L Chauffeur Kardashian speelt hoofdrol 20 Van NOS-journaallezer naar quizmaster bij SBS 6. Rik van de Westelaken, vanaf morgen te zien in 5 Golden had ook even zijn twijfels, bekent hij. VINCENT LUISTERT RADIO Talpa, Latijn voor mol, naar naamgever John de Mol, bezit vier radiostations. 538, Radio 10, Sky Radio en Veronica. Sinds deze week zenden ze allemaal vanuit een gezamenlijk studiocomplex uit. Ze bereiken met zijn vieren ongeveer 7 miljoen luisteraars per week, die gemiddeld drie uur per dag luis teren. De stations brengen, ik citeer directeur Menno Koningsberger „een toegankelijke sound die op het ritme van de dag meegolft en elke dag net wat leuker maakt". He, ja, dat kan ik wel gebruiken, mijn dag is een beetje saai vandaag, alle andere radiozenders lijken in een januaridip te zijn geschoten. Haha, Radio 10,12 3, Gloria Estefan. De kleur keert terstond terug op mijn bleek geworden binnenzitwangen. Ik sta op en schud mijn stijf geworden praatradioheupen. Het zijn geslepen mollen, die van Talpa. Ze hebben een flink deel van de commerciële ra- diomarkt in handen. Ze zijn nu in staat „samen met hun businesspartners een aantal initiatie ven versneld en grootschaliger uit te rollen". Wat een taal. Het zijn mollen die het zoveel mogelijk oren naar de zin proberen te maken. De muziekmix zal worden aangescherpt aan de hand van luisteraarsprofielen, zodat de sta tions complementair zullen worden. Wacht even, Susanne de Koning is aan de lijn op Ra dio 10, ze mag De Lach van een BN'er raden. De Lach is 3.000 Euro waard. Komt-ie! Hiehiehie- hiedjjjjjhiehaa. Ik zou zeggen dat het René Fro- ger is. Volgens Susanne is het Rick Brandste den Neeee, helaas, het volgende uur is De Lach 3.100 Euro waard. De Talpamollen kruipen steeds dieper in je oren, tot ze denken precies te weten wat jij wilt horen en alle verrassing uit hun zenders hebben gebannen. Verrassing is gevaarlijk, want stel nou eens dat je een rare plaat hoort en je radio uitzet. Dan hoor je „2 +2 tandenbor stels graatis, daar gaan niet alleen je tanden van stralen" niet meer. En mocht je nou toch eens een klein baaimo mentje hebben van een minder liedje, dan zorgt Talpa ervoor dat je een andere Talpazen der hebt waar je terecht kunt. De mollen den ken aan alles, zij bieden jou een vangnet. De mollen zijn tijdloos en eigentijds. De mollen verrijken je leven met de magie van hun sound. De mollen zijn de sultans of ping, van geld, niet van swing. Ewbank weer vader Goudschat bij erfenis Prince Je kon er de afgelopen dagen bijna niet omheen, wie afstemde op SBS 6 zag in tal van promo's het blije gezicht van Rik van de We stelaken. En niet omringd met het zakelijke rood en blauw van de NOS, maar in het showdecor van een kennisquiz met de ronkende titel 5 Golden Rings. Rik de familie-entertainer, allemaal kijken! De 45-jarige presentator moet er zelf ook een beetje om gniffelen. „Als je dit vijfjaar geleden had gezegd, had ik je nooit geloofd. Dit was ook eigenlijk niet de bedoe ling. De reden voor mijn overstap was een journa listiek reportageprogramma op Net 5. Toen kwam dit (en straks ook een nieuw seizoen van Peking Express, red.) er nog bij. In een ideale volgorde had ik eerst dat reportageprogramma gedaan. Ach, het leven neemt soms onverwachte bochten." „Ik had ook mijn twijfels. Ik zag mezelf absoluut niet op een showtrap staan. Het was John de Mol (de producent van 5 Golden Rings, red.) die me uitnodigde voor een gesprek en me overhaalde. Hij zocht een autoriteit die ook zichzelf kon zijn. 'Dat kan die Rik wel.' Het is een interessante leer school. Een goede quiz lijkt misschien eenvoudig, maar is best ingewikkeld om te maken." Het spelletje is simpel: op de vloer wordt bijvoorbeeld een enorm grote röntgenfoto of landkaart geprojecteerd. Als de vraag luidt waar Mekka ligt, moet de kandidaat een ring op de juiste plek leggen. John de Mol wil zijn nieuwe for mule straks goed in de buitenlandse markt zetten. Mede daardoor was de tv- icoon aanwezig bij bijna alle opnames waar hij zich voor Van de Westelaken opwierp als een soort quizmasterdocent. „Ik vond het spannend. Hij zat veel in mijn oortje. 'Pak onderweg dat en dat nog even op' of'benadruk even hoeveel geld er Al kort na de overval op Kim Kardashian in Parijs in oktober werd gedacht aan het werk van een insider en nu blijkt die theo rie vrijwel zeker te kloppen. On der de zeventien verdachten die deze week zijn aangehouden, zit ook de chauffeur die de reality- ster de avond voor de overval nog door Parijs reed. Hij werkt voor een autobedrijf dat de Kar- dashians vaak gebruikten bij be zoeken aan de Lichtstad. De chauffeur zou de rest van de ro versbende hebben ingeseind over haar doen en laten. De gewelddadige juwelenroof, waarbij Kim werd gekneveld en bedreigd met een pistool, is vol gens de Franse politie het werk van doorgewinterde criminelen. Aan het hoofd staat de 73-jarige Pierre B., een overvaller en valse munter. Hij werkte onder andere samen met twee broers van in de vijftig, die banden hebben met het Joodse diamantmilieu in Antwerpen. Bronnen rond het onderzoek vermoeden dat de pe perdure verlovingsring van Kar dashian, samen met de andere kostbare sieraden, via schim mige winkeltjes in Antwerpen te koop worden aangeboden. „De juwelen zijn niet in de huizen van de verdachten ge vonden, maar de hoop is dat de broers ons naar de buit kunnen leiden in de komende dagen", zegt een politiebron in The Daily Quote van de dag Johnny blijft de zaak vertragen. Ik wil mijn leven terug woensdag 11 januari 2017 Talna Reageren? vincent@persgroep.nl MUZIEK John Ewbank (48) en zijn ver loofde Kelly Weekers (27) hebben een dochtertje Scot- tie Anne Marie gekregen. De componist kreeg samen met zijn ex Vivian Reijs in 2004 al doch tertje Day. MUZIEK Prince laat 67 goudstaven na, ter waarde van bijna 800.000 euro. Dat blijkt uit documenten die in handen zijn van het tijd schrift People. De in april over leden artiest bezat verder bijna 30 miljoen euro aan huizen en bedrijven. GO Vla de Mol naar een kennisquiz i Gudo Tienhooven Je nam augustus vorig jaar definitief afscheid van de NOS, mede omdat het meedoen aan Wie is de Mol? in 2015 smaakte naar meer. Maar nu... een quiz? Is dat niet heel intimiderend? Rik van de Westelaken leert zijn nieuwe rol als familie-entertainer, foto edwin janssen/hh De overvallers van realityster Kim Kardashian hebben ban den met het diamantmilieu in Antwerpen. De chauffeur speelde een hoofdrol. Marlies van Leeuwen Een huilende Kim in het nieuwe seizoen van de reality- show. —Actrice Amber Heard (30) krijgt de in de zomer van 2016 aangekondigde scheiding van acteur Johnny Depp (53) maar niet rond. El/Keeping Up El/Keeping Up

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 19