Boerderij verhuist voor Tractaatweg Brand in machinekamer duwboot Vraag naar peutergym groeit in Breskens 7 Opstoelen klauteren en van de onderste traptrede afspringen. Bij turnvereniging DIO kunnen peuters zich uitleven. Zestien peuters staan maandagochtend te popelen om te gaan klimmen en klauteren in de gymzaal van multifunctioneel centrum De Korre in Breskens. Hun ongeduld is begrijpelijk want in de gymzaal mogen ze alles wat thuis niet mag of gevaarlijk is: klimmen op stoelen of banken, springen op bed en van de onder ste trede van de trap springen. Dat ze op gymtoestellen klimmen in plaats van een echte bank of stoel, drukt de pret niet. Onder begeleiding van Maaike Dierings van turnvereniging DIO én een ouder, grootouder of oppas werken de peuters van twee tot vier jaar spelenderwijs aan hun motoriek. DIO geeft sinds een paar jaar ouder- en peutergym en is de enige aanbieder in West- Zeeuws-Vlaanderen. Voorzitter Monique de Vriend merkt dat er een groeiende be langstelling voor is, op één les ko men soms wel twintig peuters af. „Het is niet alléén goed voor de motoriek, ze leren ook al jong hoe leuk bewegen kan zijn." Niets moet, want niet elk kind durft al les. „We laten ze in het begin af tasten en naarmate de lessen vor deren, is er wat meer sturing." Geen les is hetzelfde, iedere week is er een andere uitdaging voor de peuters. Wat wél altijd terug komt, is het introductieliedje. 'Ga je mee naar de peutergym, dat is toch zo fijn', schalt het door de gymzaal. Fijn is voor Owen (2,5) zacht uitgedrukt. Hij vindt het fantastisch. Hij ba lanceert zelfverzekerd op een bank die schuin is neergezet en behen dig springt hij er, met een beetje hulp van zijn moeder, weer af. Zijn moeder Nathalie Brand uit Kinderen leren ook jong hoe leuk bewegen kan zijn Breskens is blij met een nieuw sei zoen peutergym. „Vorig jaar heb ben we ook meegedaan en Owen vond het erg leuk. Daarnaast heeft het ook nut, merk ik. Hij kan nu bijvoorbeeld veel beter balance ren." Owen rent ondertussen vrolijk rondjes tussen de toestellen door. „Het is jammer dat de lessen maar voor een periode van drie maan den zijn", lacht ze. Even verderop klautert Jesslyn (2) tegen het wandrek op. Ze is watervlug en lenig. „Ze is vandaag twee geworden en we zijn hier voor het eerst", zegt haar moeder Jennifer Heijenrath. „Al had ze dit vorig jaar ook al gekund. Het is goed voor haar motoriek, ontwik keling en ze is voor niks bang. Ze moet echt haar energie kwijt." Ouder- en peutergym wordt op maandagen van 10.15 tot 11.15 uur gegeven door turnvereniging DIO in De Korre in Breskens. De lessen lopen tot en met maandag 27 maart. De eerste kennismakingsles is gratis en de volgende lessen kos ten samen 35 euro. Meer informa tie via diobreskens.nl. Het te verplaatsen bedrijf van de maatschap Vervaet staat nog vlakbij de verkeerslichten aan de Tractaat weg bij Westdorpe. Een nieuw on gelijkvloers verkeersknooppunt met op- en afritten komt daar. Het woonhuis en de bijgebouwen kun nen er daarom niet blijven staan. Een flinke zoektocht is onderno men om een andere, geschikte plek te vinden. Er zijn alternatieven on derzocht. Een bouwblok aan de Stekkerweg, vlakbij de Nederlands- Belgische grens, leek de hoogste ogen te gooien. De ondergrond bleek echter niet goed genoeg om tegen redelijke kosten een opslag loods te kunnen bouwen. De keuze is nu gevallen op een perceel aan de Molenstraat, zeshon derd meter ten zuiden van het hui dige bedrijf. Dit ligt midden in de polder. De ondergrond is er stevig genoeg. Omdat het bedrijf in de open polder komt, moet het wel landschappelijk netjes worden in gepast. De Terneuzense gemeenteraad beslist 26 januari over de wijziging van het bestemmingsplan die no dig is voor de bedrijfsverplaatsing. De verbreding van de Tractaatweg tussen ruwweg Terneuzen en Zei- zate, begint dit jaar en moet voor jaar 2019 zijn afgerond. Voor het project zijn eerder enkele wonin gen afgebroken bij Axelse Sassing. TERNEUZEN Alarm gisteren tegen het middaguur in de Oostsluis bij Terneuzen. De brandweer rukte uit voor een scheepsbrand. Maar het viel al lemaal nogal mee. In de machinekamer van de duwboot Aries was een doos met filters op een hete leiding gevallen, waardoor vuur ont stond. De bemanning wist met een poederblusser alles te blus sen, maar riep voor de zekerheid toch de brandweer ter plaatse. Die kwam met twee voertui gen. Omstreeks één uur was de si tuatie volledig onder controle. De schipper en een beman ningslid zijn nog door ambu lancepersoneel nagekeken. Zij hadden rook ingeademd. De Aries heeft met enkele duwbak ken de reis voortgezet naar re cyclingbedrijf Heros in Sluiskil- Oost. dinsdag 10 januari 2017 Popelen om lekker te klauteren Sophie Stockman Breskens - Monique de Vriend, voorzitter turnvereniging DIO Voor de enige boerderij die ver plaatst moet worden voor de verbreding van de Tractaatweg, is bij Westdorpe een nieuwe lo catie gevonden. Harmen van der Werf Westdorpe De brandweer rukte uit naar de duwboot Aries in de Oostsluis bij Terneuzen. foto harmen van derwerf Owen (2,5) is enthousiast aan het balanceren bij turnvereniging DIO in Breskens. foto ronald den dekker ARIES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 70