PSV-aanval nog steeds 24 VOETBAL AFRIKA CUP A Marokko is volgens de kenners en bookmakers een van de favorieten voor het winnen van de Afrika Cup. Drie voormalig internationals van de Leeuwen van de Atlas, hebben er echter weinig vertrouwen in. Kort Real pakt Spaans record Op bezoek bij Sevilla pakte het Real Madrid van Zinédine Zidane (foto) gister op de val reep het Spaanse record. Voorafgaand aan de return in de beker was de Koninklijke 39 opeenvolgende wedstrijden zonder een ne derlaag. Een record, dat het deelde met Bar celona. Door de 3-3 in extremis, verbeterde Real alleen het record en bekerde het door. Vuelta: 9 keer finish bergop In de Ronde van Spanje komen de klim mers weer volop aan hun trekken. Er zijn negen aankomsten bergop en de gevreesde beklimming van de Angliru is voor het eerst sinds 2013 weer in het routeschema op genomen. De Vuelta begint op 19 augustus in Nïmes, Frankrijk en eindigt 10 septem ber in de Spaanse hoofdstad Madrid. Vorig jaar won de Colombiaan Nairo Quintana. Krajicek als enige verder Michaëlla Krajicek (foto) is de enige Neder landse tennisster die zich heeft verzekerd van een plaats in de tweede ronde van het kwalificatietoernooi voor de Australian Open. Ze overklaste in Melbourne landgeno te Quirine Lemoine: 6-2 6-0. De vijf andere Nederlandse speelsters (Aranxta Rus, Cindy Burger, Richel Hogenkamp en Lesley Kerk- hove) zijn na de eerste ronde al klaar. Quote van de dag 'Als mensen zeggen dat het moeilijker is - 9 op latere leef tijd de Tour te winnen, motiveert mij dat extra' Taylor Thomsen Milik A li Boussaboun en Nourdin Boukhari zitten in Marokko op de achterbank van een grijze Volkswagen Touareg. Ze zijn door vrienden op gepikt in Tanger, waar de familie van Boussaboun woont. Ze zijn op weg naar Casablanca. Vandaag is een belangrijke dag. Boussa boun en Boukhari horen of ze bij de Marokkaanse selectie voor de Afrika Cup van 2006 zitten. De twee voetballers van respec tievelijk Feyenoord en Ajax heb ben er alle vertrouwen in, want ze rijden immers al naar Casablanca. Vanaf de grootste stad van Marok ko reizen de Leeuwen van de Atlas naar Egypte, waar de 25ste Afrika Cup wordt gehouden. Eerst gaat de telefoon van Boussaboun. Hij zit erbij. „Mooi Ali! Nu ik nog", al dus Boukhari. Twee minuten later gaat de telefoon. Slecht nieuws. Afrika Cup 2017 In Gabon, van 14 januari t/m 5 februari -> Hoewel Boukhari prima speelt bij Ajax, valt hij toch buiten de boot. Geen Afrika Cup. Ondertussen zijn ze bijna bij Casa blanca. „Jij zit er niet bij, Nourdin. Dit kan toch niet", stamelt Boussa boun. De grijze auto maakt rechts omkeert. Het gezelschap rijdt te rug naar Rabat. Op naar het bonds- bureau. Niet om verhaal te halen, maar om het paspoort van Bouk hari op te halen. Maar hij krijgt aanvankelijk het reisdocument niet mee. „Toen is Ali in het Ara bisch tegen hen tekeergegaan, want ik spreek alleen berbers. Toen kreeg ik mijn paspoort wel. Ik was zwaar teleurgesteld, wilde snel terug naar Nederland. Ik draaide mijn beste jaar bij Ajax. Wat moest ik nog meer doen?" Ziyech Elf jaar later zitten Sinouh (41), Boukhari (36) en Boussaboun (37) bij een ontbijt- en lunchroom in Rotterdam. Terwijl Boukhari een slokje van zijn Marokkaanse thee neemt, gaat het al snel over Ha- kim Ziyech. De drie ex-internatio- nals van Marokko kunnen het niet begrijpen dat bondscoach Hervé Renard de Ajacied niet heeft opge nomen in zijn selectie. Boukhari: „Waarom zou je zo'n goede speler De aanval van PSV was voor de winterstop al hét zorgenkindje van de club. Uitgerekend die linie is door een verkoop van Luciano Narsingh aan