kantoor van Woongoed Mid delburg aan de Buitenruststraat. De gemeente kiest hiervoor om de integratie te bevorderen. Emile Calon Middelburg Middelburg krijgt een groot zon nepark achter Woonboulevard de Mortiere. René Hoonhorst Middelburg MIDDELBURG De maculavereni- ging houdt maan dag 16 januari in Middelburg een bij eenkomst voor mensen met de oogaandoening ma cula degeneratie. Oogarts C.J.G. van Tilburg komt vertel len en er kunnen vragen gesteld wor den. De bijeen komst duurt van 14.00 tot 16.00 uur en vindt plaats in wijkcentrum het Palet in Middelburg. De toegang is gratis en aanmelden kan bij Catrien Dijke via 0118-602220 of via e-mail: dijko@ zeelandnet.nl. VEERE Muziekvereniging Veere's Genoegen houdt op vrijdag avond 20 januari een openbare repe titie. Tijdens deze repeti tie krijgen muzikan ten, die al op een muziekinstrument uit de fanfarebezet ting kunnen spelen, de gelegenheid om met de muzikanten van Veere's Genoe gen te repeteren. Aanmelden via www.veeresgenoe- gen.nl. De repetitie begint om 19.30 uur en is aan de Oudestraat 9 in Veere. MIDDELBURG Songs From The Heart herdenkt donderdagavond 19 januari Leonard Cohen (foto). Tijdens deze avond komen muzikanten bijeen en zingen en spelen ze hun favo riete Cohen-songs. Songs From The Heart vindt plaats in De Spot in Mid delburg. Aanvang 20.30 uur. Toegang is gratis. VLISSINGEN Nina Karelse en Thomas van Goethem heb ben gistermiddag een bronzen medaille van de Maatschap pij tot Redding van Drenkelingen uitgereikt gekregen in Vlis singen. Die kregen zij omdat ze op 3 juli vorig jaar een man van verdrinking redden uit het Kanaal door Walcheren. Het 21-jarige slachtoffer was in het water langs het Vlissings Jaagpad gevallen en kon zichzelf niet redden. Thomas van Goethem en Nina Karelse reden iets na middernacht langs het kanaal richting Vlissingen toen ze de man hoorden spar telen. Samen hielpen ze hem uit het water. Toen de man uit het kanaal was, hebben de twee hem wat kleren van hen gegeven omdat hij het heel koud had. Ook belden ze direct 112 waarna hulpverlening arriveerde, foto lex de meester ARNEMUIDEN Centrum, 12.00- 17.00 uur - Week markt BIGGEKERKE Dorpshuis, 14.00- 17.00 uur - Soos voor senioren met o.a. biljarten, koers- ballen en gezel schapspelletjes KOUDEKERKE De Couburg, 13.00- 16.30 uur - Biljarten voor senioren MIDDELBURG Plein voor ZB, Kou- steensedijk 7, vanaf 10.00 uur-Activi teiten 'Maand van de Spiritualiteit' met o.a. yogalessen door Helena Pos- tema; Cinema Mid delburg, 15.00 uur - Vertoning 'De Kin deren van juf Kiet'; Vanaf 19.00 uur - Vertoning 'Een echte Vermeer' en 'Hedi'; De Spot, Beddewijkstraat 15, 20.00 uur-Muzi kale show 'In Code' OOSTKAPELLE Sportzaal De Halve Maan, 09.45-11.15 uur - Badmintonnen voor 50+ VEERE Stadhuis, 13.00- 17.00 uur-Ten toonstelling 'Be tween Light and Darkness' van Theodora Plas VLISSINGEN Spuistraat en Lange Zelke, 08.00 -16.00 uur - Week markt; Vrijenhoven- zaal, Baskenburg- plein 8, 09.00 uur - Peutergym; Theater Spoetnik, Oude Markt 39, 19.30 uur - Thea tervoorstelling 'So phie' door de Zeeuwse Komedie; Cine City, Spuikom- weg, 20.00 uur - Voetbalquiz XL; St. Jacobskerk, Oude Markt 2, 20.15 uur - Nieuwjaarsconcert Het Zeeuwse Or kest Karin Bloe men; Panta Rhei, 21.00 uur - Evenement 'Sous41'. REDDERS GEHULDIGD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 34