Gevluch Het mobiele reisbureau rukt op PostNL Aegon NN Volkswagen 16 OPEN SOLLICITATIE Het reisbureau leek hetzelfde lot beschoren als de cd- winkel, de videotheek en het postkantoor. Maar de reiswinkel heeft zijn plek heroverd, alleen niet per se in de winkelstraat. ZUHEIR (23) Er leek bijna niets fout te kunnen gaan met de carrière van Zuheir. Tot eind 2011 werkte hij bijna twee jaar als trai ner in een fitnesscentrum in de Syrische hoofdstad Damascus, daarna begon hij zijn studie Business Administration aan de plaat selijke universiteit. Maar in 2014 gooide de oorlog zijn hele leven om. „Ik ben in augus tus 2014 naar Nederland gevlucht en heb in een asielzoekerscentrum gewoond." Zuheir deed er alles aan om snel zijn draai te vinden in het azc in Veenhuizen. „Ie mag een jaar lang niet werken, maar ik ben als vrijwil liger fitnesstraining gaan geven. Daar heb ik ook mijn diploma fitnesscoach gehaald." De 23-jarige Syriër wil niets liever dan weer als coach aan de slag. „Sport is mijn grote passie. Het maakt niet uit aan wie ik training moet geven; ouderen, jongeren, kinderen." Hoewel Zuheir het liefst iets doet met sport, zoekt hij veel breder. „Ik heb in Amsterdam in een kledingwinkel gewerkt en afgelopen jaar in de groenvoorziening bij Weener XL (sociale werkvoorziening Den Bosch, red.)." Voor de voormalige student was het werk in de groenvoorziening een goede springplank naar een volgende stap. „Over vier maanden ben ik klaar met mijn cursus Nederlands en dan ga ik een ICT-opleiding doen. Maar ik moet daarnaast wel werken." voor werkgevers lastig zijn de waarde van Zuheirs opleiding voor de Nederlandse ar beidsmarkt te beoordelen. „Om meer kans te maken op de arbeidsmarkt is in ieder geval her leren van onze taal essentieel. Goed dat Zuheir de taalcursus bijna heeft afgerond en dat hij een ICT-opleiding wil gaan volgen." Een afgeronde ICT-opleiding biedt hem meer mogelijkheden dan een baan als fit nesscoach, aldus Witjes. „Voor fitnesscoach zijn nu eenmaal meer werkzoekenden dan vacatures. Dit neemt niet weg dat Zuhier zich straks, naast zijn studie, kan blijven richten op zijn passie. Ook is een baan in de horeca te overwegen, omdat dit voor hem een ideale omgeving kan zijn om de Neder landse taal re onderhouden." omentje hoor, ik moet eerst even een offerte naar een klant mailen." Zelfstandig reisad viseur Anita Jansen woont deze maand praktisch op de zolder van haar huis. Daar heeft ze een kan toortje ingericht van waaruit ze vakanties voor haar klanten boekt. Nieuwe klanten bezoekt ze ook aan huis. Een auto, laptop en telefoon zijn eigenlijk alles wat ze nodig heeft. Afgelopen weken was ze vaak tor diep in de nacht bezig om de goedkoopste vliegtickets naar Bali te zoeken of een huurauto en kindvriendelijk hotel op Mallorca te regelen. „Het is hooitijd", ver klaart ze. .Men sen zoeken nu naar een zomerva kantie." Rond de Vakantiebeurs, die morgen begint, is Jansen be slist niet de enige zzp'er in de branche die overuren draait. Het aantal mobiele reisbureaus van eenpitters zit in de lift. Ze vor men een relatief nieuw fenomeen dat samenhangt met de neergang van fysieke reisbureaus. In 2014 m Een zware dag voor postbedrijf PostNL, dat een van de grootste verliezers was. m De verzekeraar verloor fors. Ana listen denken dat de rente nog een tijd laag blijft. 411 Verzekeraar NN Group beleefde een goede dag, anders dan an dere verzeke raars. M Aandeelhouders verwachten een snelle deal in de VS over het die selschandaal. dinsdag 10 januari 2017 Persoonlijk reisadvies aan de keukentafel Wie: Zuheir Saad Eddin (23) Op zoek naar: baan als fitnesscoach Was: medewerker groenvoorziening Woonplaats: Den Bosch Volgens Rob Witjes, hoofd arbeidsmarkt informatie en -advies van het UWV, zal her - Gert van Harskamp Heeft u een baan voor Zuheir? Mail naar opensollicitatie@persgroep.nl Annemieke van Dongen Kwintsheul

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 16