Dallinga ondanks nederlaag in top drie Orion maat te klein voor Hellas 10 Op iedere afstand een prijs Zwemster uit Rilland is goed voor zeven gouden en twee zilveren medailles. Na het eerste weekend van het ka lenderjaar 2017 ging ze met zeven gouden medailles en twee zilve ren plakken naar huis. Bij alle af standen die ze zwom tijdens de Zeeuwse zwemkampioenschap- pen in Terneuzen stond ze op het podium. Met de vorm van Nikita van den Ouden van De Zeeuwse Kust zat het dus wel goed. „Op zich ben ik erg tevreden met mijn resultaten." De zeventienjarige zwemster won zaterdag met ruime voor sprong de Zeeuwse titel bij de se nioren op de 400 meter wissel slag, de 200 meter wisselslag én de 200 meter vlinderslag in nieu we Zeeuwse recordtijden voor achttienjarigen. Ook op de 50 me ter school- en vrije slag was ze nipt de snelste. „De winst op de vlinderslag gaf me het meeste vol doening. Het was de laatste af stand van de dag en ik zwom een Zeeuws record", zei ze. Zondag voegde de Rillandse daar zeges op de 200 meter vrije slag en de 4 x 100 meter vrije slag-estafette aan toe. Als start zwemster dook zij met 59.82 voor het eerst onder de minuutgrens. Daarnaast finishte ze als tweede op de 100 meter schoolslag, na Cé- line Brink (DZK), en was er een gedeelde tweede plaats op de 50 meter vlinderslag, achter Iris Erpe- linck (Honte). Sinds vorig jaar traint Van de Ouden ook voor triatlons en dat bevalt haar goed. „Ik zwem drie keer in de week en heb daarnaast loop- en fietstraining." Ze erken de dat dit haar helpt. „Anders had ik deze resultaten niet gehaald en deze pr's niet gezwommen." Bij de mannen-senioren wer den de gouden medailles over meerdere zwemmers verdeeld. Zo was Jonathan Davidse (DZK) de snelste op 100 meter vlinder-, rug- en vrije slag en de 400 meter vrije slag. Diego de Meyer (De Bruinvis) boekte zeges op 50 en 200 meter rugslag en 200 meter schoolslag. De winst op de 1500 meter vrije slag ging naar Kalle van Gemert (DZK). Ook bij de junioren en jeugd wa ren er een paar zwemmers goed op dreef. Noa Eversdijk (DZK) pak te meerdere titels en was op de 1500 meter vrijeslag en 100 meter rugslag zelfs sneller dan de senio ren. Verder waren Lien Fermont (De Schelde), Esther Tiemersma, Yorick Visser en Bridget de Bat (allen DZK) een klasse apart. De regionale kampioenschap pen werden dit jaar voor het eerst gezwommen volgens een nieuwe opzet. Zo waren er voor alle leeftij den meer afstanden aan het wed- strijdschema toegevoegd en was er aansluiting gezocht bij de pro gramma's van de NK. Jonathan Davidse vond de nieu we indeling ideaal voor de NK-gangers, maar plaatste toch een kanttekening. „Ik mis de open nummers waar in principe alle zwemmers aan konden deelnemen. Ik vond het al tijd wel een sensatie en een genot om als jongere tegen ouderen te zwemmen." Dankzij een sterke eerste helft mocht Orion met een 14-13-voorsprong gaan rusten. „De eerste helft speelden we goed, maar daarna was het in eens klaar. In het vervolg van de wedstrijd ging alles mis wat er mis kon gaan", concludeerde coach Jos Aertssen teleurge steld. Zo moest topschutter Ron van Dalen na tien minu ten in de tweede helft al het strijdtoneel verlaten met een nekblessure. „Dinsdag zijn we weer begon nen met trainen en toen merk te ik al dat het nog niet top was. Dat is vandaag in de twee de helft wel gebleken", aldus Aertssen. Toch is de nederlaag geen enorme klap voor de Beve- landse formatie. „Hellas is de absolute kampioenskandidaat. Zij stelden zich in de tweede helft ook anders op, waar wij toch een beetje zenuwachtig van werden." De doelstelling blijft volgens Aertssen ongewijzigd. „Wij gaan voor het linker rijtje en daar verandert deze wedstrijd niets aan. Promoveren is dit sei zoen niet aan de orde, daarvoor heb je nog een aantal verster kingen nodig." Burgmans Biljarts-Dallinga.com 