Drie debutanten in de stamkroeg f effeweg.nl 21 BUSREIZEN 2017 VERTREK Nu al véél Behalve voor de debutanten wordt het ook voor Marco Borsato een bij zondere editie. Hij moest zijn tweede deelname aan de concertse rie in 2014 voortijdig afbreken na dat hij werd getroffen door een TIA. Na drie jaar keert hij terug. „En nu ga ik de reeks wél afmaken", zo benadrukt hij. „Ik voelde me toen zo rot in mijn ziekenhuisbed. Niet alleen vanwege mijn gezondheid, maar ook omdat ik een gat achter liet in de geoliede show van Vrien den van Amstel. Ik voelde me ver antwoordelijk, maar kon er echt niets aan doen." Borsato behoort samen met rock band Golden Earring, neder- popformatie Blof en hiphopper Typhoon tot de grote namen die gisteren bekend werden gemaakt tijdens een met sponsorbier over goten bijeenkomst in een Amster dams bruin café. Comfortzone De 19de uitvoering van de concert serie kent drie debutanten. Rapper Diggy Dex (bekend van de hit Treur Niet met JW Roy) en deejay Nicky Romero ('Ik moet hier top preste ren, kan niet in mijn comfortzone blijven.') zien een bijzonder 2016 beloond met een plek op het ne- gendaagse muziekspektakel in het Rotterdamse Ahoy. Ook Douwe Bob komt voor het eerst naar Vrienden van Amstel. Na een jaar waarin hij Nederland ver tegenwoordigde op het Songfesti val zal hij nu zijn Eurovisie-hymne Slow Down zingen in Ahoy. „Groter dan dit wordt het in Nederland nauwelijks", zegt hij met in de hand zijn tien weken oude minia tuurhondje Tammy. „Ik vind die eerste keer dus best spannend." De meeste andere namen op het tot vandaag geheim gehouden affi che zijn vertrouwd. Zo geldt Ahoy voor Roel van Velzen en Rowwen Hèze inmiddels als een prettige stamkroeg om collega's uit de va derlandse pop te treffen. Gastheer van de programmapre sentatie is voor het eerst Nick Schil der. Hij vormt samen met zijn mu zikale bondgenoot Simon Keizer het presentatieduo van de ko mende editie. Keizer was afwezig. Nick Schilder vormt met Simon Keizer het presentatieduo van Vrienden van Amstel „Ik snap tenminste dat je voor ne gen concerten goed uitgerust aan de start moet komen", liet Simon vanaf zijn vakantieadres op de Mal- diven per videoverbinding weten. De twee zijn de opvolgers van Xan- der de Buisonjé, die zeven jaar ach tereen de artiesten aankondigde. De presentatie zal de komende ja ren rouleren. Schilder benadrukte dat er over anderhalve week nog meer arties ten naar Ahoy komen. Hun namen blijven een verrassing tot de eerste showdag op 19 januari. Vrienden van Amstel telt dit jaar negen con certen en alle negen waren ze uit verkocht voordat er artiesten be kend werden gemaakt. In totaal ko men er zo'n 125.000 mensen naar Ahoy. nieuw GARANTIE! www.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 GEEN verplichte aanbetaling! ieders lippen in Hollywood. Als geen ander kent Verhoeven het credo van het filmmekka: „Je bent zo goed als je laatste film." Voorlopig lijkt de onvermoeibare filmmaker te kie zen voor Europese avonturen. Met de producent van Elle hoopt hij een film - werktitel Lyon 1943 - te maken over verzetsstrijder Jean Moulin en zijn ver houding met Gestapo-officier Klaus Barbie. Wie het oeuvre van Verhoeven kent - Soldaat van Oranje en Zwartboek - weet dat hij een meer dan gemid delde interesse in de Tweede Wereldoorlog heeft. Met zijn vaste Nederlandse scenarist Gerard Soe- teman hoopt Verhoeven een project van de grond te krijgen dat zich deels in de Nederlandse televi siewereld afspeelt - een eigentijdse versie van de roman Bel Ami van Guy de Maupassant. Verhoeven wil zich, als het plan levensvatbaar is, omringen met de jongste Nederlandse acteursgeneratie met wie hij samenwerkte in het tussendoortje Steekspel (2012). Oorlog Wordt het niet tijd voor rust? Verhoeven, die de 80 in zicht heeft, bruist met een ongekende vitaliteit. Zelfs persattachés die met hem werkten vallen van hun stoel als zij zijn leeftijd horen. In het kader van de publiciteitscampagne voor Elle reisde Verhoeven de halve wereld rond om interviews te geven. „Het zijn er minstens honderd geweest", zegt zijn per soonlijke assistente Mita de Groot. En altijd staat hij garant voor gepeperde uitspraken. Zo liet hij zich na het winnen van de Golden Globe ontvallen dat hij grote angst heeft voor de regeerperiode van pre sident Trump. Het winnen van een Oscar, Ver hoeven was ooit genomi neerd met de film Turks Fruit (1973), zit er waarschijnlijk niet meer in. Maar met een Golden Globe op zak, toege kend door bui tenlandse journalisten die werken in Holly wood, kan Verhoeven rekenen op meer res pect dan hij in decennia gehad heeft. Een tweede filmjeugd lonkt. dinsdag 10 januari 2017 triomf Ver hoeve In Amsterdam werd gisteren feestelijk bekendgemaakt wie er optreden tijdens Vrienden van de Amstel Live. fotoanp De 19e editie van Vrienden van Amstel Live kent behalve een peloton vertrouwde namen ook drie debutanten: Douwe Bob, rapper Diggy Dex en dj Nicky Romero. Stefan Raatgever vanaf €379,- vanaf €489 VERTREKGARANT E VERTREKGARANT E VERTREKGARANT E Kroatië 8 daagse busreis Vertrek o.a.: 3, 17, 24 mrt, 7, 14 apr Moezet - Alt-inclusive Beierse Woud 5 daagse busreis 8 daagse busreis Vertrek o.a.: 13 mrt, 10 apr, 8 mei 1 Vertrek: 3, 17, 24 mrt Alle fouten voorbehouden. Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Rome, Florence en Venetië Short break Schotland 8 daagse busreis I 7 daagse busreis i Vertrek o.a.: 17, 24, 31 mrt, 7, 14 apr 1 Vertrek o.a.: 16 apr, 25 jun, 1, 23 jul Paul Verhoeven is dolblij met zijn Golden Globe voor Elle. FOTO'S EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 21