Swansea City en en kele blessures niet op orde bij de hervatting van de competitie. PSV staat de komende weken open voor externe versterkingen, maar kan ook voor een oplossing uit ei gen gelederen kiezen. Of de ploeg kiest voor een 4-4-2-opstelling, nu Marco van Ginkel op het mid denveld weer aan boord is. De verkochte Narsingh is niet de enige speler die PSV-trainer Phillip Cocu moet missen. De van een knie-operatie herstellende Jürgen Locadia heeft nog meerde re weken nodig om in wedstrijd verband weer minuten te maken en daarnaast kampten Oleksandr Zinchenko (kuit) en Steven Berg- wijn (knie) deze week met pijn tjes. Zinchenko is er morgen tegen Excelsior waarschijnlijk niet bij, Bergwijn rekent er wel op dat hij gewoon inzetbaar is. Met Luuk de Jong, Gaston Pereiro en Florian Jo- zefzoon strijdt hij om de beschik bare twee of drie plaatsen voor de voorhoede. Voor de bestaande spelersgroep is 'rendement' het toverwoord. Bergwijn blikte gisteren alvast vooruit op het treffen van morgen met Excelsior. Hij brak de training iets eerder af, maar was na een ses sie op de behandeltafel toch posi tief gestemd. „Ook voor mezelf geldt dat het rendement omhoog moet en dan heb ik het over het aantal goals en assists. Hoeveel ik er wil maken? Daar doe ik geen uitspraken over, dat houd ik liever voor me. Het gaat erom dat PSV kampioen wordt." Door het vertrek van Narsingh kan Bergwijn een plekje stijgen in vrijdag 13 januari 2017 VOETBAL WIELRENNEN TENNIS Ola John (24) is de opvolger van Ryan Ba- bel bij Deportivo La Coruna. De oud-speler van FC Twente wordt gehuurd van Benfica. Albert Rusnak (22, FC Groningen) vervolgt zijn voetballoopbaan definitief bij het Ameri kaanse Real Salt Lake. Romeo Castelen (33) wordt de eerste Nederlander die naar China vertrekt. Hij tekent bij het Chinese Zhejiang Yiteng. Trucker Gerard de Rooy is tijdens de tien de etappe van de Dakar Rally verder achter op geraakt. De tweevoudig winnaar, die als ze vende finishte, bleef derde in het klassement, maar de achterstand liep op tot 24 minuten. —Voor Alberto Contador (37) staat het wielerjaar 2017 volledig in het teken van de Ronde van Frankrijk. 12 Graham Taylor is op 72-jarige leef tijd overleden. De Brit was tussen 1990 en 1993 bondscoach van de Engelse voet balploeg. Verder was Taylor werk zaam als trainer van onder meer Watford en Aston Villa. 2 Helle Thomsen blijft bondscoach van de Neder landse handbal- sters. De 46-jari- ge Deense heeft voor twee jaar bijgetekend met een optie om te verlengen tot en met de Olympi sche Spelen van 2020 in Tokio. i Ruim drie maan den nadat Arek Milik de voorste kruisband van zijn linkerknie af scheurde, mag de Poolse spits detraining bij Napoli hervatten. Milik kwam vorig jaar zomer voor 32 miljoen euro over van Ajax. ■c o a 'Helaas vliegt Marokko er al snel uit' Tijani Goullet Rotterdam Groepsfase Groep A Groep B Groep C Groep D za 14 januari Gabon Algerije Ivoorkust Ghana t/m do 26 januari Burkina Faso Tunesië D.R. Congo Mali Kameroen Senegal Marokko Egypte Guinee-Bissau Zimbabwe Togo Oeganda Kwartfinales Halve Kwartfinales Winnaar A Tweede B finales Winnaar D Tweede C 1 feb Tunesië Marokko Algerije Egypte Finale 5 feb Troost 4 feb Winaar B 2 feb Winnaar C Tweede A Tweede D Senegal- Ma'' Guinee-B.- Ivoorkust J Ghana Togo Kameroen Gabon -Burkina Faso Oeganda MDem. Rep. Congo Zimbabwe Met 25 goals in 17 competitie duels was de aanval van PSV voor de winterstop ongekend im productief. Met het vertrek van Narsingh en blessures blijft de voorhoede een zorgenkindje. Rik Elfrink Eindhoven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 24