Nog steeds verzet tegen plan woningen Bosburg in Yerseke 7 Relatie tussen Vakantiepark De Pluimpot en gemeente Tholen bekoeld Analyse Lange tijd was het dikke mik tussen de gemeente en vakantie park De Pluimpot bij Sint-Maartensdijk. Het tij lijkt gekeerd. Samen zouden de ge meente en vakantie park De Pluimpot een nieuw zwembad bou wen op het park. Om dat mogelijk te maken, kreeg de ei genaar zelfs een voorkeursbehan deling. Een kleine tien jaar na de eerste vrijages is de liefde ernstig bekoeld. Niet alleen kwam het zwembad er nooit, het vakantie park bezorgde de gemeente ook een financiële zeperd. Spekkoper Op papier zag het er mooi uit. De Pluimpot wilde uitbreiden met flink wat nieuwe vakantiewonin gen en een overdekt zwembad. De gemeente zag haar kans schoon. Ze zat toen al in haar maag met het sterk verouderde zwembad Haes- tinge in Sint-Maartensdijk. Het idee om die voorziening te sluiten en inwoners in de toekomst ge bruik te laten maken van het nieuwe bad op het vakantiepark borrelde op. In 2012 werd afgesproken dat de gemeente een dikke vier ton zou investeren, zodat ook een buiten bad kon worden aangelegd. Dat was een wens van veel inwoners. Met deze deal was de gemeente spekkoper, want voor de renovatie van het bestaande zwembad moest veel dieper in de buidel worden getast. Juist in die periode klopte ook Mike Verweij op de deur. Hij had al toestemming om op de Speelmansplaten aan de Oesterdam ruim zeventig vakan tiewoningen te bouwen, maar zag kansen voor veel meer huisjes. De ondernemer kreeg nul op het re kest. De gemeente was bang dat eigenaar Jeroen Knols van De Pluimpot zijn keutel zou intrek ken als op de Speelmansplaten meer vakantiehuizen mochten worden gebouwd. Knols beves tigde dat hij zijn plannen zou her overwegen als de gemeente zijn collega-ondernemer tegemoet zou komen. Protesten van Verweij haalden niets uit. Een meerder heid van de raad was onverbidde lijk: alle ballen op De Pluimpot. Dat de gemeente niet bepaald raak heeft geschoten, werd de af gelopen jaren steeds duidelijker. Terwijl juist op de Speelmanspla ten (Waterrijk Oesterdam) de va- Vandaag besluiten b en w misschien wel om het faillissement van het vakantiepark aante vragen kantiehuizen als paddenstoelen uit de grond schoten, bleef het op de Pluimpot angstvallig stil. Hoe wel met name het college nog lange tijd het vertrouwen heeft uitgesproken in een goede afloop (een nieuw zwembad zou in 2017 worden gebouwd), drong lang zaam het besef door dat de ge meente nat zou gaan. Belofte Nu het bad op het vakantiepark er niet komt, moet ze zich in allerlei bochten wringen om toch een dergelijke voorziening te behou den in de smalstad. Die belofte is immers gedaan aan de inwoners. Als klap op de vuurpijl werd eind vorig jaar duidelijk dat De Pluimpot een schuld van 148.000 euro bij de gemeente heeft van wege niet afgedragen toeristenbe lasting. Volgens de juridisch advi seur van het park zijn er grote fi nanciële problemen ontstaan door onder meer de economische crisis en het afhaken van het bouwcon cern dat mee zou investeren in de uitbreiding. Het heeft er alle schijn van dat de gemeente kan fluiten naar in elk geval het grootste deel van het geld. Vandaag besluiten burgemees ter en wethouders misschien wel om bij de rechter het faillissement van het vakantiepark aan te vra gen. Het zou een treurige afloop zijn van wat ooit een mooie sa menwerking leek te worden. Wij kopen uw BONT in Wir kaufen ihre PELZE an Möbel, Porzellan, Klaviere, Geigen,Teppiche,Modeleisenbahnen, Truhen, Nahmaschinen, Schreibmaschinen, Standuhren, Antiquitaten, Silber, Altgold, Bruchgold, Gemalde,Bilder. Firma Jung auf dem Markt seit 20Jahren. Unsere Freundlichen Mitarbeiter freuen sich auf ihren Anruf für sie da Mo - Sa von 8:30 bis 18:00 Tel .0687065014 Vier buren hebben bij de ge meente Reimerswaal officieel be zwaar gemaakt tegen de voorge nomen wijziging van het bestem mingsplan dat het bouwplan van R&B Wonen voor de locatie Bos burg mogelijk maakt. Eén van de brieven is ondertekend door 24 anderen. De corporatie wil veertien jon- gerenappartementen bouwen aan de Damstraat. Aan de Burgemees ter Sinkelaan zijn zestien wonin gen voor Zeeuwse Gronden voor zien. Mensen met een psychiatri sche ziekte kunnen daar begeleid zelfstandig wonen. Voorafgaand aan de procedure zijn omwonenden twee keer uit genodigd voor een informatiebij eenkomst. Ook mochten mensen mee naar Ovezande, waar Zeeuwse Gronden en R&B Wo nen recent een vergelijkbaar pro ject hebben gerealiseerd. Niet ie dereen is hierdoor overtuigd, want uit de ingediende zienswijzen blijkt dat de bezwaarmakers over last vrezen van de toekomstige buurtbewoners. Ook zijn er meer praktische be zwaren, zo vinden sommige be zwaarmakers het bouwplan te massaal en voorspellen ze waarde daling van hun huizen en parkeer problemen. R&B Wonen heeft om buren tegemoet te komen het plan al enigszins aangepast, zodat er aan de kant van de Damstraat twee ap partementen minder worden ge bouwd. De gemeenteraad be spreekt het plan vanavond. Later deze maand besluit de gemeente raad definitief of ze het bestem mingsplan willen aanpassen. dinsdag 10 januari 2017 Geen bad, maar een financieel gat Vakantiepark De Pluimpot bij Sint-Maartensdijk, fotowillemmieras Rob Paardekam Sint-Maartensdijk WIR ZAHLEN VON 400 BIS 14.000 EURO FÜR IHREN PELZ Wir kaufen auch Twee voorlichtingsavonden en een excursie naar Ovezande, hebben niet alle zorgen kunnen wegnemen van omwonenden van Bosburg in Yerseke. Joeri Wisse Yerseke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 63