SP Vlissingen boycot voorzitter 6 Burgemeester positief in nieuwjaarstoespraak Schone stad maar niet in Dauwendaele Blij was Van den Tillaar met de so lidariteitsacties die voor enkele ge dupeerden in de wijk zijn opgezet, waardoor onder meer een ver brande auto kon worden vervan gen, zei hij. Hij schaarde dat onder de blijken van de veerkracht van Vlissingen. „Een groep jongeren heeft een spoor van vernieling door de wijk getrokken. Daarbij zijn eigendom men van mensen verloren gegaan of beschadigd, waren mensen bang in hun eigen huis en zijn hulpver leners belaagd. Daar is maar één woord voor: schandalig. Politie en justitie zetten alles op alles om de daders ter verantwoording te roe pen. En uiteraard gebruiken wij alle informatie die ter tafel komt ook om met de wijk in gesprek te blij ven en de wijk weer veilig te ma ken." Vasthoudendheid Hoe dat gaat gebeuren, houdt hij nog in het midden. In zijn toe spraak legde Van den Tillaar sterk de nadruk op de positieve insteek. Hij zag het afgelopen jaar Vlissingse vasthoudendheid. Volgens hem is er in 2016 veel gebeurd, ondanks de constante hand op de knip die de Laten zien wat we doen en waarom we het zo doen artikel 12-status vraagt, „samen met de ondernemers, onderwijsinstel lingen, verenigingen, stichtingen en hun vrijwilligers, het gemeente lijk apparaat en vele betrokken bur gers." Vervolgens noemde Van den Til laar de tumultueuze vaststelling van de nieuwe visie op het Schelde- kwartier, waarbij Damen/Schelde het gemeentebestuur aanviel, de nominatie tot Evenementen- stad van het jaar, die niet binnenge haald werd, de komst van de Mari nierskazerne, "weer een stap dich terbij" maar in november weer ver daagd tot 2021. Onder de V van ver gezichten stipte hij kansen aan: wo ningbouw, defensie, offshore windindustrie, ADRZ- en oude renzorg en onderwijs, met name de HZ en Scalda. Vlissingse V Van den Tillaar noemde ook de Vlissingse V voor verbinding, doe lend op de strevingen naar burger participatie met een dienende lo kale overheid, en de V van vernieu wing, verwijzend naar de reorgani satie van het ambtenarenapparaat. „Daar hoort ook de frisse wind van openheid bij. Transparantie, heldere lijnen, openheid en open baarheid in besluitvorming en pro cessen. Laten zien wat we doen en waarom we het zo doen. We zijn in Vlissingen bepaald niet bang van een beetje wind. Laat deze wind ook maar eens waaien!" Dat meldde de fractie eind vorig jaar aan het presidium, het overleg van fractievoorzitters. Aanleiding vormen enkele schermutselingen tussen Kraan en andere raadsle den, stelt Rijkse. „Wij vinden dat een raadsvoorzitter een voor beeldfunctie heeft. Kraan heeft een manier van vragen stellen waardoor mensen zijn bescha digd." Kraan is één van de vier raads leden die bij toerbeurt de advies raad voorzit. Raadsleden kunnen zich bij het begin van een raads periode aanmelden als voorzitter. Als de raad een kandidaat accep teert, krijgt die een deel van de vergaderingen te leiden. Rijkse gelooft niet dat de fractie informatie gaat mislopen. „Ik heb geteld, we zullen vijf adviesraden missen komend jaar. Die advies raden zijn de commissievergade ringen van vroeger. Je kunt er vra gen stellen aan het college over de raadsvoorstellen. Dat kunnen we ook schriftelijk doen. We lopen misschien actuele informatie mis, maar ik denk niet dat we op ach terstand raken." Ironisch is dat donderdag het communicatieplan van de raad op de agenda staat. Daarin worden raadsleden ge maand dat 'verwijtende (online) uitspraken richting andere raads- Een gezamenlijke vergadering is wel effectiever leden, partijen of college negatief werken voor de beeldvorming van de gemeente'. Rijkse: „We kun nen ons standpunt daar over laten horen in de openbare besluiten- raad." Het is een bijzondere beslissing van een raadsfractie om raadsver gaderingen te boycotten, al hele maal vanwege een voorzitter, be vestigt raadsgriffier Floor Ver meulen. „De adviesraden kennen geen presentieplicht. Als een raadslid vindt dat de voorstellen voldoende duidelijk zijn, kan die wegblijven." Bezoekers van Middelburg vinden de binnenstad wel schoon, maar over winkelcentrum Dauwendaele zijn ze veel minder tevreden. Daar door staat Middelburg een stuk la ger op de lijst met schone winkel gebieden. Stichting NederlandSchoon heeft 63 gemeenten onderzocht. In Mid delburg zijn drie winkelgebieden beoordeeld: