u II Veelpleger is volgens officier meer gebaat bij hulp dan celstraf Leerlingen De Schute binnen een al dag gewend aan 'noodgebouw' 7 De Biggekerkse basisscholieren begonnen de tweede helft van het schooljaar in een nieuw 'noodlokaal'. Proosten op het nieuwe jaar deden ze gisteren op meer Walcherse ba sisscholen. Maar de 65 leerlingen - 'en er zijn er nog een paar op komst' - van De Schute in Biggekerke hieven het glas kinderchampagne ook op de ingebruikname van een nieuw schoolgebouw. De oude school wordt de komende weken ge sloopt. Tot voor kort lag daar het dorpshuis achter, maar dat ging al eerder tegen de vlakte. Op de plek van de twee oude gebouwen komt een nieuwe multifunctionele ac commodatie terug. De Schute en het dorpshuis zullen de hoofdbe woners van dat mfa zijn. Met de nieuwe school zijn de meeste leerlingen van De Schute nog niet bezig. Ze vinden het In deze school is het veel kleuriger. In de oude school was het meeste bruin noodgebouw al prachtig. De peu ters, die onder leiding van juf Hanneke op het plein spelen, ko men niet verder dan dat ze de school 'leuk' vinden. Het speel plein is ook leuk en dat ze over an derhalfjaar een echte nieuwe school krijgen, zal ook wel leuk zijn. Eén jochie komt er op wat an ders is als op de vorige school. „We kunnen in deze school ook met de trap naar boven." Als de verslagge ver plaagt dat de kinderen toch pas naar boven mogen als ze naar groep drie gaan, geeft de peuter dat wat beteuterd toe. Maar dan bedenkt hij, met hulp van de juf, glunderend dat er uitzonde ringen zijn. „Als je jarig bent, mag Rond Pasen 2018 willen we naar de nieuwe school, maar het kan later worden je ook de juffen van andere klassen trakteren. Dus dan kom je in de hele school." Lotte en Rebecca van groep 7 zijn niet zo onder de indruk van de noodschool. Voor hen is er niet veel veranderd, zeggen ze. Ze ho pen vooral dat ze nog een paar maanden op de echte nieuwe school terecht kunnen volgend jaar. Monique van groep 4 is wel echt enthousiast. „Deze school heeft heel veel kleur. Op de oude school was veel bruin, hier is het fris rood en geel." Op de eerste schooldag van 2017 zijn de kinderen in de klas van juf Petra (groep 3 en 4) wat drukker dan anders. Maar Hishaam (6) van groep 3 laat zien dat hij precies de juiste letters uit de letterbak kan halen om zijn naam goed te leg gen. Net voor het eind van de schooldag komt zijn klasgenoot Je- naisa binnen. Zij is net verhuisd uit Kapelle en begint vandaag (dinsdag) officieel op De Schute. Wij kopen uw BONT in Wir kaufen ihre PELZE an Möbel, Porzellan, Klaviere, Geigen,Teppiche,Modeleisenbahnen, Truhen, Nahmaschinen, Schreibmaschinen, Standuhren, Antiquitaten, Silber, Altgold, Bruchgold, Gemalde,Bilder. Firma Jung auf dem Markt seit 20Jahren. Unsere Freundlichen Mitarbeiter freuen sich auf ihren Anruf für sie da Mo - Sa von 8:30 bis 18:00 Tel .0687065014 Hij zwerft van de ene plaats naar de andere. Van Middelburg, naar Souburg, naar Vlissingen... Overal naartoe om misdrijven te plegen. Dat gebeurt onder invloed van drank, drugs en psychische pro blemen, zei officier van justitie Marco van Leeuwen gisteren tegen de leden van de Middelburgse rechtbank. Hij doelde op de 28-jarige B.P. uit Vlissingen, die terechtstond voor een serie misdrijven die hij in 2015 en begin vorig jaar zou hebben ge pleegd: vooral bedreigingen en winkeldiefstallen. De officier zei dat hij zeven maanden cel kan eisen. Dat deed hij echter niet, want hij vindt dat de man vooral gebaat is bij hulp. Daarom vroeg hij om een celstraf van 204 dagen, waarvan uo voor waardelijk. Aangezien de man al 94 dagen in voorarrest heeft gezeten zal de Vlissinger, als de rechtbank die eis overneemt, niet meer terug moe ten naar Torentij d. Maar de officier vindt ook dat de man 138 uur werkstraf moet uitvoeren. Volgens een hulpverlener van Tragel gaat het momenteel goed met de man. De hulpverlener ba seert dat vooral op wat hij hoort van de verdachte zelf, erkende hij na vragen van de rechtbank. Maar raadsman Martijn van der Want stelde dat het inderdaad goed gaat met zijn cliënt. Volgens de advocaat gebruikt hij nog maar sporadisch softdrugs, heeft hij een relatie en een woning en is hij sinds de schorsing van het voorar rest niet meer in contact geweest met de politie. Uitspraak 23 januari. dinsdag 10 januari 2017 WA School met lekker frisse kleuren René Hoonhorst Biggekerke - Monique, groep 4 - Juffen Petra en Hanneke Terwijl hun juffen Kim (I) en Petra achter hen proosten, hef fen Arthur, Isa, Anne en Zoë (vlnr) het glas. foto's dirkjan gjeltema Bij het krieken van de school dag staan alle leerlingen van de groepen 3 tot en met 8 voor de helverlichte 'noodschool'. WIR ZAHLEN VON 400 BIS 14.000 EURO FÜR IHREN PELZ Wir kaufen auch De officier van justitie vindt dat een Vlissinger meer gebaat is bij hulp dan bij een lang verblijf in de cel. Emile Calon Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 35