en mode gaan samen op Ladies Futsal #14 Boehlé pakt derde plek Erwin Mesu kansloos 7 'De Boys' steady naar de zege AALSMEER Beachvolleyballer Dirk Boehlé haalde afgelopen weekeinde verrassend de halve fi nales van het NK indoor. De Hul stenaar vormde een gelegenheids duo met Tim Oude Elferink. Op het zand in Aalsmeer verras ten Boehlé en Oude Elferink, die in 2016 alleen tijdens het eredivi- sietoernooi van Utrecht samen speelden en toen ook wonnen. Ze kwamen haast fluitend door de kwalificaties van donderdag en stoomden vrijdag en zaterdag op in het hoofdschema. Uiteindelijk schopten ze het tot de halve fina les van gisteren. Hierin troffen ze een ander gele genheidskoppel: Alexander Brou wer en Christiaan Varenhorst. Bei den kwamen afgelopen zomer uit op de Olympische Spelen van Rio, maar wel met andere partners. Brouwer pakte toen brons, met Ro bert Meeuwsen. Boehlé en Oude Elferink kwamen goed voor de dag, maar verloren met 21-19 21-17. Brouwer en Varenhorst streken la ter op de dag ook de titel op. EINDHOVEN Schaatser Erwin Me su, afkomstig uit Middelburg, heeft geen rol van betekenis kun nen spelen tijdens de achtste race van de KPN Marathon Cup. Hij fi nishte op de veertigste plaats. Broer Niels ontbrak vanwege een trainingskamp op Tenerife. De buit in Eindhoven werd ver deeld onder twaalf vluchters, die een voorsprong van twee ronden pakten op de rest van het deelne mersveld. Na diverse ontsnap pingspogingen binnen de kop groep sprintte Gary Hekman uit Kampen naar de zege. De tweede plaats ging naar Groninger Sjoerd den Hertog. Ingmar Berga uit Hoo- geveen werd derde. te beroerd om zijn spullen te ha len en alsnog mee te doen." En dan was er Jaimy van Dijk, die onder de lat stond omdat Dennis Rijnberg op vakantie was. De reservedoelman van Ter neuzense Boys schitterde en hield zijn ploeg ook in de finale met enkele reddingen op de been. „Het was gewoon een mooie wedstrijd, met twee voet ballende ploegen", aldus Van Dijk. „Wij speelden lekker com pact en leden weinig balverlies, zoals eigenlijk het hele toernooi. RCS liet ons het spel maken en hoopte in de counter te kunnen toeslaan, maar daardoor kwam er voor ons juist ruimte. Daar heb ben we van geprofiteerd, ik denk dat we alleen de eerste tien minu ten niet ons eigen spel hebben gesp..." De kleedkamerdeur van Ter neuzense Boys zwaait open. Van Dijk móét naar binnen voor de overwinningsselfie. Want die wordt niet gemaakt als de hechte succesformatie niet compleet is, natuurlijk. TERNEUZEN Terneuzense Boys leed volgens keeper Jaimy van Dijk het hele toer nooi weinig balverlies, en misschien was dat wel dé ver klaring voor de derde toer nooizege op rij. De zater dag-tweedeklasser hoefde op de finaledag slechts drie tref fers in zes duels te slikken. Jordi Maas was de topscorer van de toernooiwinnaar. Hij trof, net als Can Kiran (Ter- neuzen), Marco Plasschaert (FC Axel) en Nicky van Mer- rienboer (RCS) zes keer doel. De prijs voor Speler van het Toernooi ging naar André Sie- reveld (Terneuzense Boys), die Van Merrienboer en Mou- rad Azzanagui maar net ach ter zich hield. werd zaterdag voor de vierde keer gehouden in het Omnium in Goes. Het thema van deze editie: futsal en fashion. Want (zaalvoet ballen kunnen ze zeker, het ni veau lag weer erg hoog. Maar vrou wen blijven vrouwen en die wil len er ook tiptop uitzien. „Het uiterlijk blijft altijd wel een dingetje voor vrouwen", ver telt organisatrice Jonneke Schuur- biers. „Dat betekent niet per se dat we veel make-up dragen. Als ik moet voetballen, dragen de