wmm I SCHOOLKEUZE 13 IL The l/o/ce-kandidaat Isabel Provoost (17) uit Middelburg zat tot vorig jaar op de Christelijke Scholengemeenschap Walcheren (CSW). Soms mist ze de gezelligheid van school. Ik had al snel veel vrienden en vriendinnen en docenten waren heel aardig Isabel Provoost was geen doorsnee leerling. Ze miste geregeld lessen en toetsen, want tijdens haar middelbare schooltijd schopte ze het tot de finale van tv-show The Voice Kids. Toch had dat geen invloed op haar studie resultaten. Vorig jaar haalde ze haar havodiploma op CSW Van de Perre in Middelburg. Nu houdt ze een tussenjaar en doet ze mee met The Voice of Holland. „De overgang van basis school naar de middelbare vond ik best eng. Ik kende maar een paar mensen die bij mij in de klas kwamen op de CSW. De keus voor die school was vanzelfsprekend. Mijn ouders gingen er ook heen en het leek me een fijne school. En dat klopte. Ik had al snel veel vrienden en vriendinnen en de docenten waren heel aardig. Ze doen echt hun best om je een fijne tijd te geven. Vooral wis- kunde-B en scheikunde vond ik interessante vakken. Het gaf me voldoening om 'puz zels' door diep nadenken op te lossen. Soms mis ik de ge zelligheid van school. Geluk kig zie ik mijn vriendinnen nog regelmatig." „Ik wilde onderzoek gaan doen voor mensen met kan ker of alzheimer. Dat leek me heel mooi. Daarom ben ik dit jaar begonnen aan de oplei ding biologie en medisch la boratoriumonderzoek. Maar het was anders dan ik me had voorgesteld. Tijdens de les sen zaten we in volle concen tratie naar reageerbuisjes te kijken. Maar ik vind gezellig heid ook belangrijk op school. Uiteindelijk kwam ik tot de conclusie dat de oplei ding niet bij me paste. Toen ben ik gestopt. Nu heb ik een tussenjaar en houd ik me vooral bezig met muziek. Het liefst wil ik volgend jaar naar de Rockacademie in Tilburg. Ik hoop dat ik audi tie mag komen doen." lijk ben ik er slimmer gewor den. Maar het belangrijkste wat ik leerde is dat je altijd jezelf moet blijven en doen wat voor jou goed voelt. Je moet erover nadenken wat jouw droom is en daarvoor gaan. De school heeft mij daarin altijd gesteund." „Zonder de steun van de CSW was dat me nooit gelukt. Ik kreeg vrij als ik naar opnames moest en kon toetsen later inhalen. Verder waren alle leerlingen en do centen enthousiast over mijn deelname aan The Voice Kids. Mijn docent beeldende vorming kwam samen met een groep van mijn vrienden naar een liveshow." „Sta open voor nieuwe men sen. Natuurlijk is dat eng. Maar wees niet te bang. Als je aardig bent tegen iedereen, krijg je vanzelf nieuwe vrien den. En maak je huiswerk. Dat deed ik zelf eigenlijk nooit. Maar als je het wel doet, hoefje voor een toets veel minder te leren." maandag 9 januari 2017 GO Tekst Joanne Karkdijk Foto Ruben Oreel Hoe kijk je terug op je mid delbareschooltijd? —Isabel Provoost Naar welk doel werkte je toe? Wat is het belangrijk ste dat je op de CSW leerde? „Natuur Hoe lukte het je om school te combineren met je deel name aan The Voice Kids? Heb je een tip voor aanko mende brugklassers? Isabel Provoost: „Het belangrijkste wat ik leerde is dat je altijd jezelf moet blijven en doen wat voor jou goed voelt."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 38