Clausing en Visser zijn Sjoemelmasters Middelburgse dammers onderuit Belgische junior wint de Wallenloop voor tweede keer 8 Eersteklasser Ondo wint wederom Pas op grote achterstand komt overgangsklasser uit 's Heer Hendriksinderen terug. In de mannenfmale werd De Kos ter op een i-i-stand gebroken. Die break werd direct gerepareerd op de service van Visser, maar vervol gens werd ook Westland gebro ken. Op een 2-4-achterstand wist De Koster dankzij een back hand-streep rechtdoor nog wel zijn game binnen te harken na liefst twaalf keer deuce. Clausing en Visser gaven de break voor sprong echter niet meer uit han den. Voor Clausing was het zijn vijf de Sjoemeltitel in de laatste negen edities en ook Visser mocht zich - in een verder verleden - al eens Sjoemelmaster noemen. De twee routiniers konden na afloop aan de bar wel genieten van de zege. „Ik heb Frank als klein manneke nog leren tennissen door de bal len gewoon keihard op hem af te peren", grapt de 41-jarige Visser over zijn zeven jaar jongere dub- belpartner. De finale betekende een einde aan de hegemonie van Emiel Gide onse en Martijn Hendriksen, die zich de afgelopen twee jaar tot winnaars lieten kronen. Gideonse haalde samen met Stephanie van Sabben nog enigszins zijn gram in de finale van het gemengd dubbel 2, door Harold Schipper en Cora van de Pas met 10-5 te verslaan. Voor veelvraat Hendriksen, die in drie onderdelen actief was, zat er dit jaar geen Sjoemeltitel in. Een categorie lager verloor hij sa men met Simon Rijk de finale met 6-4 van Pascal van Driel en Ivo Walraven, terwijl Django Westland en Esmee Vleugel in het gemengd dubbel met 10-5 te sterk waren voor Hendriksen en Yvonne Goeman. De grootste zege op de finale dag was voor Larissa Rijk en Anne van der Hage, in het vrouwendu- bel 6. Zij walsten met 13-0 over Diana van den Dries en Monique Rentmeester heen. In de lagere klasses viel gelegenheidstennisser Stefan Hamelink op met twee ti tels. De voormalige keeper van voetbalclub Kapelle won met Sjoerd Zielstra het mannendubbel 8 en met Marvin Paauwe in de 7-categorie. Na remises van Piet Allaart en Jan Moens verloor eerst Wim Koppe- jan en daarna Jan Flikweert. Flik- weert ging onderuit tegen de voor malig Nederlands kampioene Bar bara Graas. De achterstand van vier punten was daarna niet meer te overbrug gen. Na gelijke spelen van Jaap de Jonge en Piet Nieuwenhuijzen won Daaf Kasse in een goede aan- valspartij, maar een nederlaag van Patrick Rietsema bracht het ver schil weer terug tot vier punten. Een puntendeling van Ruud van Eenennaam aan het achtste bord zorgde voor het verlossende elfde punt voor de bezoekers uit Zaandam, zodat de eindspelzege van Peter Schunselaar alleen voor de statistieken nog van belang was. De wedstrijd tussen PWG 's-Gravenpolder en Zaanstreek 2 ging wegens de winterse omstan digheden niet door. De korfballers van Tjoba zijn er niet in geslaagd de stijgende lijn uit 2016 door te zetten. Nieuwer- kerk, de nummer twee van over gangsklasse A, overklaste de ploeg uit 's-Heer Hendrikskinderen compleet. Tjoba-Nieuwerkerk 19-31: Iets te ontspannen uit het kerstreces ge komen keek Tjoba, zonder de licht geblesseerde Dennis Broer- se, binnen vijf minuten tegen een 0-6-achterstand aan. De time-out een minuut later bracht niet de ommekeer. Van 2-10 stoomde Nieuwerkerk door tot 9-19 bij rust. In het derde kwart bood Tjo ba iets van weerwerk, maar een nederlaag was niet te voorkomen. Scores Tjoba: Esmee Walraven 4, Sharon Goedegebure, Manon Braam en Niels Pekaar 3, Robin Ha- rinck en Patrick de Bruine 2, Melis- sa Naumann, Jurgen de Kunder 1. Fortis-Merwede 14-14: In de slag om een plek in het linkerrijtje van de eerste klasse hielden Fortis en Merwede elkaar in de tang. De Souburgers oogden onwennig na wat personele omzettingen. Pas na rust (6-8) kwam Fortis, onder impulsen van Remco Crucq, aan vallend een beetje los. Een punt was het hoogst haalbare. Weidevogels-Ondo 21-24: Eenmaal gewend aan de stroeve tennis- vloer walste Ondo na rust (9-14) over de hekkensluiter heen (10-20). In de laatste twintig mi nuten permitteerde de verrassen de ploeg uit Sint Laurens zich een gezapiger tempo. Weidevogels greep die kans door de nederlaag een beter aanzien te geven. Scores Ondo: Ronald Wisse 8, Jeroen Mesu 6, Thomas Mesu 5, Dennis Witte 4, Kristy Kolmus 1. Togo-Koag 18-22: Na een inhaal race zat Togo Koag op de hielen bij rust (9-11), maar de Goese tweedeklasser ontbeerde het ver mogen om in het derde kwart aan Ondo walste op een stroeve tennisvloer over hekkensluiter