II l'mn) DE VRIENDEN VA AMSTEL LIVE! Bij het Feestcafé kunnen mensen met een beperking helemaal zichzelf zijn JLEN 19 Mensen met een verstandelijke of lichamelijke beperking kunnen inTholenelke maand naar 'de kroeg' in Meulvliet. Een succesformule die al jaren werkt. T holen heeft iets unieks. Dat klinkt misschien als een mislukte ge meenteslogan maar het is niet meer dan een nuchtere constatering. Want met de maandelijkse feestavond voor mensen met een beperking heeft Tholen wel degelijk iets bijzonders binnen de gemeentegrenzen. „Mensen met een lichamelijke of een verstandelijke beperking willen ook graag eens een avondje uit", vertelt Denise Guequièrre. „Maar naar een café gaan is voor hen vaak niet mogelijk. Ze worden raar aangekeken of misschien zelfs wel gepest. Daarom hebben wij gezocht naar een mogelijkheid om ze te kunnen laten feesten als in een kroeg. En dan bedoelen we niet een soort soos waar de sjoel bak op tafel staat, maar een echt cafégevoel." Zo ontstond een aantal jaren ge leden het Feestcafé in het jeugd honk van Meulvliet in Tholen. Elke maand wordt daar een feest gehouden voor mensen met een lichamelijke of een verstandelijke beperking. En die feesten worden al jaren goed bezocht. „Want ze kunnen daar helemaal zichzelf zijn", aldus Denise. „Het is hier echt heel gezellig", vertelt Carola van Os. Zij is één van de vaste bezoekers van het Feestcafé en tevens één van de drie ambassadeurs. De Thoolse heeft zweept samen met vaste dj Antal de boel nog eens op. En binnen no-time host de meute door de zaal. Net als in een 'gewone' kroeg wordt er in het Feestcafé gedanst, gedronken en gebabbeld. Voor het dansen is zelfs een rolstoel geen bezwaar, bewijst één van de be zoekers, die in zijn stoel volledig uit zijn dak gaat. „Het is echt uit gaan voor ze", aldus Guequièrre. Met een man of tien begeleidt en controleert zij elke maand het feest. Dat is nog best een hele klus. „Maar als ik dan weer al die blije gezichten zie..." een verstandelijke beperking en is heel blij met het maandelijkse uitje. „Ik ben wel eens met mijn zus uitgeweest maar dan voelde ik mij toch niet zo lekker. Hier is het hartstikke leuk en je houdt er ook nog eens contacten aan over ook. Er zijn zelfs relaties ontstaan." Deze zaterdag is het tijd voor de jaarlijkse nieuwjaarsparty met als dresscode 'sjiek de friemel'. Op deze avond zijn behalve de doel groep ook familie, begeleiders en andere belangstellenden welkom. Na de toespraak van 'burgermoe der' Ger van de Velde ('Jullie bie- Dit is geen soos waar de sjoelbak op tafel staat, maar een echt cafégevoel den hier iets wat uniek is') vindt ambassadeur Dennis Segers het tijd om te gaan feesten. Daarin blijkt hij niet alleen te staan. Het feest barst los in de grote zaal van Meulvliet. Een lang lint van feestvierders trekt in een po lonaise door de zaal. Voorop een jongen in rolstoel. Ver derop in de rij laat burge meester Van de Velde zich van haar beste kant zien. „Toch zie je dat een aantal bezoekers zich een beetje inhoudt omdat er anderen bij zijn", vertelt buddy Johan Hoogendoorn. „Op de an dere avonden laten ze zich veel makkelijker gaan." Maar Johan is niet voor één gat te vangen en [amstélliveïI WINACTIE VOOR VRIENDEN GROEPEN! EXCLUSIEF VOÖRABONN^S BE maandag 9 januari 2017 In de polonaise achter de rolstoel Willem Adriaansens Bezoekers van het Feestcafé gaan los op de dansvloer, foto johan van der heijden - Denise Guequièrre Win kaarten voor De Vrienden van Amstel LIVE! Ahoy Rotterdam verandert deze maand alweer voor de 19de keer in de grootste Amstelkroeg van Nederland tijdens De Vrienden van Amstel LIVE! Zing en dans mee met de beste artiesten van Nederlandse bodem en geniet een avond lang van goede muziek en entertainment. De negen shows zijn inmiddels strak uitverkocht, maar je kunt er toch nog bij zijn! En alleen naar de kroeg gaan is een beetje saai, daarom mag je vriendengroep gezellig mee, Watje hiervoor moet doen? Vertel ons jullie ultieme vriendenmoment en maak kans op 5 tickets! De leukste, grappigste of ontroerendste verhalen maken kans op tickets voor De Vrienden van Amstel LIVE! Meedoen? Ga voor meer informatie naar pzc.nl/club

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 68