Veelpleger is volgens officier meer gebaat bij hulp dan celstraf Gemeenteraad gaat tegen wil college in en kiest voor behoud blusgroep 7 voorlopig zijn brandweer. De gemeenteraad geeft de blusgroep nog tenminste drie jaar. 'Aantonen levensvatbaarheid te duur' Dreischor houdt r wordt nu 2,5 jaar over sluiting van de post Dreischor gepraat", zei ploegleider Peter Ren- l tier van de Dreister brandweer gisteravond als inspre ker tijdens de raadscommissie. „In de tussentijd zijn de wereld en de brandweer veranderd. Wij halen nu een inzetbaarheid van 95,6 pro cent, hebben nog een chauffeur in opleiding, een bevelvoerder die bijna inzetbaar is en nog twee sol licitanten. Het is een enorme ader lating als de post dicht moet. Laat de pilot dus doorgaan." Met pilot doelt Rentier op de periode van drie jaar die de post Dreischor van de Veiligheidsregio Zeeland (VRZ) nog door mag gaan. Daarna wordt bekeken hoe het verder moet met de brandweerzorg in het noord-oostelijk deel van het ei land. De kans is groot dat Nieu- werkerk dan op termijn de taken van Dreischor overneemt. Nieuwerkerk ligt strategisch en de brandweer kan werven onder 2500 inwoners, tegen 1000 in Drei schor. Maar de VRZ Heeft Drei schor inmiddels uit de begroting gehaald, dus is het nu aan de ge meente Schouwen-Duiveland om drie jaar lang de post met 50.000 euro in de lucht te houden. Burge meester en wethouders willen, hoe bezorgd ze over de veiligheid van Dreischor ook zijn, hieraan niet meewerken. Niet wij, maar de VRZ moet die drie keer 50 mille betalen, vinden B en W. Naar wat doorvragen van SP-fractieleider Anita de Vos kwam het hoge woord bij portefeuillehouder Ge rard Rabelink er uit. Hij wil een duurzame oplossing en verwacht niet dat Dreischor op lange ter mijn in staat is een brandweerpost open te houden. De Christenunie en LSD heb ben vooralsnog meer vertrouwen in de Dreister brandweer en kon digden een wijzigingsvoorstel aan, waarin Dreischor alsnog die drie jaar krijgt en er ook onderzoek wordt gedaan naar Nieuwerkerk als vestigingsplaats. „Wees dan zo flink en kijk naar de dekking op het hele eiland, inclusief mogelijke sluiting van de post Oosterland", antwoordde Rabelink. „Dat is een gepasseerd station," zei Robbert Lievense van LSD. „Oosterland en omgeving verdient een eigen post." Ploegleider Rentier gaf de discussie een laatste tik. „Het is niet waar dat reorganisatieplan Maatwerk een duurzame oplos sing biedt, zoals de portefeuille houder zegt. Dat plan loopt tot 2020 en geen dag langer. Het is een korte termijnactie om het niveau te verhogen en tegelijk te bespa ren. Het op peil brengen van de post Brouwershaven om daarna COLLEGE IS TEGEN Wees dan zo flink en kijk naar dekking over het hele eiland Dreischor te sluiten is niet realis tisch. Dan moet je overdag drie be roepskrachten in Brouwershaven zetten en in het weekeinde één. Dan wordt het pas echt duur." Wij kopen uw BONT in Wir kaufen ihre PELZE an Möbel, Porzellan, Klaviere, Geigen,Teppiche,Modeleisenbahnen, Truhen, Nahmaschinen, Schreibmaschinen, Standuhren, Antiquitaten, Silber, Altgold, Bruchgold, Gemalde,Bilder. Firma Jung auf dem Markt seit 20Jahren. Unsere Freundlichen Mitarbeiter freuen sich auf ihren Anruf für sie da Mo - Sa von 8:30 bis 18:00 Tel .0687065014 Hij zwerft van de ene plaats naar de andere. Van Middelburg, naar Souburg, naar Vlissingen... Overal naartoe om misdrijven te plegen. Dat gebeurt onder invloed van drank, drugs en psychische pro blemen, zei officier van justitie Marco van Leeuwen maandag te gen de leden van de Middelburgse rechtbank. Hij doelde op de 28-jarige B.P. uit Vlissingen, die terecht stond voor een serie misdrijven die hij in 2015 en begin vorig jaar zou heb ben gepleegd: vooral bedreigingen en winkeldiefstallen. De officier zei dat hij zeven maanden cel kan eisen. Dat deed hij echter niet, want hij vindt dat de man vooral gebaat is bij hulp. Daarom vroeg hij om een celstraf van 204 dagen, waarvan 110 voor waardelijk. Aangezien de man al 94 dagen in voorarrest heeft gezeten zal de Vlissinger, als de rechtbank die eis overneemt, niet meer terug moe ten naar Torentij d. Maar de officier vindt ook dat de man 138 uur werkstraf moet uitvoeren. Volgens een hulpverlener van Tragel gaat het momenteel goed met de man. De hulpverlener ba seert dat vooral op wat hij hoort van de verdachte zelf, erkende hij na vragen van de rechtbank. Maar raadsman Martijn van der Want stelde dat het inderdaad goed gaat met zijn cliënt. Volgens de advocaat gebruikt hij nog maar sporadisch softdrugs, heeft hij een relatie en een woning en is hij sinds de schorsing van het voorar rest niet meer in contact geweest met de politie. Uitspraak 23 januari. dinsdag 10 januari 2017 SO Ton van den Nouweland Zierikzee De brandweer Dreischor protesteert tegen opheffing van hun post. foto marieke mandemaker - Gerard Rabelink, portefeuillehouder In september 2014 worden de ploeglei ders van Dreischor geïnformeerd over het reorganisatieplan Maatwerk, maar ze moeten in de PZC le zen dat hun kazerne sluit en dat Kerk- werve opgaat in de post Zierikzee. In oktober zeggen B en W als één man achter Dreischor te staan. In juni 2015 verzoekt de 'taskforce' van de ge meenteraad om on derzoek naar een brandweerpost in Nieuwerkerk. Het al gemeen bestuur van de VRZ besluit een maand later dat Drei schor dicht moet als de post Brouwersha ven op sterkte is. In de zomer van 2016 ruimt VRZ-directeur Gerrie Ruys het veld. Waarnemend direc teur Elie van Strien komt praten en zegt in november dat de marges tussen slui ten en openhouden erg klein zijn. Drei schor krijgt bij wijze van proef drie jaar om haar levensvat baarheid aan te to nen. Dat kost 50.000 euro per jaar, te beta len door de ge meente Schouwen- Duiveland. B en W melden de raad op 20 december dat on duidelijk is hoe het na de proef verder moet en dat zij niet van zins zijn om 1,5 ton uit de reserves te halen. De brandweerka zerne in Nieuwerkerk hoeft niet te worden onderzocht. WIR ZAHLEN VON 400 BIS 14.000 EURO FÜR IHREN PELZ Wir kaufen auch De officier van justitie vindt dat een Vlissinger meer gebaat is bij hulp dan bij een lang verblijf in de cel. Emile Calon Middelburg Lucht voor brandweer Dreischor

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 57