gate 'Trump scheidt zaken volstrekt onvoldoende af rwe 1 Familiedag in Plopsa Indoor Coevorden tas#* trump 10 Trump worstelt met zijn veiligheidsdiensten Komt het nog goed tussen de veiligheidsdiensten en Donald Trump? Zijn kabinetsleden doen er alles aan om de schade te beperken. Belangenverstrengeling De strategie 'komt niet overeen met de standaarden waar zijn kabinetsleden aan voldoen en elke president in de laatste vier decennia aan voldaan heeft', zei Walter Shaub nadat Trump een advocaat had laten uitleggen hoe hij afstand creëert tussen het presidentschap en zijn zakelijke belangen. Trump maakte er een show van, met naast hem grote stapels papier die uitstraalden hoe omvangrijk de juridische operatie was geweest. De aanstaande president brengt zijn bedrijf onder in een trust onder leiding van zijn zoons en een medewerker. Zij zullen geen deals meer sluiten in het buitenland en over binnen landse deals moet een nieuwe ethisch adviseur zich eerst bui gen. Donald Trump senior krijgt beperkt cijfers over winst en ver lies te zien. Wat hij verdient aan buitenlandse diplomaten die zijn hotels verblijven, doneert hij aan de Amerikaans schatkist. Maar de enige manier om corruptie, belangenver strengeling of de schijn daar van echt te voorkomen, zegt Shaub, is het verkopen Walter van de hele Shaub. firma of het oprichten van een zogenoemde blind trust, zoals Trumps voor gangers hebben gedaan. Zo'n blind trust wordt geleid door een onafhankelijke derde. Met zijn eigen zoons aan het hoofd blijft Trump bijna vanzelfsprekend op de hoogte van het reilen en zei len in zijn bedrijf, terwijl hij in de Oval Office beslissingen neemt die de firma en dus zijn eigen bankrekening kunnen ra ken. „Mijn zoons gaan de zaken niet met mij bespreken", verze kert Trump. Maar er is geen mo gelijkheid dat te controleren. Ook in de media zal hij informa tie tegenkomen over deals die de Trump Organisation sluit. „En hij weet wat hij bezit", zegt Shaub. „Er behoort geen enkele informatie te zijn." Volgens advocaat Sheri Dillon leidt verkoop van Trumps bezit tingen evengoed tot belangen conflicten. „Van president-elect Trump moet niet verwacht wor den dat hij het bedrijf dat hij heeft opgebouwd vernietigt", vindt ze bovendien. Shaub hoopt de president elect nog van gedachten te kun nen veranderen en biedt aan hem te helpen om een verant woorde oplossing te vinden voor zijn wereldwijde netwerk van vastgoed, hotels, golfbanen, aan delen, leningen en investerin gen. Maar dwingen kan hij Trump niet: de wet die van mi nisters en ambtenaren eist dat ze zich ver houden van alles wat hun eigen financiële belangen raakt, geldt officieel niet voor de president. Zolang Trump vasthoudt aan een constructie met zijn eigen zoons als managers, zal de Trump Organisation voor de buitenwereld een ingang tot de president van de Verenigde Sta ten zijn. Mike Pompeo, beoogd CIA-direc- teur zei gisteren in de Senaat niet de indruk te hebben dat de Ameri kaanse inlichtingendiensten een politiek instrument zijn. „Ik heb die ervaring niet." Donald Trump en zijn adviseur generaal Mike Flynn denken dat wel. De opvatting van Pompeo zal de medewerkers van Amerikaanse geheime diensten geruststellen, nu ze in een openlijke worstel wedstrijd met hun toekomstige baas zijn beland. Trump haalde woensdag tijdens zijn persconfe rentie snoeihard uit naar de inlich tingendiensten door te suggereren dat zij verhalen over sekstapes en langdurige contacten tussen Trump en het Kremlin gelekt heb ben en door hen met nazi's te ver gelijken. „Dat is iets wat nazi- Duitsland zou doen", zei hij. Eer der weigerde hij hun conclusies over Russische inmenging in de verkiezingen te accepteren. In hoorzittingen over hun benoe ming in de Senaat accepteerden Pompeo en kandidaat-minister van defensie James Mattis wel zonder omhaal de conclusie dat Rusland Laat je betoveren door de magische wereld Bestel direct op pzc.nl/plopsa-indoor Kinderen tot 1 meter gratis PRESIDENT ELEC vrijdag 13 januari 2017 De komende president Do nald Trump presenteerde een plan om tegemoet te komen aan klachten over belangen verstrengeling. 'Volstrekt on toereikend' aldus Walter Shaub hoofd van de ethische waakhond van de Ameri kaanse overheid. Karlijn van Houwelingen New York Karlijn van Houwelingen New York 1275 Plopsa Indoor Coevorden, het mooiste indoorpretpark van Nederland, telt 25 magische thema-attracties en neemt kids tussen 2 en 10 jaar mee op hun eerste grote avontuur. Kom mee genieten van de Maya Show, een confettidans en Meet Greets met de PLopsa-figuren. Datum: zondag 19 februari a.s. THE OFFICE of the - 1 New Vork, New York Koude oorlog met CIA en FBI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 10