Spullen Rinus Souisa levert eerste medisch tatoeëerders af Getijde College gaat maandag weer open Boskalis aan de slag met Tractaatweg 2 MAAN LEO Column Ze staan in een slecht dag licht: dingen, spulletjes, rommel. Aan de hand van de Japanse opruimgoeroe Marie Kondo hebben we onze huizen uitgemest en meedogenloos alles weggegooid waar we niet blij van werden. Ik moet toegeven dat ik ook heb meegedaan: twaalf vuil niszakken vol dankte ik af. Er is zelfs een nieuw werkwoord voor: ontspullen. De nieuwe serie De prijsvechter laat ons bovendien zien hoe slecht het kopen van rommeldingetjes is voor de wereld. Het idee achter de weggooigekte is dan ook niet ver keerd: al die spullen voegen niets toe aan je kwaliteit van leven, ze zorgen hoogstens voor een ogen blik van koopeuforie. Maar na dat vluchtige consumptiegeluksmo ment wegen al die spullen alleen maar zwaar op je schouders. Toch wil ik graag een pleidooi houden voor spulletjes. Het zijn namelijk juist de simpele objecten waardoor ik me verbonden voel met de wereld. Neem mijn waterkoker. Het is een lelijk ding, ooit aangeschaft door mijn oma. Maar ik kreeg hem na haar overlijden en ook al doet hij het niet zo goed meer, toch zou ik hem nooit weg willen doen. Of neem mijn keukentafel. Hij is door mijn vader gemaakt van 'heim- weehout': toen mijn oude school werd gesloopt heeft hij een aantal planken meegenomen. Het tafel blad bestaat uit hout van de gym- tribunes, het biologielokaal en de schoolkantine. Al dat oude hout was niets meerwaard, maar ik koester de herinneringen die het oproept. Zo bezien zijn het niet de spul len die een tijdelijke rol in ons le ven vervullen om vervolgens weg gegooid te worden. Nee, wij, de mensen, spelen juist een tijdelijke rol in het leven van deze spullen. Wij komen en gaan terwijl de din gen in staat zijn de tijd te trotseren én te evoceren. Daarom koester ik mijn spulletjes en is het enige dat ik nog weg zal gooien het boek van Marie Kondo. Mensen spelen juist een tijdelijke rol in het leven van spullen DESTELLING Vandaag: Iedere vmbo'er moet naar de havo kunnen Reageer op pzc.nl Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters Zaak treinkaping uitgesteld Isabel Provoost in liveshow The Voice Scalda in project ouderen en museum Tatoeagespecialist Rinus Souisa en plastisch chirurg Hans Pieter van Not geven zondag de eerste zeven medisch tattoeëerders hun di ploma. De eerste geslaagden van Medical Tattoo Innovations, de sa menwerking tussen Rinus en Loes Souisa en de plastisch chirurgen van Zeelandcare, ontvangen hun papieren bij CineCity in Vlissin- gen. Daarmee kunnen ze aan de slag bij ziekenhuizen om patiënten te helpen bij hun uiterlijke herstel, na bijvoorbeeld borstreconstructies, bij pigmentvlekken, littekenweef sel en haaruitval. Loes Souisa ver wacht binnenkort het eerste con tract met een ziekenhuis waar een medisch tattoeëerder wordt gede tacheerd. Van de nieuwe tattoeëer ders komen er drie uit Zeeland en de rest uit België, Leeuwarden, Utrecht en Nijmegen. Souisa ont wikkelde met Van Not een oplei ding van een halfjaar. Elke veertien dagen werken de cursisten een za terdag met Rinus Souisa in de Hand- en Polskliniek in Amster dam. Ze leren er omgaan met kleu ren en de verschillen in huidsoor ten en gekwetst weefsel. Doel is de kwaliteit van de medi sche tattoeage een officiële stan daard te geven. Een gerichte oplei ding was er tot nu nog niet, waar door tattoeages, ook als die gemaakt zijn naar beste kunnen, vaak tegen vallen. „De volgende diploma's dra gen naast het logo van de Neder landse Patiënten Federatie ook dat van de Nederlandse Vereniging voor Plastische Chirurgie, zegt Loes Souisa. „Opleider en plastisch We geven niet les om het lesgeven, maar om in een behoefte te voorzien chirurg Hay Winters van de NVCP vond het een