Krajicek met gerust hart naar Melbourne 27 Evander Sno (29) keert na afwezigheid van 2,5 jaar terug op de velden Hij speelde op 2 augustus 2014 voor het laatst een serieuze wedstrijd. Vanavond blaast Evander Sno voor de derde keer nieuw leven in zijn carrière. Wéér bij RKC. Ik heb tegenover Messi, Kaka, Ronaldinho, Giggs en Scholes gestaan f vander Sno (29) pro beert voor de derde keer zijn voetbalcar rière nieuw leven in te blazen. Opnieuw is RKC Waalwijk de uitvalsbasis. Daar arriveerde de in Amsterdam woonachtige Dordtenaar al eens als verschoppeling en uitgestote ne. Nu volgt een nieuwe start om dat hij na onderling overleg zijn contract met Westerlo 2,5 jaar gele den wegens een slepende kniebles sure liet ontbinden. Op het bewogen verleden dat hem onder meer langs Ajax, Feye- noord, NAC en Celtic voerde wil hij niet ingaan. Voor Sno telt al leen het nu en de toekomst. De realiteit is dat hij vanavond in het IJmond-stadion in Velsen-Zuid zijn debuut maakt op eerste divi sieniveau. Dat deert hem niet. Sno is maar wat blij dat hij weer lek ker kan voetballen. Aan zijn manier van doen is niets veranderd. Als het stadion in Waalwijk er nog uitgestorven bij ligt draait hij het parkeerterrein op. Om een uur of acht is hij dan eenzaam met een bal op het veld in de weer. Anders zit hij wel in het krachthonk. Daar sleutelt hij aan zijn lichaam, dat gemaakt lijkt te zijn van massief beton. „Ik ben altijd doorgegaan met die indivi duele trainingen", zegt hij. Tot twee keer toe zag het ernaar uit dat het klaar was met zijn loopbaan. Niemand durfde het nog aan met hem na dat hij in 2010 in el kaar zakte bij een wed strijd van Jong Ajax te gen Jong Vitesse/AGOVV. Al verzekerden artsen dat hij met een cardioverter probleem loos kon voetballen, hij kwam niet door de keuring bij het Itali aanse Genoa heen. RKC bood uit komst. Op 17 augustus 2011 stapte hij voor het eerst de poort in Waal wijk binnen. De eerste periode werd een da verend succes. RKC plaatste zich voor de playoffs om Europees voet bal. Sno verkaste naar NEC, maar kwam na de breuk opnieuw in Waalwijk terecht. Dat tweede ver blijf mondde uit in degradatie. Nu is het dus weer RKC dat Sno moet lanceren in het betaalde voetbal. Nadat hij hersteld was van zijn knieblessure en ging trainen bij de academie van Nordin Wooter was er geregeld buitenlandse be langstelling. Sno kon naar Israël en Libanon. De voetballer genoot van het leven met familie, vrien den en kinderen. Er moest een flinke financiële compensatie te genover staan wilde hij zich dat af laten nemen. „Ik moet er eerlijk bij zeggen dat het ook niet de top van Israël was", zegt Sno. In de zomer maakte hij indruk. Met twee vingers in de neus was hij in wedstrijden van 'team Woo ter' tegen een reeks van betaalde clubs de beste man van het veld. Dat leidde tot interesse van Go Ahead, die in de winterstop ook concreet werd. Maar Sno had zijn woord al aan RKC gegeven. „Ik voelde dat de trainer en de club veel vertrouwen in me hadden. Dat heb ik nodig om te presteren. Go Ahead kwam te laat. Maar spijt heb ik niet. Er staat bij RKC een goede selectie die naar de eredivi sie kan promoveren. Als ik daar niet in zou geloven, dan had ik niet voor anderhalfjaar getekend." Champions League Ondanks alle malheur is Sno nog best tevreden met zijn carrière. „Ik debuteerde op mijn 17e bij NAC in de eredivisie. Ik voetbalde voor Ajax en Feyenoord en ben kampioen geworden met Celtic. Ik speelde in de Champions Lea gue en heb tegenover Messi, Kaka, Ronaldinho, Giggs en Scholes ge staan. Natuurlijk had het beter ge kund. Dat moeten ze je gunnen. Dan moet je op het juiste mo ment de juiste mensen ontmoe ten. Dat is niet altijd gebeurd." Want het had zomaar al kunnen lukken op de 44ste editie van het ABN Amro World Tennis Tour nament, half februari in Ahoy. Af gelopen zomer twijfelde Krajicek tussen Andy Murray en Rafael Na- dal als hotshot. Het werd de Span jaard. „Ik kon ook niet weten dat Murray eind van het jaar nummer 1 van de wereld zou zijn." Na vorig jaar te hebben gegokt, en verloren, op de geblesseerd afge haakte Roger Federer, kiest Kraji cek voor komende editie voor een breed deelnemersveld. Breed bete kent in dit geval niet dat toppers ontbreken. Met Nadal (9), Stan Wawrinka (4), Marin Cilic (7), Do minic Thiem (8) en Tomas Ber- dych (10) speelt de halve top-10 in Rotterdam. De laagst geklasseerde speler, los van de uitgedeelde wild cards voor de Nederlanders Robin Haase en Tim van Rijthoven, is nummer 46 Andrei Koeznetsov. Slechts één keer eerder lag die grens hoger. Krajicek is verder vooral blij met de komst van de Duitser Alexander Zverev (19). In zijn ogen dé speler van de toekomst. Stellig: „Het moet heel gek lopen wil Zverev niet ooit nummer één van de wereld zijn en meerdere grand slams winnen." De afgelo pen twee jaar kreeg Zverev al een wildcard van Krajicek. „Nu zien jullie waarom. Die jongen heeft al les: talent, het fysiek, een profes sionele omgeving, het juiste karak ter. Toen ik hem na zijn finale in Halle een felicitatie stuurde, kreeg ik een mopperbericht terug, om dat hij niet had gewonnen. Het is voor hem nooit genoeg." Krajicek staat de komende we ken zijn nieuwe protégé Milos Raonic bij op de Australian Open. Juist de Canadees, nummer drie van de wereld, ontbreekt in Rot terdam. „Met hem was ik vorige zomer al bezig. Maar hij wilde graag buiten spelen. Ik zal hem snel uitleggen dat hij ook een goe de indoorspeler is." Hoofdsponsor ABN Amro ver lengde gisteren het contract met Ahoy met twee jaar, tot en met 2019. Eerder deed Krajicek hetzelf de. De komende twee weken is hij echter coach, geen toernooidirec teur. „Het zou mooi zijn als de spe lers die naar Ahoy komen het goed doen in Australië. En als er niemand geblesseerd raakt. Maar het succes van deze editie hangt niet af van één of twee spelers." Een geruststellende gedachte voor Krajicek, die gisteravond het vlieg tuig instapte richting Melbourne. 1. vrijdag 13 januari 2017 Debuut in Jupiler League, als 29-jarige Wilber Hack Evander Sno, hier namens RKC in 2014, heeft nog altijd een lichaam van massief beton. FOTO PRO SHOTS Waalwijk Evander Sno Of er ooit nog een nummer één van de wereld in Rotterdam komt tennissen? Toernooidirec teur Richard Krajicek zegt dat het moeilijk wordt, maar sluit het niet uit. Rik Spekenbrink Rotterdam Richard Kraijcek fotoanp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 27