6-2: Dat Dallinga.com het zonder beide kopmannen moeilijk zou krijgen tegen promovendus Burg mans lag op voorhand in de lijn der verwachtingen en zo geschied de het ook. Bij de pauze keken de bezoekers al tegen een 4-0-achter- stand aan na een kansloze 40-19-nederlaag van Bart Ceule- mans tegen een in topvorm verke rende Rik van Beers. Van Beers noteerde 2.000 en was daarmee een van de toppers van afgelopen weekeinde in de ere divisie. Invaller Jean Paul de Kra ker deed zijn best, maar dat was te gen Johan Roijers lang niet ge noeg voor een goed resultaat: 40-25 in 32 beurten. Na de pauze zag het er allemaal wat beter uit voor Dallinga, al was het eindresultaat er niet naar. Ste ven van Acker verloor ietwat onge lukkig spelend met 40-34 in 28 beurten van de ijzersterke Marco Janssen en Patrick Vasseur redde de spreekwoordelijke eer door een royale overwinning op een zwak spelende Bert van Manen: 28-40 in 48 beurten. „Meer zat er vandaag niet in", al dus teamcaptain Vasseur. „Steven speelde goed, maar had nogal wat pech. Maar de thuisploeg was ge woon beter." Ondanks de neder laag blijft Dallinga bij de top drie van de eredivisie en doet het nog altijd mee voor een plaats in de play-offs. Bevelandse formatie ging er kans loos af tegen de nummer twee van de ranglijst en lijkt halverwe ge het seizoen al gedoemd tot de gradatie. Roger van Hoylandt en Onur Can verloren kansloos. Luc Peeters verzette zich dapper, maar kwam met 31-40 tekort en Mi chael Zwakenberg was opnieuw de betere van zijn team, maar ook voor hem was het niet voldoende: 36-40 in 43. Vierde divisie. Treva 2-L&B Leder mode 4-4: Het tweede team deed het een stuk beter, al kwam het niet tot winst. Raymond Peeters en Marco Kooiman (man van de match met 0.833) wonnen royaal, Sylvia Eckel en broer Raymond (op een punt) verloren nipt. 3BSD Hydrozorg-Stuc. Bedr. Kan- ters 8-0: De bezoekers kwamen er niet aan te pas en zagen de win naars naast zich komen op de ge deelde derde plaats. Philip van der Male, Peter de Winter, Jean Louis Smulder en Piet Kox wonnen. minimale overwinning nam de thuisploeg de koppositie in poule 2 weer over. Robert van Steven- daal was man van de match met een 280-133-overwinning in slechts 6 beurten. In het gewestelijk kampioen schap driebanden hoofdklasse gre pen Ronald van Geyt uit Hans- weert en Wim de Kok uit Lewe- dorp net naast de hoofdprijzen. Beiden overleefden de poulefase met twee overwinningen en een nederlaag, maar gingen in de kruisfinales onderuit. De onderlin ge strijd om het brons werd met 40-32 in 41 beurten gewonnen door Van Geyt. maandag 9 januari 2017 Van den Ouden in topvorm tijdens ZK Joram Lawalata Terneuzen Nikita van den Ouden uit Rilland in actie tijdens het Zeeuws kampioenschap zwemmen. Ze nam deel aan negen onderdelen en won negen medailles, foto ronald den dekker De handballers van SV Orion zijn de tweede seizoenshelft begonnen met een 28-21-ne- derlaag bij koploper Hellas. Halverwege leidde Orion nog met een punt verschil, maar in de tweede helft ging de ploeg uit Heinkenszand kopje onder tegen de geroutineerde kampioenskandidaat uit Den Haag. Mede-hoofdklasser Del ta Sport was dit weekend nog vrij. De vrouwen van EMM/Olympus kwamen door een overvolle ziekenboeg ook niet in actie. Menno Kole Vlissingen Scores SV Orion: Ron van Dalen 9, Arno Riemens 5, Michiel Schuijs 3, Guy Peters 2, Jerry Ae rtssen, Jean-Marie Toubiana 1. Zonder Jean Paul de Bruijn en Frédéric Caudron kwam Dallin- ga.com tekort tegen Burgmans Biljarts in de eredivisie drieban den. Pearle Opticiens handhaaf de zich met een 6-2-zege op W.v.d. Sanden op de eerste plaats in de eerste divisie. Joop van den Oudenhoven Vlissingen Treva-Didden Distributie 0-8: De Kader, 's Lands Welvaren 1-HWA Hotel van Krimpen 5-3: Met een

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 64