21 De winnaars 19)86® music ban van Broadway. Al moest ze we gens ziekte haar optredens al kort na de première staken, de jury vond haar fenomenaal als de verbleekte steractrice Margo Miller in In de ban van Broadway. Haar collega Bianca Krijgsman mocht het beeldje voor beste vrouwelijke bijrol ophalen. Ook voor Sweeney Todd was er een vrou welijke dubbelslag. Marjolein Teepen pakte de prijs voor beste bijrol in een grote productie, Vera Mann ver diende het beeldje voor beste vrou welijke hoofdrol. Het is haar vierde Musical Award. Recordaantal Een indrukwekkende verzameling, maar het zijn er niet zoveel als Alex Klaasen er heeft. Hij werd werd be loond als beste mannelijke hoofdrol in een grote musical, en heeft er daar mee een recordaantal van zes binnen- geharkt. Als de koning van het genre wist hij opnieuw de jury te overtui gen. Met zijn snelle schakelingen tus sen meerdere personages in De Ge laarsde Poes liet hij zijn concurrenten De Munk Ciske de Rat) en Jorrit Ruijs (The Lion King) achter zich. De jury had ook veel lof voor de musical over rocklegende Herman Brood, Chez Brood. De productie won zowel de prijs voor de beste kleine musical als de beste mannelijke hoofdrol. De uren dat acteur Stefan Rokebrand 'bijna obsessief de bewegingen van Her man Brood op YouTube zat te bestuderen, wier pen zijn vruchten af. Freek Bartels (Beauty and the Beast) en Jeremy Baker (Robert Long) wonnen de prijzen voor beste mannelijke bijrol in respectievelijk een grote en kleine mu sical. Eregast in het Be- atrixtheater was gister avond hitzangeres Glo ria Estefan. De Broad- way-musical over het le ven van haar en haar man Emilio, On your feet, komt dit najaar op de planken als op volger van The Bodyguard. De zangeres droeg in Utrecht al een bijpassend tasje, met de initialen van de musical, OYF. „Dat heb ik overgehouden aan de première in New York", zei ze. „Ik hoop dat alle Nederlanders straks ook on their feet staan te dansen." Musical Awards vrijdag 13 januari 2017 music Simone Kleinsma kreeg gister avond een ouvre award. Danny de Munk en echtgen (Ciske de Rat), foto's danielkroll Zangeres Gloria Estefan, die de AD publieksprijs uitreikte, met haar echtgenoot Emilio. Silver Metz (8), Ciske de Rat, winnaar in de catego rie aanstromend talent. Beste grote productie Ciske de Rat Beste kleine productie Chez Brood Vrouwelijke hoofdrol in grote productie Vera Mann (Sweeney Todd) Mannelijke hoofdrol in grote productie Alex Klaasen (De Gelaarsde Poes) Vrouwelijke hoofdrol in kleine productie Loes Luca (In de ban van Broadway) Mannelijke hoofdrol in kleine productie Stefan Rokebrand (Chez Brood) Aanstormend talent Silver Metz (Ciske de Rat)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 21