de binnenstad en de winkelcentra Dauwendaele en Welsinge. Middelburg eindigt op de 26ste plaats, met een rapportcij fer 6,83. Als Dauwendaele niet was meegeteld, zou Middelburg veel hoger scoren: een 7,22. Dauwen daele haalt maar net een voldoende (6,06). Het onderhoud is niet goed en de uitstraling is verouderd. On dervraagden vinden het winkel centrum en de directe omgeving niet aangenaam, onder meer door de hoeveelheid zwerfvuil. De ver klaring voor het negatieve oordeel is overigens eenvoudig te vinden: Winkelcentrum Dauwendaele wacht al jaren op sloop en nieuw bouw, juist omdat het verouderd is. Grote investeringen worden daarom niet gedaan. Winkelcen trum Welsinge wordt wel als aan genaam ervaren. Althans: overdag, 's Avonds komen mensen er liever niet omdat ze zich er onveilig voe len. In de binnenstad scoort vooral de Langeviele goed, met een 7,46. IN DE REGIO Nieuwjaars receptie met Zeeuwse Sien Digitaal spreekuur Banenmarkt werkzoekende in de zorg MIJN DORP, MIJN STAD dinsdag 10 januari 2017 WA Vlissingen is niet bang van wind Vlissingen staat voor veer kracht, stelde burgemeester Bas van den Tillaar in zijn eerste nieuwjaarsspeech gisteravond. Voor de raddraaiers die in de oudejaarsnacht de Bloemen- buurt op stelten zetten had hij maar één woord: schandalig. Claudia Sondervan Vlissingen - Bas van den Tillaar, burgemeester van Vlissingen Vier stoelen blijven leeg, don derdag bij de adviesraad in Vlissingen. De vier fractieleden van de SP zullen er niet zijn, verwacht fractievoorzitter Sjaak Rijkse. De adviesraad wordt ditmaal voorgezeten door POV-voorzitter Pim Kraan. En vergaderingen onder leiding van Kraan wil de SP niet meer bijwonen. Claudia Sondervan Vlissingen - Floor Vermeulen, raadsgriffier Maurits Sep Middelburg RITTHEM Zeeuwse Sien (foto) staat zater dag met een nieuw jaarsreceptie in theater De Ver wachting in Rit- them. Bezoekers kijken mee in het dagelijkse leven van Sien. De gehele voorstelling wordt in het Zeeuwse dia lect uitgevoerd. Kaarten via theater- saanzee.com. VLISSINGEN In de bibliotheek in Vlissingen wordt er elke dag een gratis digitaal spreekuur gehouden, ge naamd DigiDesk. De desk is iedere werkdag geopend van 13.00 tot 17.00 uur. Het inloop spreekuur is gratis toegankelijk. VLISSINGEN Het Werkgevers Service Punt Zee land van UWV houdt vandaag een banenmarkt voor werkzoekenden in de zorg. De Zeeuwse zorg sector en de zorg sector in het alge meen werd gecon fronteerd met veel ontslagen. Werk zoekenden worden uitgenodigd om in gesprek te gaan met zes toonaan gevende zorginstel lingen in Zeeland die op dit moment veel vacatures open hebben staan. De banenmarkt be gint om 13.00 uur aan de Edisonweg 41 en zal om 17.00 uur eindigen. MIDDELBURG Er is niets mis mee om met een stoeltje je eerste slagen op het ijs te maken, maar een beginnersles van voormalig topschaatster Annamarie Thomas maakt net wat meer indruk. Gisteren gaf ze een clinic aan kinderen op de ijsbaan in Middelburg, onder de noemer KPN Junior Schaatsclub. Dat heeft als doel om ieder kind vóór de mid delbare school kennis te laten maken met de oer-Hollandse sport schaatsen. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA BIGGEKERKE Dorpshuis, 14.00- 17.00 uur - Soos voor senioren met biljarten, koersbal- len en gezelschaps pelletjes GRIJPSKERKE Dorpshuis Nimmer- dor, 18.30-19.30 uur - Activiteitenavond jeugdnatuurclub De Vleermuis voor kin deren van 7 tot en met 12 jaar KOUDEKERKE De Klimop, 14.00- 16.00 uur - Middag voor sociaal con tact, waar gehand werkt wordt MIDDELBURG Het Zwin 1,10.00- 12.00 uur-Crea Café bij Leger des Heils; Zenc, Markt, 10.15-12.15 uur - Schrijfcafé voor vrouwen met als thema 'betekenis'; Cinema Middelburg, 20.00 uur - Verto ning Toni Erdmann' OOST-SOUBURG Kroonjuweel 5, 09.15-10.00 uur- Gymnastiek voor peuters vanaf 18 maanden SEROOSKERKE Sportzaal, 20.30- 22.00 uur-Senio renvolleybal voor mannen VEERE Museum De Schotse Huizen, 13.30-16.00 uur- Handwerkcafé VLISSINGEN Dok41, Edisonweg 41,13.00-17.00 uur - Banenmarkt voor werkzoekenden in de zorg; Gymzaal Theo Thijssen, Troelstraweg 473, 16.00 uur - Kleuter- gym; Atletiekbaan Vrijburg, Sportweg 10,18.45-19.45 uur- Start cursus 'Be ginnen met hardlo pen' WESTKAPELLE Markt 65,14.00- 16.30 uur - Soos voor senioren met o.m. koersbal. SCHAATSLES VAN EEN WERELDTOPPER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 34