Officier eist einde aan droombaan van appende Arnemuidenaar Q senZup Studenten onder één dak met architecten 4 Eis: negen maanden cel voor brand stichten Nooit meer over de hoge badrand stappen? GRATIS Tentoonstelling Kapelle over Er is geen betere plek te bedenken voor de expositie Fiep 100 dan 't Saamdeel in Kapelle. Daar komt alles samen van het werk van Fiep Westendorp. Vlak voor de afslag richting Kapelle botste K. de R. die bewuste namid dag op de vluchtstrook tegen een geparkeerde auto van een Belgisch echtpaar. Het echtpaar was gestopt omdat het lichtje van de koelvloei stof van hun auto brandde. Hij wilde bijvullen en stond achter zijn auto met geopende klep toen De R. hem frontaal aanreed. Het slachtof fer raakte zeer ernstig gewond en is zowel geestelijk als lichamelijk blij vend gehandicapt. De R. moest gis teren voor de rechtbank verschij nen. Van Spierenburg wees naar de mobiele telefoon van de verdachte. Tijdens de rit moet hij één appje verstuurd hebben en mogelijk heeft hij ook binnenkomende appjes ge lezen. Dat laatste staat niet vast. Wel kwamen er berichtjes tijdens zijn rit binnen maar de officier kan niet uit het dossier halen of ze wel of niet zijn gelezen. De R. is vrachtwagenchauffeur en smeekte de rechters of ze zijn rij bewijs niet willen intrekken. „Ik ben geboren om vrachtwagen chauffeur te zijn." Wat de officier betreft wordt het voor minimaal één jaar ingetrokken. Ook eiste hij een werkstraf van 180 uur. En hij beseft dat, als de rechters zijn eis volgen, de inwoner van Arnemui den zijn 'droombaan' verliest. Raadsman Joost Grootjans pleitte voor vrij spraak. En als de rechtbank toch vindt dat de man schuldig is, dan op z'n hoogst een rijverbod om privé de weg op te gaan. „Zodat hij wel kan blijven werken." Uitspraak 23 januari Open vuur maken op een zolder met brandbaar materiaal, dat is on verantwoord, vindt officier van jus titie R. van Loon. „En zeker als dat tweemaal gebeurt." Hij eiste daarom een celstraf van negen maanden waarvan zes voorwaarde lijk en een werkstraf van 180 uur te gen een 53-jarige inwoner uit Goes. De man zou zowel op 11 als 13 au gustus brand gesticht hebben in zijn woning aan de Stikkerstraat. De man zei dat hij alleen de 11e een vuurtje had gemaakt om wes pen te verdrijven. Ze waren door een kapot raam op zijn zolder terug gekomen en hadden daar een nest gebouwd. Omdat de man geen geld wilde uitgeven aan iemand die het nest vakkundig zou verwijderen, besloot hij het te bestrijden met rook. Volgens A.S. was dat effectief t Tweemaal in drie dagen moest de brandweer in actie komen en waren zowat alle wespen verdre ven toen de door de buren gealar meerde brandweer bij hem thuis arriveerde. Met behulp van een warmtemeter constateerden de brandweerlieden dat er op de zol der niets meer brandde en vertrok ken daarop weer richting kazerne. Twee dagen later stonden ze weer in vol ornaat op zijn zolder omdat de buren opnieuw alarm hadden geslagen. Maar deze keer, aldus de Goesenaar, had hij niets aangesto ken. Volgens hem moet het vuur van twee dagen eerder opnieuw zijn opgelaaid of moet een vriendje van een van de buurjongens een vuurtje hebben gestookt. „Anders snap ik het niet", zei hij gisteren te gen de Middelburgse rechters. De officier meent echter dat de Goesenaar ook de laatste wespen met vuur en rook wilde verdrijven en dat het toen uit de hand liep. „De rook kwam door de muur waardoor de buurjongen moeite kreeg met ademen." Uitspraak 23 januari. t.w.v. 395,- u.nttk systitm, txdusitf bij semZwpl 8, Er is eigenlijk geen be tere plek te bedenken voor de expositie Fiep too dan 't Saamdeel in Kapelle. Met de kin deropvang, twee basisscholen en een bibliotheek komt daarin alles samen van het werk van Fiep Westendorp. Want Westendorp tekende in boeken. Kinderboeken vooral. En voornamelijk in die van de uit Kapelle afkomstige kinderboe kenschrijfster Annie M. G. Schmidt. Waar leen je boeken? Juist, in de bieb! En wie lezen die boeken? Inderdaad, vooral kinde ren! Daarom is de tentoonstel ling over Fiep Westendorp hier prima op zijn plaats. Westendorp, die op 17 december 1916 werd