Brons zusjes Van Anrooij TOP onderuit in doelpuntenspektakel Van Hecke maakt favorietenrol niet waar 9 TOP en DeetosSnel leverden ook dit keer een spectaculair schouw spel af. Toeschouwers en het arbi trale duo kwamen kwamen oren en ogen tekort. Elke 45 seconden Eddy van Hecke uit het Belgische Klein Sinaai ontbrak slechts op één van de tien marathons. De laatste drie voor enkelspanpaar- den schreef hij op zijn naam. De barre weersomstandigheden was het raak. Keek je links, was er rechts wel weer iets aan de hand. Tussen de pittige duels, door de Dordtenaren zeker niet geschuwd, hield TOP zich in het eerste kwart goed staande. Tot 8-8 was er steeds de minimale voorsprong. De bewust genomen gele kaart door Deetos-aanvoerder Björn van Rosmalen tekende niet alleen de missie waarop zijn ploeg naar Arnemuiden was gekomen, het markeerde ook de kentering in de wedstrijd. TOP legde het in het in die fase af op gretigheid en kwam met 10-14 achter te staan. „We ga ven te veel ruimte weg aan hun schutters", vond coach Arco Goed koop. Peter van Belzen, Jurgen Janse weerhielden Van Hecke er niet van om zijn titel te komen verde digen. Na een geslaagde classifica tieronde was hij al weer huizen hoog favoriet. „De eerste editie heb ik ge mist", vertelde de sympathieke Vlaming. „Toen gold er voor de Belgen nog een verbod voor wed strijd van de KNHS (Koninklijke Nederlandse Hippische Sportfede ratie). Inmiddels weten ze daar ook dat sport verbroederd. Daar na heb ik ook geen wedstrijd meer gemist." Van een favorietenrol wilde Van Hecke echter niets horen. „Het niveau is in de loop der ja ren enorm gestegen. Je zag dat het verschil in de classificatieron de klein was. Dat maakt dat je je en Jeanine Marijs zorgden nog wel voor de aansluiting op 13-14, maar Deetos sloeg voor rust als nog een gaatje (15-18). Wat het ook probeerde, in de tweede helft was TOP de onderlig gende partij. Pogingen om met wisselspelers nieuw elan in de ploeg te krijgen, hadden wisse lend en kortdurend succes. Een ge dreven Deetos had steeds een effi ciënt antwoord. De beste kans om het tij nog te keren was na acht minuten toen TOP zich terugknokte tot 22-23, maar juist op dit en alle volgende momenten waarop de thuisploeg rook aan aansluiting, pareerde DeetosSnel. Met name Björn van Rosmalen, directe tegenstander geen foutje kan permitteren." Een klein foutje koste Van Hecke inderdaad zijn vierde titel op rij. Als een speer stuurde de Belg zijn vijftienjarige viervoeter Doenjo door de hindernissen, maar hij miste de kortste uitgang van het laatste doolhof naar de fi nish. Dat werd hem, zo bleek la- van Peter van Belzen, ontpopte zich daarbij als een ware plaag geest. Zelfs de sterk ingevallen Kristian Huisman kon een ontke tend DeetosSnel niet afstoppen. Met de toch niet misselijke 31 tref fers legde TOP het af tegen de 36 van Dordtse makelij. Na twee nederlagen op rij staat de Walcherse formatie nog wel (gedeeld) tweede in de hoofdklas se B, maar kan het zich nu geen misstap meer permitteren. Koplo per KCC staat nu drie punten los. Scores TOP: Jeanine Marijs 7, Ani ta de Ridder en Peter van Belzen 6, Dylan Gillissen en Jurgen Janse 3, Petra van Belzen en Corné Beze- mer 2, Wilma Meulmeester en Kris tian Huisman 1. ter, fataal. Laatste starter Pieter Karelse rook zijn kans. In een bloedstollende rit vloog de koet sier uit Kats met de perfect op de commando's reagerende Woppy naar de felbevochten overwin ning. Gert Vis van Heemst (Brie- Ie) bezette de derde plaats. Bij het tweespan pony's was de overwinning voor Linda Janssen uit