best zware opleiding en een pittig examen." Wanneer de volgende training begint, hangt af van de vraag naar medisch tattoeë erders. Souisa: „We geven niet les om het lesgeven, maar om in een behoefte te voorzien." Leerlingen van het Getijde College in Goes kunnen maandag weer les sen volgen. De particuliere school werd vorige week failliet verklaard. Daardoor moesten de leerlingen deze week thuis blijven. Curator Benne van Leeuwen meldde gisteren dat er een koper gevonden is. „We zijn zeer tevre den dat het gelukt is." Wie de over namepartij is, wil hij niet zeggen. „Het is de bedoeling dat er zo wei nig mogelijk verandert voor de leer lingen. Het personeel krijgt een voorstel om op de school te blijven werken." De school is nu gevestigd in het Stationsgebouw. Het is nog niet duidelijk of dat zo blijft, zegt Van Leeuwen. „Daarvoor is een over eenkomst nodig met de verhuur der. De school blijft in elk geval in Goes." Bij het Getijde College (een school voor mbo en hbo) horen ook de Avondschool (avondcursussen) en het Stedelijk College Goes (vmbo, havo en vwo). Op de dagop leidingen zitten 20 tot 25 leerlingen. Aannemingsbedrijf Boskalis mag de Tractaatweg (Terneuzen-Zel- zate) verbreden en moet daarbij re gionale bedrijven inschakelen. Het werk was eind 2016 al voorlo pig gegund aan Boskalis. Opdracht gever Tractaatweg BV - die speciaal voor het werk is opgericht door de provincie - maakte gisteren bekend dat Boskalis definitief de bouwer wordt. Er zijn geen bezwaren inge diend. Boskalis heeft het goedkoopste en kwalitatief beste aanbod gedaan, aldus Tractaatweg BV. De aan- neemsom is circa dertig miljoen euro, wat binnen de begroting is. De bedoeling is werk voor de helft van dat bedrag uit te besteden aan regionale bedrijven. De verbrede Tractaatweg moet voorjaar 2019 af zijn. De Terneuzense gemeenteraad stemde deze week nog in met de verplaatsing van een boerderij bij Westdorpe die dicht op de huidige weg ligt. Het bedrijf moet 1 septem ber opgeleverd worden, de nieuw bouw moet dan ook gereed zijn. Verschillende raadsleden gaven aan dat erg kort dag te vinden. VANDAAG SNEEUW EN ZEER ZWARE WINDSTOTEN vrijdag 13 januari 2017 Gisteren: Ik voel me veilig achter de dijken 2861 stemmen DEN HAAG De rechtszaak waarin wordt bepaald of de zaak rond de Molukse treinka ping bij De Punt is ver jaard of niet, is uitgesteld. Dat heeft de rechtbank in Den Haag bepaald, nadat landsadvocaat Liesbeth Zegveld om uitstel vroeg. De zaak is aangezwen geld door de Vlissingse onderzoeksjournalist Jan Beckers. Die wil de Ne derlandse staat verant woordelijk stellen voor de dood van de kapers. MIDDELBURG De Middelburgse Isabel Provoost doet vanavond mee aan de eerste live show van The Voice of Holland. Ze gaat daarin de strijd aan met Kristen Berkx en Sheela. De drie door Sanne Hans ge coachte zangeressen zingen één nummer. De kijkers en coaches bren gen hun stem uit. The Voice of Holland begint om 20.30 uur op RTL4. VLISSINGEN Studenten van de Scalda-opleiding Zorg en Welzijn nemen deel aan het ouderenproject Huis van Herinnering van het Zeeuws Museum en het SVRZ. Het project is ge richt op het delen van le vensverhalen. Voorwer pen uit het museum zijn het startpunt voor een gesprek. Senioren, af komstig uit een van de zorgcentra van SVRZ, worden in het museum bevraagd over hun verle den. De studenten bege leiden de ouderen daar bij. Deel 10: De Bremer stadsmuzikanten O.a. verkrijgbaar bij: AKO, Attent, Blz., Bruna, Cigo, Libris, Plantage, PLUS, Primera, Spar, The Read Shop en Vivant 710114 003423 Deze bon is geldig t/m 20 januari Claudia Sondervan Middelburg - Loes Souisa www.medicaltattooinnovations.nl Cornelleke Blok Goes Harmen van der Werf Terneuzen EN HET IS OOK NOS.., ...VRIJtsA® tSE ÖERTIENIÖE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 2