DEALS! LJ Zoon en vriend staan terecht voor doden vader in bizarre drugszaak alstublief 7 Bezorger met pakketje voor de buren scoort hoog in ergernis-top tien SUPER Apple iPhone 7 Samsung Galaxy A3 '16 □onna Wij nemen gi pakketten ai voor buren, uw online bestelling SMART! 1GB data 3,00 p/mnd 100 min/sms 5,00 p/mnd Toestelkrediet 9,50 p/mnd Nadat een drugstransport naar Noorwegen was mislukt, zat vader Gerrit (57) volgens zijn zoon Benny met een schuld van een ton. Vriend Jimmy (36) kwam met een oplossing. Wat nou, zo stelde hij aan Benny (29) en Gerrit voor, als we nu eens geld van een drugs deal te pakken weten te krijgen? Er zou geld van een andere drugsdeal vanuit Noorwegen naar Nederland vervoerd moeten worden. Als Ger rit dat eens zou doen? En dan over vallen zou worden? Geen gek idee, vonden vader en zoon, die beiden het ogenschijnlijk zo keurige Westlandse transport bedrijfleidden. Om het plan goed uit te dokteren kwam het trio bij el kaar. In het hotel bij het brugrestau- rant over de A4 bij Schiphol schreef vader precies op wat hij later tegen de politie moest zeggen. Om de overval echt te laten lijken moest pa bovendien geslagen worden. In de vroege ochtend van 19 au gustus brengt zoon Benny zijn va der bewusteloos naar het zieken huis. Hij is zwaargewond. Drie we ken later overlijdt hij. Benny zit dan al vast. Benny zegt niets, maar de politie zoekt verder en houdt in november 2015 Jimmy aan. Die wijst Benny aan als degene die heeft geslagen. Benny zegt dat het juist Jimmy was die zijn vader dodelijk heeft ge raakt. De rechters spreken over drie weken hun oordeel uit. Vandaag gaat de rechtszaak verder. Een pakketje voor je buren aannemen, dat doe je toch? Niet dus. Steeds meer mensen zijn het spuugzat om postkantoortje te spelen voorde hele straat. Vandaag is het dinsdag. Pakjesdag. Alles wat in het weekeinde online is gekocht, wordt vandaag bezorgd. De vraag is waar, want Nederland is weer aan het werk. „Een pakketje voor je buren aan nemen, is de normaalste zaak van de wereld", vindt ook Sandra van der Graaf. Toch hoeft de postbode niet meer bij haar aan te kloppen. Sinds ze werkloos is, staat hij bijna iedere dag voor de deur. Ze is één van de weinigen in haar straat die overdag thuis is en daarmee het verzamelpunt geworden voor de buurt. „Zodra de bezorgers door hebben dat je er vaak bent, kom je niet meer van ze af. Mijn buren handelden in paardenspullen. Op een gegeven moment stond mijn gang vol met zadels. Ik vind het geen probleem om pakketjes aan te nemen, maar het moet niet te dol worden", zegt de jonge moe der. Met kleine kinderen die over dag sliepen, was de bel die continu afging een grote ergernis. „Zijn ze net stil, staat er weer iemand voor de deur." Om de rust in huis terug te doen keren, zette zij haar bel overdag uit. „Dus begon de bezorger op het raam te bonken. En als ik een pakje weigerde, kreeg ik nog een snauw ook." Nu heeft ze een sticker op haar deur geplakt dat ze geen pak ketjes meer aanneemt. Zo hoeft ze de confrontatie met dwingende kerk. In Bergen op Zoom loopt zijn dienst als een trein. Volgende maand begint ViaTim in Rotter dam. Robby van Eekeren uit Bergen op Zoom neemt voor ViaTim per week zo'n tien pakjes aan voor buurtgenoten. „Ik werk in de mar keting en ben bijna altijd thuis. Het is een burendienst. Ik werd er zelf gek van dat er weer zo'n briefje in de brievenbus lag dat er een pakje niet bezorgd kon worden. Het is voor mij een kleine moeite om mensen nu te helpen." Om de ergernis bij mensen te verkleinen, probeert pakketbezor ger Dirk Robinson niet altijd bij de zelfde buren aan te kloppen. „Ik wil geen negativiteit in het prachtige werk wat ik doe. Ik heb geen zin om te horen dat ik al de zoveelste ben die langskomt die dag. Daarom pro beer ik mensen niet te veel te belas ten." Wel zou Robinson willen dat mensen wat meer voor elkaar over hebben. „Niemand wil iets aanne men, maar als het om jouw pakketje gaat, moeten anderen dat wel. Wees wat socialer, denk ook eens aan een ander." bezorgers niet meer aan te gaan. Bezorgers bellen niet alleen bij de directe buren aan. Iedereen die binnen loopafstand woont en thuis is, is de sigaar als de bezorger dat eenmaal in de smiezen heeft. Hij wil zijn busje leeg. Freelance pakketbezorgers krijgen een ver goeding per afgeleverd stuk. „Wanneer iemand niet thuis is en ze het de volgende dag nog een keer moeten proberen, dan krijgen ze natuurlijk niet twee keer een volledige vergoeding", zegt Ewoud Blaauw van DHL. Daarom hebben ze er baat bij een pakket direct af te leveren. Of dit bij de ontvanger zelf of de buren is, maakt daarbij niet uit. Sportschool Michiel Nieuwkerk was het vorig jaar spuugzat dat zijn pakje weer niet was bezorgd of dat de buren bij wie zijn pakketje was bezorgd naar de sportschool waren als hij het 's avonds wilde afhalen. Hij be gon in Bergen op Zoom ViaTim. Buurtbewoners die toch thuis zijn, nemen de pakjes in ontvangst en iedereen in de buurt weet waar het pakketje is. „Het is nu nog een bu rendienst. Mensen vinden het leuk. Als ze ervoor kiezen om de pakjes ook te bezorgen, krijgen ze per pakje 50 cent," zegt Nieuw- dinsdag 10 januari 2017 GO de Bijenkorf SMART éénmalig bijbetalen 4GB data (4G) 75,00 p/mnd 100 min/sms 2,00 p/mnd Toestelkrediet 22,00 p/mnd Tl[|.lï2 [of: onbeperkt, min/sms 4GB: €43 p/mnd per maand éénmalig bijbetalen €0 17.' per maand Of: 100 min/sms 2,5GB: €22 p/mnd I Ben Het leek de eigenaar van een Westlands transportbedrijf zo'n slim plan. Een drugsschuld van een ton inlossen door geld van een andere drugsdeal achter over te drukken en net te doen of je bent overvallen. Hij over leefde de nepoverval niet. Zijn zoon en een goede vriend ston den gisteren terecht. Jorina Haspels Den Haag Wie thuis is, is de sigaar Ton Voermans Kari van der Ploeg Rotterdam A Robby van Eekeren vindt het juist helemaal niet erg om pakjes voor de buren aan te nemen. Hij doet het voor de hele straat, fotoariekievit -*1 Geen zin in bellende bezorgers? Deze sticker biedt uit komst. FOTO Bergen op Zoom Wouwsestraat 18 Breda Karrestraat 7 Dordrecht Voorstraat 266 Etten-Leur Markthof 7 Goes Korte Kerkstraat 1 Middelburg Markt 63a Oosterhout Arendshof 5 Roosendaal Roselaar 7a Rotterdam Lijnbaan 51 Terneuzen Havenstraat 28 Tilburg Heuvelstraat 48 1113(1) Vlissingen Walstraat 99 Waalwijk Stationsstraat 47a Barendrecht Middenbaan 27

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 7