meeste speelsters dat bijvoorbeeld bijna niet of zelfs helemaal niet. Wel letten we er steeds meer op hoe fashionable de tenues zijn. Die zien er tegenwoordig bij steeds meer teams veel stijlvoller uit. De pasmaat is mooier of er worden opvallende kleuren ge bruikt. Net even anders dan ande ren, dat is leuk. Daarom gaan fut sal en fashion uitstekend samen." In eerste instantie valt dat mis schien niet op. Het belangrijkste waar je als toeschouwer op let, is natuurlijk het voetballen. Maar wie met een aandachtigere blik naar de uitrustingen van de vrou wen kijkt, ziet inderdaad dat er We hebben gekozen voor zwarte tenues, die kleur kleedt lekker af door steeds meer ploegen aan dacht aan wordt besteed. Fluores cerend roze rugnummers, getail leerde shirts, een mooi kraagje, een modezaak als sponsor; verzin het maar of het komt voorbij. „Ook tijdens het voetballen wil len we er gewoon goed uitzien", geeft Loes Oostrom aan. Ze is woonachtig in Kapelle, maar komt tijdens het toernooi in het Omnium uit voor het Goese team The Golden Girls. Die ploeg liet voor de gelegenheid speciale te nues maken. „We hebben geko zen voor zwart, dat kleedt lekker af', lacht ze. „Daarnaast zijn de shirts getailleerd, dat ziet er veel strakker uit." Bij het Amsterdamse Ter Leede is nóg een link tussen voetbal en mode te vinden. De uit Terneu zen afkomstige Emily van Vooren speelt bij de hoofdstedelingen en zij is model voor Liona Soccer. Ze moet toegeven: bij haar in de ploeg zijn ze wel heel erg bezig met hoe ze eruit zien. „Voor de wedstrijd staan we zeker een uur voor de spiegel om onze haren te stijlen. Dan zijn we druk in de weer met de stijltang", vertelt ze. Want waar de nadruk zaterdag vooral op de combinatie tussen topvoetbal en mode ligt, blijkt zelfs de uiterlijke verzorging mee te gaan in de voetbaltas. Schuur- biers lachend: „Ik kwam net - tus sen twee wedstrijden door - de kleedkamer in en toen was een aantal ploeggenotes met gezichts maskertjes bezig." Toch is er ook nog de categorie speelsters die het helemaal niet zo veel uitmaakt hoe ze eruit zien op het voetbalveld. Destiny Dupont van het Terneuzense team Young Stars kan daar bijvoorbeeld onder worden geschaard. En opvallend genoeg ziet zij er voor voetbalbe grippen juist heel keurig uit, met het shirt netjes in de broek. „Maar dat heb ik niet bewust gedaan. Ik wil gewoon lekker voetballen en het maakt me dan niet zo veel uit hoe ik eruit zie." WINNAARS maandag 9 januari 2017 trilogie maakt trots Terneuzense Boys-speler Tim Faasse zoekt het doel van RCS. Marlo Janisse (links) en Joey Kat- zenbauer (midden) komen te laat. foto ronald den dekker Groepsfase Terneuzense Boys - Hontenis- se 3-0 Zaamslag - Terneuzense Boys 0-1 Terneuzense Boys - Philippi ne 2-1 Kwartfinales RCS - Philippine 1-0 Terneuzense Boys - Clinge 5-1 FC Axel - Breskens 3-1 Steen - Terneuzen 3-1 Halve finales RCS - Steen 4-0 Terneuzense Boys - FC Axel 2-0 Finale RCS - Terneuzense Boys 1-5 Loes Oostrom, The Golden Girls Voor het eerst in de vierja rige geschiedenis van La- dies Futsal #14 kende het toernooi een nieuwe win naar. Na drie zeges voor Goes, was Solodinho's dit jaar de beste. Met onder meer de zusjes Sharona en Sylvana Tieleman en Solan- ge de Smit kende deze ploeg wel een aantal oudge dienden van Goes. Judith Kuipers van het Amsterdamse Wartburgia werd Speelster van het Toernooi. Anouk van der Klooster (Solodinho's) was de beste keepster en Julie Hendriks van VVRG Sassen- heim het grootste talent.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 48