Bosz geen reden tot twijfelen 5 een fitte selectie en weinig hoofdbrekens voor de trainer Vente (17) debuteert met twee duels FEYENOORD-TALENT Van Bronckhorst mee rouleerde in december dus met namen als doel puntenmaker op het scorebord. Dat is vertrouwen tanken voor het uit- duel met Roda JC. „Ik was blij dat de scheidsrechter na de rode kaart voor de speler van Mainz (Giulio Donati, red.) toestemming gaf om een ver vanger binnen de lijnen te brengen", bleef Van Bronckhorst opgewekt. „Anders krijg je dat één ploeg alleen nog inzakt." Dat is exact wat Roda JC zondag te gen de koploper zal gaan doen. Maar dit Feyenoord lijkt daar inmiddels al niet meer van in de war te raken. Na een week in Portugal is duide lijk dat trainer Peter Bosz geen vraagtekens meer heeft. Hij gaat door met de basiself van voor de winterstop. Dat André Onana 'ge woon' eerste keeper blijft, werd in Alcantarilha duidelijk. Anwar El Ghazi, tegen Leipzig sterk spe lend, komt op de plek van Ber- trand Traoré die met Burkina Fa- so wél in Afrika is. En dan verloor de 'B-ploeg' ook nog een oefenwedstrijd van Excel sior met 3-1. Niemand van de 'af vallers' liet aan de technische staf zien: ik hoor bij de beste elf. Al maakte Mitchell Dijks, ook sco rend, nog de beste indruk. Bij de 'A-ploeg' voldeed eigenlijk ieder een tegen Leipzig. „Vooral de eer ste helft was bizar goed", zo vatte Bosz het zelf samen. „Dan zie je alles wat je wilt zien. Druk zet ten, hoog tempo. Maar ik weet ook wel dat het nul garanties geeft voor zondag uit tegen PEC Zwolle." Amin Younes worstelde gigan tisch de eerste seizoenshelft. Hij scoorde in de competitie niet één keer, maar bleef bij gebrek aan ste vige concurrentie toch basisspe ler. De kleine Duister zat in een dip. Na de wedstrijd tegen Leip zig waarin de linksbuiten een hat trick maakte, stond hij met een grote grijns in het knusse stadion netje van de plaatselijke voetbal club van Ferreiras. Op eigen ver zoek vlot babbelend in het Neder lands. „Ik heb moeten wennen aan de nieuwe speelstijl. Van na ture ben ik een speler die de bal in zijn voeten wil, maar ik moet onder Bosz veel meer diepte zoe ken zonder bal. Het is wel een op luchting dat ik nu drie keer scoor. Maar we moeten niet overdrij ven. Het is maar een oefenwed strijd, hè?", zegt de linksbuiten. Younes geeft de flanken weer wat kleur. Al blijven de posities van rechts- en linksbuiten een probleem bij Ajax. Een nieuwe speler op de plek is deze maand topprioriteit. De keuze en dus de concurrentie is te beperkt. Immers vierde Nederlander bij Club Brugge Rooney evenaart record Sir Bobby Chelsea haalt Aké terug maandag 9 januari 2017 met een stralende lach MARBELLA Dylan Vente zette in Marbella zijn eerste serieuze stappen als profvoet baller. De 17-jarige aan valler kreeg zaterdag op één dag tweemaal speeltijd in twee ver schillende oefenwed strijden van Feye- noord. „Je kunt maar eenmaal debuteren, maar twee optredens op één dag, het was een mooi slot voor een prachtige week voor mij", zegt Vente. De aanvaller uit de A1, die al tot de zomer van 2019 is vastgelegd, is een achterneef van Leen Vente, die tussen 1936 en 1941 volop scoorde voor de Rot terdammers. Boven dien speelde Vente ne gentien keer voor Oranje en was hij de eerste doelpuntenma ker ooit in de Kuip. Tonny Vilhena be dankt de tevreden Feyenoord-fans na de oefenzege op Mainz. FOTO VI IMAGES Bosz heeft geen vraagtekens Younes geeft de flanken kleur VOETBAL Hef contingent Nederlanders bij Club Brugge is uitgebreid naar vier. Na Ruud Vormer, Ste- fano Denswil en Ricardo van Rhijn gaat ook Lex Immers voor de Belgische landskam pioen spelen. De 30-jarige aan vallende middenvelder heeft zaterdag een contract van an derhalf jaar getekend bij de ploeg van trainer Michel Preud' homme. Immers liet vrijdag zijn verbintenis bij Cardiff City ver breken. De oud-speler van ADO Den Haag en Feyenoord kwam bij de club uit de Cham pionship vrijwel niet aan spe len toe. De Hagenaar verruilde Feyenoord in januari 2016 voor Cardiff. VOETBAL Wayne Rooney heeft het club record van de beroemde Sir Bobby Charlton bij Manches ter United geëvenaard. Met zijn doelpunt in het duel uit de derde ronde van de FA Cup met Reading bracht Rooney zijn clubtotaal op 249, even veel als clubicoon Charlton. Rooney schoot de bal al vroeg binnen na een voorzet van Juan Mata. Hij kreeg vanaf de tribune een staande ovatie, onder anderen van Charlton zelf. „Je kunt het je niet voor stellen als je bij een club be gint", zei Rooney. Tegestander Reading, gecoacht door Jaap Stam, had weinig in te brengen en verloor met 4-0. VOETBAL Chelsea haalt Nathan Aké (foto) terug naar Londen. De 21-jarige Nederlandse verdedi ger was verhuurd aan AFC Bournemouth waar hij in twaalf optredens tot drie doel punten kwam. Aké besliste on der meer in december met een late treffer het duel met Liver pool (4-3). Chelsea-trainer An tonio Conté had al aangege ven de ontwikkeling van Aké met interesse te volgen. De Ha genaar speelde in de jeugd bij ADO en Feyenoord om in 2011 over te stappen naar de oplei ding van Chelsea. De huidige koploper van de Premier Lea gue verhuurde hem eerder aan Reading en Watford.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 46