8 Kind krijgt te snel pil tegen hoofdpijn Net gegeten en meteen al weer trek in chocola en koekjes, hoe kan dat toch? Kort of lang, iedereen is in zijn leven wel een periode op zichzelf. Kiona van Campenhout (25) uit Hulst vindt het fijn dat ze kan doen wat ze wil, ook op vakantie. Al droomt ze stiekem van een sprookjesbruiloft. Ware liefde: „Ik geloof dat je iemand kunt vinden waar je de rest van je le ven bij blijft. Maar ik hoop dat er meerdere 'waren' rondlopen, anders wordt het erg moeilijk." Vragen: „Op elk familiefeest wordt gevraagd of ik nog steeds geen vriend heb. Ik begrijp het, veel neven en nichten waren vroeg met trouwen en kinderen. Dan ben ik best laat." Trouwerij: „Ik wil zeker trouwen. Ik droom van een sprookjesbruiloft met een mooie jurk en een leuk feest. En ja, ik hoop dan dat ik de rest van mijn leven bij die persoon blijf." Valentijnsdag: „Valentijnsdag gaat voorbij zonder dat ik het door heb. Als je een relatie hebt, wacht je op iets, terwijl mannen het vaak verge ten. Ik vind het prima zo." Vrijheid: „Ik kan doen wat ik wil. Af gelopen jaar besloot ik om vanuit Amsterdam terug naar Zeeland te verhuizen. En stel dat ik nu een aan bieding krijg om een jaar in het bui tenland te werken, kan dat ook." Vakantie: „Steeds meer vrienden krijgen een relatie. Dan is het even zoeken met wie je op vakantie gaat. Ik ben afgelopen zomer voor het eerst in mijn eentje gegaan, naar Peru, Bo livia en Chili. Dat was super! Ik heb leuke, nieuwe mensen leren kennen en kon alles doen wat ik wilde." Eenzaam: „Ik voel me niet vaak een zaam. Toch is het af en toe vervelend om single te zijn. Zeker als ik ergens ben waar alleen koppels zijn. Dan voel ik me weieens het vijfde wiel aan de wagen." Flirten: „Ik flirt nooit bewust. Ik geef er de voorkeur aan om gezellig met iemand te kletsen. Dan gaat het van zelf." Aantrekkingskracht: „Een man moet lief zijn, humor hebben en het liefst sportief zijn. Ik ben best fana tiek in hockey. Een sportieve man is daarom mooi meegenomen." Afknapper: „Een aanhankelijke man die niets zonder jou wil doen, is niks voor mij. Ik kan ook niet tegen jaloe zie. Een beetje mag, maar ik wil kun nen praten met andere jongens." Blind date: „Het ligt eraan wie de blind date regelt. Als een goede vriendin beweert dat het écht een match is, sta ik er wel voor open." Gezelschap: „Ik woon nu samen met een vriendin, maar niet omdat ik gezelschap mis. Het kwam goed uit, omdat we na onze studie op onszelf wilden wonen en we zo de kosten kunnen delen. En uiteraard is het ontzettend gezellig." Geluk: „Ik heb geen man nodig om gelukkig te zijn. Ik heb zelfs net een huis gekocht in mijn eentje. Waarom zou ik alles moeten laten afhangen van een man? Ik verdien genoeg om te kunnen doen wat ik wil." Vriendschap: „Ik kan goed overweg met mannen. Ik doe vaak een drankje of ga een hapje eten met een jongen, maar altijd als vrienden." Lexa.nl: „Ik heb nog nooit op een da- tingsite gezeten. Ik hoop dat ik ie mand ontmoet op de 'normale' manier." Tinder: „Tinder heb ik geprobeerd, maar vond ik verschrikkelijk. Ik heb geen idee wat ik tegen die mensen moet zeggen. Een praatje maken op café kan ik wel, maar via chat met een onbekende.Dat is gewoon raar. Het is alleen leuk om samen met mijn vriendinnen te zitten scrollen." Dat zegt kinderfysio therapeut Erika Mulder van het Kinderhoofd pijn Instituut Ede Houten. Kinderen ho ren te vaak: 'Neem een paracetamol, dan zal het wel weggaan'. Dat is volgens Mulder goed bedoeld van ouders en leerkrachten. „Maar he laas leidt dit bij één op de vijf gevallen tot overgebruik. Zonder dat dit nodig is, kunnen kinderen al op jonge leeftijd afhankelijk van medicatie worden." Huisarts Hoofdpijn bij een deel van de 1,47 miljoen leerlingen van basis scholen kan verschil lende oorzaken hebben. „Daar moet de aandacht zich op richten. Niet al leen op een verkeerde houding, spanningen of oogproblemen: de klacht vanuit diverse invalshoeken benaderen leidt in drie kwart van de gevallen tot betere resultaten." Vice-voorzit- ter Esther Visser van Hoofdpijnnet, voorheen Nederlandse Vereniging van Hoofd pijnpatiënten, onder schrijft dit. „Gelukkig kijken tientallen hoofd pij npoli's in ziekenhui zen al vanuit verschil lende disciplines. We roepen fysiotherapeu ten en huisartsen op deze aanpak te omar men." ZOET dinsdag 10 januari 2017 Op elk familiefeest dezelfde vraag Gertie de Boey Meer aandacht is nodig voor de bijna 300.000 kinderen op de basisschool die structureel lijden aan ernstige hoofdpijn. —Arnoud Kluiters Vooral vrouwen laten horen er last van te hebben: na een geslaagde avondmaaltijd als nog veel zoet wil len eten. Komt het door de overdaad aan alcohol, gebak en chocola tijdens de feestdagen? IDat zou zomaar kunnen. Onze alvleesklier raakt overbelast als er gedu rende langere tijd (te) veel suiker in het bloed komt. De bloedsuiker- spiegel schommelt er sterk van. De pieken en dalen voel je goed. Daardoor ga je meer eten. 2 Zoet na de maal tijd kan een ge woonte zijn ge worden. Heb je dat punt bereikt, dan rekent je systeem erop. Hoe doorbreek je zo'n gewoonte? Soms helpt een glas water al of een blokje om van 5 minu ten. Plof vooral niet op de bank! 3 Kan het zijn dat je lichaam behoefte heeft aan magnesium dat in chocola zit? Het mine raal helpt het lichaam onder meer aan ener gie. Misschien kun je uitwijken naar magne sium uit zee- en groene groenten, avocado, noten en of zaden. 4 Zoet komt als een beloning, eigenlijk al sinds we kind zijn. En beloond worden, willen we altijd wel. Zie je kans om een andere vorm van belo ning te vinden? 5 Ben je de hele dag druk in de weer geweest en is het diner het eerste rustmoment? Dan krijg je het gevoel dat jij aan de beurt bent. Een snoeperd denkt dan... Neem je dagprogram ma eens onder de loep. —Bron: Jesse van der Velde A Zoet is een belo ning. FOTO DREAMSTIME

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 50