Halina Reijn €109 15 Gelovig Charleston is tegen doodstraf Genieten in de Eifel! Ik ben nu officieel verslaafd en begin Melisandre, ofwel Carice, enthousiast te appen M k haat fantasy. Draken H| en elfen en mensen die Arya en Tyron heten, ze komen er bij mij niet in", riep ik altijd als ie mand me vroeg of ik Game of Thrones wel had gezien. Honderd verschillende personages uit tien verschillende fictieve landen, het trok me op geen enkele manier aan. Lord of the rings, Fellowship of de weet ik veel wat, geef mij maar een leuke documentaire zonder puntoren en trollen. Wolven, levende doden, kabouters, wild- lingen, witte wezens en oever loze seks- en geweldscènes, ik had wel wat beters te doen. Mijn vriendin, die de rol van rode priesteres uitbeeldt, heeft er nog nooit op aangedrongen, zelfs niet subtiel naar geïnformeerd of ik wel eens kennis had genomen van de veelbekeken HBO-hit. Toen ze net gecast was, heb ik een keer een dvd van haar aan recht gestolen en geprobeerd de eerste aflevering te bekijken. Maar ik kwam niet verder dan de leader, waarin meteen duidelijk werd om hoeveel verschillende mensen, wezens, dieren en rijken het gaat. twee vrouwen zonder directe aanleiding in hun blootje hijge rig tegen elkaar op beginnen te rijden. Toch raken we halverwege sei zoen één langzamerhand verliefd op de personages. Het grenzeloos harde karakter van het verhaal begint zijn uitwerking te krijgen. Incest, vriendschap, homoseksu aliteit, macht, liefde, feminisme, sadisme, pedofilie, alle mense lijke mechanismen passeren zon der terughoudendheid de revue. Ik ben officieel verslaafd en begin Melisandre, ofwel Carice, die in het buitenland zit, enthousiast te appen. „Ben ik er al?" vraagt ze, maar dan moeten we nog begin nen aan seizoen twee. telefoon en zeg al mijn afspraken af, zodat ik me ieder uur van de dag kan bezighouden met mijn nieuwe fantasyvrienden. Ik kan niet wachten tot Carice thuis komt en ik haar kan opdragen te gen mij te zeggen: „For the night is dark and full of terrors." En ik dan kan antwoorden: „But the fire burns them all away." Eindelijk begrijp ik waarom de hele wereld in de ban is geraakt van deze meeslepende tv-show, waar mijn lieve vriendin zo'n mooie rol in speelt. Ik ben nog trotser dan ik al was. Krijgt de racist die in een kerk in Charleston negen zwarte Amerikanen doodschoot de doodstraf? Nabestaanden van zijn slachtoffers en overlevenden zijn erop tegen. De gedachte komt steeds terug als Tyrone Sanders in de rechtszaal in Charleston tegen de rug van de moordenaar van zijn zoon aankijkt. Als hij die zomeravond in 2015 bij de bijbelstudieclub in de Emanuel- kerk was geweest, had hij iets kun nen doen en was Tywanza (26) er misschien nog geweest. „We doen je geen kwaad, je hoeft dit niet te doen", zei Tywanza tegen Dylann Roof - waarop Roof hem onbewogen doodschoot met vijf kogels. Hij heeft nog altijd geen spoor van berouw getoond, ook af gelopen week niet ten overstaan van de jury, die vanaf vandaag be raadslaagt over zijn leven of dood. Sanders is niet uit op de zwaarste straf die volgens de Amerikaanse wet mogelijk is voor Roof, de dood. Ook zijn vrouw Felicia niet. Zij was er wél bij, die avond, en zag hoe Roof haar zoon, haar 87-jarige tante en zeven andere zwarte kerkgan- gers executeerde. Ze overleefde omdat ze zich dood hield. „Hij is zo slecht", zei ze eerder in de rechts zaal over Roof. „Er is geen plaats voor hem behalve de hel." Maar de doodstraf, nee. Dat past niet bij haar geloof, schetst advocaat Andrew Savage, die de familie San ders en enkele andere nabestaan den en overlevenden bijstaat. „Deze mensen léven hun geloof. Vergeving zit in hun natuur, ze ver kiezen het leven boven de dood." Al bij de eerste