'Door de wet-Major voelen 5 illustrator van boeken Annie M.G. Schmidt dikka^f- cUpl /\y^e ma sJnmidt 0 OP 0 i Van der Meer vindt de boeken met de tekeningen van Fiep Westen dorp tijdloos. „Die mogen niet verloren gaan. Ze horen bij je op voeding en bij het onderwijs. Het is eigenlijk een beetje geschiede nisles." De tekeningen horen bij je opvoeding, ze zijn tijdloos Dat vindt ook meester Ruben Job- sen van groep 6: „Wij lezen vooral nog de versjes. Bijvoorbeeld toen het zo warm was afgelopen zomer. Toen hebben we 'Meneer van de Vleet had het zo Heet' gelezen. Dat sloeg wel aan." De wet-Major is bedoeld om Vlaamse havenarbeiders te be schermen. Zeeschepen mogen al leen gelost worden door erkende dokwerkers. De werkgevers in de haven is dat al jaren een doorn in het oog. Een 'erkende' dokwerker kost namelijk meer dan een niet- gecertificeerde arbeider. Onder lei ding van Ferdinand Huts van logis tiek bedrijf Katoen Natie gingen de werkgevers onlangs de barricaden op. Na overleg met de havenvak bonden, die een flinke vinger in de pap hebben en de 'erkende' arbei ders beschermen, kwam de Belgi sche vicepremier Kris Peeters met een aanpassing in de wet. Ook niet- gecertificeerden mogen laden en lossen in de havens. Dat zou goed nieuws moeten zijn voor hen en voor de markt. In de praktijk komt er echter weinig van terecht, aldus Martinet. „Officieel geldt die wet alleen voor het gebied waar de schepen aanmeren. Het terrein na de verharde weg is vrij. Daar werken wij. Maar de vakbon den zeggen: 'dat gebied is ook van ons'. Als wij daar dan toch komen, omdat we door een klant gevraagd worden daar te lossen, dreigen ze de boel plat te leggen of onze vracht wagens tegen te houden." Een strop voor zij n bedrij f met 25 personeels leden. Hij kan goedkoper laden en lossen dan de 'erkende' dokwerker. „De bonden laten het niet toe. Zij zwaaien de scepter en controleren ons, terwijl ze die macht niet heb ben." Het zorgt ervoor dat zijn be drijf schade ondervindt. Dat geldt ook voor zijn klanten, die zich in de logistieke sector bevinden. „Want ze zijn meer geld kwijt voor laden en lossen." Martinet spant daarom een rechtszaak aan tegen de 'discrimi nerende' wet. Hij staat er niet alleen voor, veel bedrijven scharen zich achter hem. „Die willen anoniem blijven, anders boycotten de bon den hen." Zelf heeft hij die angst niet.„Ik geef niet toe aan peste rijen. Hoe vaak ik al ben uitgeschol den..." Hij voelt zich geruggen steund door een eerdere uitspraak van het Europees Hof van Justitie, dat een soortgelijke havenwetge ving in Spanje veroordeelde. „In Nederland heb ik dit probleem niet. Terwijl Nederland en België toch allebei in de Europese Unie zitten." 112 NIEUWS Auto belandt naast de dijk Belg crasht doorvos Aanhoudingen voor klikofik NEDEftLAN DSGHE NATU URM 15TO-R15 CHE Vf -RE IN I G ING mmmm tm de ontwil 3 A DDE N 5TOf Lf rf IHTO OM5Tf LLI Is LEES ZAAL dinsdag 10 januari 2017 PC hoort bij je opvoeding B4: A Voorbeelden uit de expositie over Fiep Westendorp. A Een muurschildering van kinderen in de hal van de bieb. - Juf Elsbeth van der Meer FOTO'S MECHTELD JANSEN MVH Logistics en Stuwadoring uit Hulst komt in het verweer tegen de wet-Major. Directeur Basiel Martinet van het laad- en losbedrijf zegt dat die wet er voor zorgt dat hij in de Vlaamse havens nauwelijks aan de bak komt. Hij stapt naar de rechter om zijn gelijk te halen. Bob Maes Hulst COLIJNSPLAAT Een auto mobilist is maandagavond gewond geraakt bij een on geval op de Emelissedijk in Colijnsplaat. Dat heeft de hulpverleningswebsite HV Zeeland maandag bekend gemaakt. De auto raakte omstreeks 18.10 uur van de dijk ter hoogte van de krui sing Emelissedijk - Vroeg- rijk. De automobilist is met de ambulance naar het zie kenhuis gebracht. De auto is door een bergingsbedrijf weggetakeld. Het is niet bekend hoe het ongeluk kon gebeuren. HOEK Op de N61 is gister ochtend ter hoogte van Hoek een auto onderste boven in een weiland be land. De bestuurder, een 23-jarige Belg woonachtig in IJzendijke, moest uitwij ken voor een vos. De man was onderweg naar Goes voor zijn werk als beroeps chauffeur. Hij zag plots een vos midden op de weg en trapte vol op de rem. Zijn auto kwam in de berm, slipte en sloeg over de kop. Om uit de auto te komen, sloeg de man met zijn blote hand het raam van de auto deur in. Hij is per ambu lance afgevoerd naar het ziekenhuis in Terneuzen. De man had een bebloede hand en liep lichte kneuzin gen aan zijn nek en ribben op. De politie zette de weg af en het vernielde voertuig werd door een sleepbedrijf afgevoerd. GOES Drie jongemannen uit Heinkenszand zijn zon dag aangehouden voor het in de brand steken van een papiercontainer in Goes. De politie kreeg rond 19.00 uur melding van een brand in een kliko aan de Wacht huisstraat in Goes. Agenten stopten een half uur later, dankzij een tip van een getuige, een auto aan de Langeweg in Wil- helminadorp. In de auto zaten de drie mannen. De drie (twee van achttien en één van zeventien jaar) zijn ingesloten voor verder onderzoek. A Basiel Martinetfotocamileschelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 33