NYNKE DE JONG D 33.C 'K 'We moeten er alles aan doen om te laten zien dat misdaad niet loont' BUSREIZEN 2017 Nu al veel vertrekgarantie 'effeweg.nl Invalidebusje gestolen 6 Effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 GEEN verplichte aanbetaling! VELSERTUNNEL PUBLIEKSDAGEN msmu Column ansloze asielplaag onge hinderd verder' kopte i. De Telegraaf afgelopen zaterdag. Het was een artikel over economische migranten uit vei lige landen die achter elkaar kansloze asielaanvragen doen in verschillende Europese lidstaten, en die dit voorlopig kunnen blij ven doen omdat de uitzetproce- dures niet goed werken. En wat blijft er dan hangen? Het woord 'asielplaag'. En weet je dan over welke asielzoekers het gaat? Nee natuurlijk niet. Want dat stond in het artikel dat je niet hebt gelezen. En hop, daar wordt de argwa nende burger wederom beves tigd in het beeld dat hij al had: dat er een tsunami van vluchte lingen op ons afkomt, vol met rovende en plunderen mannen die onze vrouwen komen ver krachten. Kijk, daar komen ze al aan, ze staan te rammelen aan de landsgrenzen, en ze verdrukken onze eigen cultuur. Het is een kwestie van tijd voordat we alle maal in een boerka lopen. '7'\ Terwijl het in dit jj} stuk over een heel specifieke groep mensen gaat, die in derdaad voor over last zorgen en die we hard moe ten aanpakken, omdat zij het ver pesten voor het goedwillende, wanhopige deel van de vluchte lingen, die huis en haard hebben moeten verlaten omdat ze in hun thuisland hun leven niet zeker waren. Mensen die onze hulp nodig hebben. En dat was het afgelopen jaar helemaal geen plaag. Volgens de cijfers van de Sociaal Econo mische Raad worden er in Ne derland relatief veel minder eer ste asielaanvragen gedaan dan in bijvoorbeeld Zweden, Hongarije of Oostenrijk. Per elke duizend inwoners worden er 2,5 nieuwe asielaanvragen gedaan. En toch kopt De Telegraaf over een 'plaag'. Terwijl je toch zou denken dat het de taak van een krant is om objectief en gedegen verslag te doen. Als je wilt weten waarom vol wassen mensen varkenskoppen bij asielzoekerscentra leggen: dat komt doordat ze opgehitst wor den door de koppenmakers van de Telegraaf, die gretig de term 'asielplaag' introduceren. Asielzoekers als een hardnek kig bijennest in je dakgoot. Als je wilt weten hoe je vreemdelin genhaat faciliteert: zo doe je dat. Asielzoekers als een hardnekkig bijennest in je dakgoot DEN HAAG Een gestolen auto is vervelend, maar het gezin Mohan voelt zich extra gedu peerd. Het echtpaar had name lijk een Mercedesbusje in bruikleen gekregen om hun 11- jarige, meervoudig gehandi capte zoon Astaad te vervoe ren. De bus werd donderdag nacht gestolen. Een woord voerder van Welzorg liet we ten dat de organisatie alles doet om het gezin snel vervan gend vervoer te geven. Om zoveel mogelijk crimineel geld terug te vorderen, werkt het OM samen wel met accountants en ver- mogenstraceerders. Ook werkt de FIOD sinds een paar jaar vaker samen met politierechercheurs. „Het gaat niet alleen om afpakken in grote zaken", zegt Marieke van der Molen van het Functioneel Par ket. „In kleinere zaken is het net zo belangrijk. We moeten laten zien dat we er alles aan doen om ervoor te zorgen dat misdaad niet loont." Een gemiddelde ontnemingszaak duurt volgens het OM tussen de vier en acht jaar. De officier van justitie zet in het begin hoog in, maar de op brengst valt uiteindelijk vaak tegen. In de 102 ontnemingszaken die door promovendus Kruisbergen zijn on derzocht, komen rechters meestal tot een lager bedrag dan het OM. Het komt ook voor dat rechters korting geven, omdat zaken te lang hebben geduurd. De betalings- moraal onder criminelen is laag: minder dan de helft van de opge legde bedragen wordt geïncasseerd. Als voorbeeld noemt Kruisbergen de zaak van een crimineel van wie het OM 1,9 miljoen euro wilde afpakken. In hoger beroep moest hij van de rechter 965.000 euro beta len. Vijfjaar na de uitspraak is nog maar 52.000 euro overgemaakt. Bohemen en Praag Eifel, Ahrdal en Rijn Canterbury en Kent Saas Grund, Zwitserland Eiland Krk, Kroatië Rome en Napels maandag 9 januari 2017 GO @nynke Nu alweer file in de nieuwe Velsertunnel. Wandelaars ver zamelden zich gisteren tij dens de publieksdagen in de tunnel, die negen maanden dicht was voor werkzaamhe den. Daarbij werden onder meer nieuwe vluchtwegen, een nieuw ventilatiesysteem en digitale besturing aange bracht. De publieksdag werd van zaterdag naar zondag verplaatst, vanwege code oranje. De tunnel loopt op de A22 tussen IJmuiden en Be verwijk en is bijna zestig jaar oud. Weggebruikers stonden de laatste jaren regelmatig stil voor de tunnel vanwege spoedreparaties en te hoge vrachtwagens, fotoanp Vervolg van voorpagina Het lukt de overheid nauwelijks om criminelen te plukken, blijkt uit promotie-onderzoek van Edwin Kruisbergen. Koen Voskuil Peter Winterman Den Haag Een crimineel uit het onder zoek moest 1,9 miljoen euro be talen. Vijf jaar na de uitspraak is slechts 52.000 euro betaald. vanaf €99,- vanaf €279, vanaf €319, ALL INCLUSIVE VERTREKGARANT E VERTREKGARANT E 5 daagse busreis A/5 daagse busreis 5 daagse busreis 8 daagse busreis 8 daagse busreis Vertrek o.a.: 27 feb, 6, 27 mrt, 17 apr Vertrek o.a.: 3,1 A, 2A apr, 5, 15 mei Vertrek o.a.: 17 apr, 1 mei, 19 jun Vertrek: 3 feb, 10 mrt Vertrek: 7, 1A apr 10 daagse busreis Vertrek o.a.: 29 apr, 5 jun, 1A okt Alle fouten voorbehouden. Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6