hoorzitting spre ken enkele nabestaanden uit dat ze Roof zullen vergeven. Felicia San ders wenst hem Gods genade - wat overigens niet betekent dat ze vindt dat hij geen straf verdient. Maar een doodvonnis betekent met gemak twintig jaar aan allerlei vormen van hoger beroep - rustig rouwen en afsluiten is er dan voor nabestaanden niet bij. Savage: „Het idee dat hij de ko mende 60 jaar elke dag moet na denken over de laatste woorden van Tywanza zou Felicia veel meer vol doening geven, dan dat we van hem een martelaar maken voor wat zijn zaak ook moge zijn." Psyche En dan is er nog de mentale toe stand van Roof, die geen emoties toont. Hij ontsloeg zelfs zijn advo caten, zodat ze de staat van zijn psy che niet ter discussie zouden stel len. Hij kreeg toestemming zichzelf te verdedigen, maar sprak met geen woord over mentale problemen. „Terwijl dat zijn leven kan redden", zegt Robert Dunham van het Death Penalty Information Center. Vanaf 01/02-17/12 6 dagen 01/02-17/12 8 dagen 01/02-17/12 €109,- 189,- 265,- Éipharosreizen bijna ten einde komt (in 2018 wordt het achtste en laatste sei zoen opgenomen), krijg ik plots een maand vrij en besluit dat het tijd is om een tweede poging te wagen. Samen met een vriend nestel ik me op een enorme bank, gewapend met koekjes, thee en mijn telefoon - mocht ik me on verhoopt toch gaan vervelen. De leader sla ik over en meteen kom ik terecht in een wereld van woeste landschappen, ruwe kop pen, paarden en veldslagen. Door de eerste drie afleveringen moet ik me heen worstelen. „Het lijkt wel in elkaar gezet door een puk kelige tiener jongen die de hele dag zit te gamen en nog nooit een blote vrouw in het echt heeft ge zien", zegt de vriend naast me, als er na een vechtscène weer Exclusieve Lezersreis 4-, 6-, of 8-daags hotel arrangement Duitsland Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc Q reiskatern.nl dinsdag 10 januari 2017 PC de bank Ik werp geen blik meer op mijn Vergiffenis voor kerkschutter? Karlijn van Houwelingen Charleston Dylan Roof schoot negen mensen dood. fotoap Heerlijk genieten in één van de mooiste en meest romantische natuur gebieden van Duitsland: de Eifel. Lekker dicht bij Nederland en toch een heel andere wereld! De schitterende bossen, schitterende valleien en bruisende beken maken de Eifel zo uniek en geliefd. Geniet van de vele wandelwegen, fietsroutes en bezienswaardigheden in de Eifel. 10% korting op een massage in het hotel gebruik wifi in openbare ruimtes informatie over de regio gratis parkeren bij het hotel (naar beschikbaarheid) Kinderkorting (bij 2 volbetalenden) lste kind 0 t/m 11 jaar: gratis 2e kind t/m 1 jaar: gratis 2e kind 2 t/m 11 jaar: 50% korting Prijzen Je logeert in het sfeervolle Hotel Klostermühle, een voormalige watermolen, die bij een trappisten klooster hoorde. Het hotel ligt in Heimbach, een 'luftkurort' midden in de Nordeifel, op ca, 250 km van Utrecht. De bekende, monumentale plaatsen Monschau, Bad Münstereifel en Blankenheim liggen in de directe omgeving van Heimbach. Het hotel beschikt over een restaurant met terras, een gezellige hotelbar en een fietsenstalling met elektrisch oplaadpunt. Inbegrepen: 3, 5 of 7x overnachting 3, 5 of 7x ontbijtbuffet 3, 5 of 7x driegangendiner lx welkomstdrankje 4 dagen Prijzen in p.p. Niet inbegrepen: reserveringskosten (€20,-) en kosten Calamiteitenfonds (€2,50). Wijzigingen en drukfouten voorbehouden. Meer informatie: Ga voor Genieten in de Eifel! naar onze website reiskatern.nl/pzc/prl702 z® of bel met Pharos Reizen van ANWB: 023 - 55 42 870 (lokaal tarief) met zoekcode 15189. Zeven jaar later, nu de serie Vertrek: 1 februari t/m 17 december le kind t/m 11 jaar: gratis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 15