Baarland. Zij liet Jan Leen Boot uit Burgh-Haamstede verras send achter zich. Heidi te Poele (Oud Sabbinge) nam bezit van de derde stek. Het goud bij het en- kelspan pony's was voor Maaike Hannewijk uit Ovezande. Het zil ver was een prooi voor Seppe Ver- lee uit Klein Sinaai. Favoriet Jacco van het Westeinde uit Oudelan- de stelde met het brons teleur. Lindy van Anrooij wist vooraf gaand aan de wedstrijd al dat het een zware kluif zou worden. Win nen lukte haar niet, maar ze ein digde wel op het podium. De Ka- pelse moest alleen winnares Anne- marie Worst uit Nunspeet en de Rotterdamse Ceylin del Carmen Alvarado voor zich dulden. Aimée Schoe uit Vrouwenpolder werd in deze klasse veertiende. Shirin van Anrooij ging de wed strijd in het Brabantse Sint-Michielsgestel zaterdag met een ander gevoel tegemoet. Zij won dit seizoen al achttien keer, was titelhoudster en gold dus als de favoriete. Toch lukte het haar niet te winnen. Ze werd derde ach ter Fleur van der Peet (Den Haag) en Puck Pieterse (Amersfoort). Milan Vader kwam net tekort voor een plek op het podium. Hij eindigde op de vijfde plaats De enige Zeeuw die verder in de buurt van een medaille kwam, was Milan Vader. De uit Middel burg afkomstige coureur eindigde op de vijfde plaats tijdens de belof- tenkoers bij de mannen en kwam daarmee net tekort voor een po diumplaats. De eindzege ging naar Joris Nieuwenhuis uit Zei- hem. Tim Janssen uit Goes finish te in dezelfde klasse op de veer tiende plek. Marvin Runhaar uit Kapelle werd 28ste. Bij de elite-vrouwen, de hoogste klasse, kwam Anne Terpstra - af komstig uit Zierikzee maar woon achtig in Apeldoorn - niet in de buurt van de bovenste plaatsen. Vorig jaar zomer kwam ze in Rio de Janeiro nog in actie tijdens de Olympische mountainbike-wed strijd, maar tijdens het NK veldrij den moest ze het doen met een plaats in de onderste regionen. Ze werd 25ste. Zoë Mulder uit Kapelle kwam bij de junior-vrouwen net tekort voor een plaats bij de beste tien. Ze eindigde op de twaalfde plek. Haar dorpsgenoot Jarmo Visser werd 23ste bij de junior-mannen. In de amateur/sportklasse reed Jacob de Roo uit Biezelinge een verdienstelijke wedstrijd. Hij fi nishte net bij de beste tien, op de negende plaats. Daan de Jonge uit Axel eindigde elf plaatsen lager dan zijn provinciegenoot, op plaats twintig. Het niveau is in de loop der jaren enorm gestegen, je kunt je geen fout permitteren maandag 9 januari 2017 A TOP Arnemuiden-speelster Jeanine Marijs zoekt naar een afspeelmogelijkheid. foto ruben oreel De korfballers van TOP kenden een valse start in 2017. In een doelpuntenfestijn boog de ploeg van coach Arco Goed koop in eigen huis het hoofd voor veelvoudig landskampioen DeetosSnel: 31-36. Na de neder laag tegen KVS, net vóór de kor te winterstop, was dit het twee de verlies op rij voor de Arne- muidse hoofdklasser. JaapJan Ritsema Arnemuiden Het winterse weer speelde de nationale menmarathon zater dag bij De Kroo in Nieuw- en Sint Joosland behoorlijk parten. De organisatie stond voor de keuze: afgelasten of later met de wedstrijd van start gaan. Men koos voor de laatste optie. Het bleek de juiste. Spannende wedstrijden maakten van deze tiende editie een groot succes. Lucien Roelandt Nieuw- en Sint Joosland Lindy van Anrooij is gisteren der de geworden tijdens het NK veldrijden voor beloftes bij de vrouwen. Een dag eerder pakte haar zusje Shirin (14) brons bij de nationale titelstrijd voor nieu welingen-vrouwen. Daniel Vervelde Sint-Michielsgestel Eddy van Hecke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 74