geboren, zou eind vo rig jaar 100 jaar zijn geworden. De voor die gelegenheid opge zette expositie, in de bieb en in de hal van 't Saamdeel, bestaat uit een aantal borden met informa tie over het werk van Westen dorp. Verder staat er een tafel vol met boeken waarin zij getekend heeft. „Maar we hebben ook een teken-speurtocht voor de kinde ren", zegt Jolande Veenstra van de bibliotheek. „Alle mensen die de expositie zien vinden het heel interessant." Juf Elsbeth Van der Meer van groep 1 en 2 van 't Honk is op de eerste dag van de expo al met haar klas komen kijken. „De kin deren mochten boekjes uitzoe ken waar ik vervolgens wat over verteld heb. Ze vonden het ledereen kent die boeken. Maar wie maakt nou eigenlijk de tekeningen? prachtig. Ik heb ook nog iets over Annie verteld. Iedereen kent haar boeken. Maar wie maakt nou ei genlijk de tekeningen? Daarna hebben we de borden bekeken met alle informatie over wat Westendorp gedaan heeft." De opleiding heeft in Vlissingen te maken met verouderde facili teiten. Volgend jaar verhuist de opleiding, onderdeel van de aca demie Technologie Innovatie, naar Het Groene Woud in Mid delburg. Tot het zover is, bivakkeren de studenten in de markante silo van Rothuizen aan de Kleverskerkse- weg in Middelburg. „Dit was een ideale tussenop lossing", zegt Taco Tuinhof van Rothuizen. „Toen wij hier kwa men, werkten we nog met in to taal 90 mensen. Door de crisis zijn we ongeveer gehalveerd. Al langer hebben we het plan om van de silo en directe omgeving een duur zaam bedrijventerrein te maken op het gebied van architectuur, planologie en kunst. Daar probe ren we stap voor stap invulling aan te geven." Eerder werd de Kunstuitleen al verwelkomd. De samenwerking met HZ gaat nog een paar stappen verder, omdat er nauw wordt sa mengewerkt. Tuinhof spreekt van een 'living lab': de opleiding wordt direct verbonden met de praktijk. „Ik denk dat dat een fan tastische manier van leren is." Hij benadrukt dat het bedrijf de op leiding niet wil inkapselen. „Wij faciliteren alleen." „Op deze manier zitten we De opleiding wordt direct verbonden met de praktijk dichter bij de praktijk dan ooit", zegt ook Bert Schollema, dean van de HZ. „Dit is de dagelijkse werke lijkheid." In afwachting van de nieuwe huisvesting in Middel burg is het dan ook een uitgelezen oplossing, vindt hij. „We kunnen in de tussentijd iets bieden dat echt toegevoegde waarde heeft." Er zijn in het land wel opleidin gen die zelf praktijkaanbod creë ren. Schollema: „Maar wij gaan nog een stap verder: we zitten ge woon in een bedrijf. Zeker voor Zeeuwse begrippen is dat uniek." dinsdag 10 januari 2017 PC MIDDELBURG Officier van justi tie Cees van Spierenburg is ervan overtuigd dat een chauf feur (24) uit Arnemuiden sliep of bezig was met iets anders toen hij op 26 oktober 2015 een ern stig ongeval veroorzaakte op de A58. Emile Calon Middelburg ■f inn 4= 3QC HET KAN MET HET UNIEKE DEUR-IN-BAD SYSTEEM Veilig douchen in bad en blijven baden. Het kan met het deursysteem van senZup! Binnen 1 dag plaatsen we het deursysteem in uw huidige bad en dan hoeft u nooit meer over de hoge badrand te stappen. U zit dus ook geen dagen in de rommel. Wel zo prettig. Van 2 t/m 20 januari krijgt u bij aanschaf van een deursysteem een gratis antislipbehandeling voor uw gehele badkamervloer t.w.v. 395,-! O 100% waterdicht met 5 jaar garantie O Dit deursysteem past in ieder bad O In één dag geplaatst, zonder verbouwing GRATIS BROCHURE OF ADVIES AAN HUIS? BEL 0800 - 0468 zelfstandig vitaal Wij komen graag vrijblijvend bij u langs voor een goed advies en een passende offerte. Bel 0800 - 0468 om een afspraak te maken of de gratis brochure te ontvangen. Oosteinde 6, Barendrecht Tel. 0800 - 0468 www.senzup.nlklantenvertellen.nl Westendorp Willem Adriaansens Kapelle - Juf Elsbeth van der Meer Bouwkunde-studenten van de HZ University of Applied Sci ences hebben sinds gisteren een andere stek. Zij vinden - tij delijk - onderdak bij architec tenbureau Rothuizen in Middel burg. Het is het begin van een bijzondere samenwerking. Rolf Bosboom Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 32