Eva Jinek verslaat Humberto Tan 20 Niet Danny de Munk, maar Ciske de Rat was gisteravond de grote winnaar bij het gala van de Musical Awards. Ook de schoorsteenmantel van Alex Klaasen (De Gelaarsde Poesloopt vol: hij won zijn zesde Musical Award, een record. Youri Mulder op weg naar Ziggo Sport VINCENT LUISTERT RADIO Vandaag schrijf ik vooruit. Zondagavond is het pas zover. Dan, om 21.00 uur, is Radio 1 vol van liefde. Van mooie, lieve, zachte, geile, opwindende, leuke, verdrietige, af stotelijke, irritante, eeuwigdurende, teleurstel lende, solidaire, allesvervullende, verzengende, hartverscheurende liefde. 30 stemmen, 30 naamloze mensen, van 8 tot 80, verhalen in een buitengewoon knappe montage over de alom aanwezige liefde. la, nou, soms heb ik wel dat gevoel van ver liefdheid, maar waarom zou je verliefd worden als je niet eens weet op wie je nou eigenlijk ver liefd bent? Want als je dat wel weet, dan word je opeens ontzettend bang. En toen hadden we gezoend en ik dacht wooow, heftig. En toen was het aan, ja, het was aan, en toen, toen niks. Ze sms'te dat ze het uit maakte, huilen natuurlijk, veel huilen. Rechter aan huis bij Kim Nieuwe job voor Mari MUSICAL AWARDS GALA e enige echte Ciske de Rat, Danny de Munk, greep individueel weliswaar naast de hoofdprijs, toch was de musi cal gisteravond in het Beatrix Theater in Utrecht de grote winnaar. Ciske de Rat werd bekroond tot beste musical van 2016. „Een nieuwe klassieker van Nederlandse bodem", aldus de jury. Terwijl De Munk, die de rol van zijn leven voor de laatste keer speelt, misgreep in de categorie beste man nelijke acteur, nam zijn tegenspeler wel een prijs in ontvangst. Ciske de Rat bewijst een nieuwe klassieker te zijn van Nederlandse bodem De pas 8-jarige Silver Metz, gesto ken in hetzelfde pak dat hij bij de première van Ciske droeg, werd door de jury bekroond tot aanstormend talent. De piepjonge acteur moest voor aanvang op de rode loper nog wel even wennen aan alle flitsende camera's. „Eén tegelijk", riep hij de fotografen tevergeefs toe. „Ik raak er blind door, straks sta ik steeds met mijn ogen dicht op de foto." Toen hij eenmaal met zijn prijs stralend op het toneel stond, had hij voor het publiek een mooie oneliner paraat: „Ze zeggen altijd: meedoen is belangrijker dan winnen, maar win nen is ook heel leuk!" Loes Luca kreeg alle lof voor haar hoofdrol in de kleine musical In de Kijkers geven dit seizoen voor alsnog de voorkeur aan Eva Ji nek op NPO 1. Jinek versloeg woensdag voor de derde avond op rij de concurrentie op RTL 4, een unicum. Vooral woensdag avond was het verschil fors met 933.000 kijkers voor haar en 577.000 voor hem. Kijkcijferexpert René van Dammen vergeleek de scores met vorig jaar en ziet dat Jinek flink in de lift zit. In week 1, wanneer er nog geen concur rentie is van RTL Late Night, scoorde haar talkshow in 2016 nog gemiddeld 890.000 kijkers. Dat aantal steeg in dezelfde week dit jaar naar 955.000 kij kers. Het gemiddelde van de eerste drie dagen van deze week, dus mét concurrentie van Tan, steeg van 810.000 naar 840.000 kijkers. RTL Late Night - dat een half uur eerder begint dan Jinek - kampt met een daling. De eer ste drie dagen van het nieuwe seizoen in 2016 waren goed voor gemiddeld 830.000 kij kers. Dat gemiddelde blijft nu steken op 670.000. RTL maakt zich nog geen zorgen. „We zijn net begon nen", zegt een woordvoerster. „We zien dat we op maandag en dinsdag flink beter hebben gescoord in de doelgroep van 20 tot 49 jaar." Youri Mulder lijkt in navol ging van Wim Kieft en Jan van Halst over te stappen naar Ziggo Sport. De voetbal analyticus is in vergaande on derhandelingen om exclusief voor de sportzender te wer ken. „Er wordt met Youri ge sproken, maar komend week end schuift hij sowieso nog niet aan", stelt Ziggo Sport- presentator Jack van Gelder. Mulder was de afgelopen ja ren vaste gast bij praatpro gramma Studio Voetbal en stond regelmatig langs het veld als analyticus. Mulder was sinds 2008 aan de pu blieke omroep verbonden, maar schoof de laatste tijd al regelmatig aan bij Ziggo Sport. Quote van de dag En voor iedereen die blij was: lekker puh. Ik ga gewoon lekker door. Aantrekking, afstoting, nee, ja, nee, toch weer ja, dat is allemaal liefde. De verschrik kelijke jaloezie. Dat hij zei: zag je die jongen, die keek naar je. Vind je hem knap? De 30 stemmen vertellen samen een groot verhaal. Het gaat over chantage. Jij bent echt helemaal niks zonder mij. Over het woordeloze dat stamelend en zoekend in woorden wordt gevat. De sprakeloosheid bij het zien van ie mand van wie je meteen weet: zij is de moeder van mijn kinderen, hij is de man die ik altijd zocht. Oké, inpakken, afvoeren en wegwezen. Het gaat over woede. Over afwasborstels die door de ruit worden gesmeten, waarom gooi jij altijd je onderbroeken op de grond. Wat ben jij toch verschrikkelijk, maar wat ben jij toch lief, daarom hou ik van je. Het gaat over alleen wij twee en daarbuiten niets. Over huwelijksaanzoeken, samen puffen tijdens zwangerschappen. Over bittere pillen, uit elkaar groeien, urenlang praten, als twee planken naast elkaar in bed liggen en dan plot seling zeggen: ik geloof toch niet dat ik het kan, zonder jou verder leven. over geloof in samen oud worden, over seks waar de naïviteit wel vanaf is, maar die nog steeds ontzettend goed is, die je nader tot elkaar brengt en de band verstevigt. Het gaat over liefde, dus over ons allemaal. Een Groot Liefdesverhaal, zondagavond om 21.00 uur in Radio Doe op Radio 1. Ja, ik luister! vrijdag 13 januari 2017 Liefde SHOW Kim Kardashian hoeft niet naar Frankrijk om in Parijs te getui gen in de zaak tegen haar overvallers. De rechter gaat in de VS langs bij de realityster. De Franse wet biedt die moge lijkheid aan slachtoffers. SHOW Belhamel pakt de hoofdprijs Marlies van Leeuwen 44 —Jury Musical Awards Het nieuwe jaar begint met een domper voor Humberto Tan. Zijn talkshow RTL Late Night, die maandag weer van start ging, zag een deel van zijn publiek vertrekken. Gudo Tienhooven Reageren? Jörgen Raymann meldde gisteren te stoppen bij BNR Nieuwsradio. Hij bleek niet te stoppen met zijn show, maar met roken Mari van de Ven wordt creative director van kappersketen Yes! De be kende stylist gaat de crea tieve kant aan sturen van het bedrijf dat vijftig vestigingen in Nederland heeft en twaalf in Bel gië. Mari is van plan geregeld langs te gaan in de zaken. Het gaat over elkaar opnieuw ontdekken, vincent@persgroep.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 20