Weidevogels heen: 21-24 te haken. „Daarvoor had alles moeten kloppen", zei coach Sjaak Joziasse, die bij de tegenstander een hoger rendement zag. Seolto-ACKC 15-17: Seolto kwam niet aan het gebruikelijke niveau. De vijf gemiste strafworpen wa ren funest. Onder druk van de voortdurende voorsprong van ACKC koos de Vlissingse tweede klasser te vaak voor halve kansen. Scores Seolto: Remi van den Broe- derde klasse K won Atlas de kra ker tegen Ventura Sport. Na rust (6-8) kwam de tactiek uit de verf: de Strijense mannen kwamen nauwelijks onder de verdedigen de druk uit, terwijl de vrouwen van de Ritthemse ploeg de re- boundende duels wonnen. De spannende wedstrijd kreeg een climax met de winnende treffer van Thomas Mesu. KVK-Vios 15-20: Voor rust (8-8) hield KVK nog gelijke pas met het fysiek sterkere Vios. Na rust deed het Brabantse vrouwenkwar tet de Kapellenaren de das om. Scores KVK: Koen Volkers 7, Len- nard Volkers en Sander Slabbe- koorn 3, Nicole Bostelaar en Niels Verdonk 1. Met de rentree van Jonathan Koets en Petra Rijn trad Stormvo gels voor het eerst dit seizoen compleet aan. Een timide Good Luck werd daar het slachtoffer van. DSO-Blauw Wit 14-8: Zowel voor als na rust (8-6) was het de wed strijd van de verdedigers. Aanval lend was Blauw Wit te lief, te veel duels gingen verloren. Na rust hadden de Kloetingers wel degelijk scoringskansen, maar was de pechfactor hoog. Goes Meteen na de start gaf Van de Vel de gas op het hier en daar nog wat gladde parkoers, om na de eerste ronde al tientallen meters voorsprong te hebben op De Nijs, Erwin Adan, Patrick de Vos en de wat uitgebluste Erwin Harmes. In de overige vijf ronden liep Van de Velde steeds verder uit, om De Nijs op ruim een halve mi nuut te zetten. Erwin Adan hield de Zeeuwse eer hoog met de der de plaats voor plaatselijk favoriet De Vos. Harmes moest het doen met een vijfde plaats. Verschuure had vooraf nog wat twijfels over de kwaliteit van het parkoers, maar besloot na een proefrondje toch maar te starten om in 29 minuten de overall winst te behalen bij de vrouwen. Mirte Overkamp liep in een con stante race naar de tweede plaats voor Monica Sanderse, die weer een derde plaats scoorde. Scheidsrechtersloop In de Wallenloop kon Harmes za terdag geen potten breken, maar een dag later was hij in de Scheidsrechtersloop in Vlissin gen heer en meester. De Middel burger greep de zege in een tijd van 28 minuten en 13 seconden over 7 kilometer. Sanderse, in de Wallenloop nog derde, zegevier de in 32 minuten en 22 seconden voor Petra Nieuwkerk en Suzan ne Geschiere. maandag 9 januari 2017 Tennissers Frank Clausing en Michiel Visser hebben de ko ningsklasse van het Emté Van Boven Sjoemeltoernooi op hun naam geschreven. Na twee we ken bikkelen in Racketcentrum Kapelle was het geroutineerde koppel in de finale van het man- nendubbel 2 met 6-5 te sterk voor Jens de Koster en Django Westland. Het gemengd dubbel in de hoogste categorie was een prooi voor Emiel Gideonse en Stephanie van Sabben. Menno Kole Kapelle Michiel Visser (links) en Frank Clausing, fotosjohan van der heijden De Middelburgse damclub speel de zaterdag een goede wed strijd tegen titelkandidaat Zaanstreek, maar kon niet ver hinderen dat de Noord-Holland se ploeg met 11-9 zegevierde. Daaf Kasse Middelburg Tjoba wordt weggeblazen JaapJan Ritsema Vlissingen Scores Fortis: Remco Crucq 5, Yasmin Swiers, Justin Koppejan en Remy Quist 2, Anita Wielema- ker, Mathijs de Vries en Maurice van de Have 1. Scores Togo: Niek Meerman en Marten Postema 4, Desiree Vos- hart 3, Sharona van Belzen en Joost Goossens 2, Claudia Ma- chielse, Wendy Uitterhoeve en Mar cel Joziasse 1. ke 4, Mariëlle Francke en Mick Goedegebuur 3, Lieven Middel- hoek en Pepijn Koppejan 2, Mayel- la Kuizenga 1. Atlas-Ventura Sport 14-13: In de Scores Atlas: Ben van Hese 6, Tim Dybala 4, Thomas Mesu 2, Iri- na Trujillo en Evi Ovaa 1. Good Luck-Stormvogels 6-17: Scores Stormvogels: Arjen Schoe en Niek Peene 5, Loura Kleinepier en Sander Verrijzer 2, Angela Mat- thijsse, Petra Rijn en Jonathan Koets 1. Scores Blauw Wit: Annemarijne Holl 3, Marty de Vilder 2, Marieke Wolters, Ivo Flipse en Joost van Diemen 1. Vorig jaar deelde junior Tim van de Velde uit Duffel nog de winst in de Wallenloop met Maarten de Nijs. Zaterdag liet de zeventienjarige atleet er geen twijfel over bestaan dat hij de sterkste was. Hij liep de 7560 meter in 23 minuten en 6 seconden. Monique Verschuure was de snelste vrouw in 29 mi nuten en 1 seconden. Sjaak Sinke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 49