c SCHOOLKEUZE 07 De eerste weken verdwaalde brugklasleerlinge Marlinde Kramer (13) nog wel eens in de gangen van het Calvijn College in Goes. Maar inmiddels kent ze er feilloos de weg. Mijn mentor is heel aardig. Ik weet zeker dat je altijd bij hem terecht kunt et was nogal een overgang. Van de kleine basisschool in Wolphaartsdijk naar de hoofdlocatie van het Calvijn College in Goes. Van 65 naar ruim 1.200 medeleer lingen. Maar zenuwachtig was Marlinde niet. „Het leek me leuk om nieuwe mensen te leren kennen en nieuwe dingen te leren." Sinds september fietst ze elke dag om kwart voor acht met een groep dorpsgenootjes Wolphaartsdijk uit. Ze trappen flink door. In twintig mi nuten bereiken ze hun bestemming. „Ik heb elke dag zin om naar school te gaan. Ik heb echt geluk met mijn klas. Niemand is onaardig en ik heb al veel nieuwe vrienden gemaakt. Het leuk ste dat ik tot nu toe op school mee maakte was het brugklaskamp. We bleven maar een nacht, maar ik had nog wel langer willen blijven." Het stond vast dat ze na de Johan nes Calvijnschool in Wolphaartsdijk naar het reformatorische Calvijn Col lege in Goes zou gaan. „Ik vind het fijn dat ik hier ook met mijn geloof bezig kan zijn. Maar het is ook ge woon een gezellige school. Iedere dag ontmoet ik nieuwe mensen. Dat is echt een verschil met de basisschool. Daar kende ik iedereen al." Met haar vriendinnen spreekt ze vaak na schooltijd af en gaan ze bij voorbeeld samen naar de Goese bin nenstad. „Meestal naar kledingwin kels of de Jamin. Soms spaar ik voor iets met mijn zakgeld. Maar ik geef het ook wel eens uit in de stad of in de automaten op school." De grootste verandering in verge lijking met de basisschool is de hoe veelheid huiswerk die ze dagelijks mee krijgt. „Op de basisschool had ik PASPOORT Naam: niet zoveel huiswerk. Nu ben ik er elke dag zeker anderhalf tot twee uur mee bezig." Ze merkte dat haar mobieltje daarin wel een stoorzender kan zijn. Dus laat Marlinde haar telefoon be neden als ze zich op haar kamer over haar huiswerk buigt. „Dat moet van mijn ouders, maar zelf wil ik dat ook. Anders doe ik mijn huiswerk gewoon niet. Ik krijg honderden Whatsappjes per dag. We hebben ook een Whatsappgroep met de klas waar eigenlijk altijd wel in wordt ge praat. Die berichten gaan meestal over school. Maar ook over andere dingen." De brugklasleerlinge kan goed op schieten met haar leraren. Vooral met haar mentor. „Hij is heel aardig en begrijpt je goed. Als je met een pro bleem zit, weet ik zeker dat je bij hem terecht kunt. En we mochten met de hele klas op zijn bruiloft komen. Dat vond ik erg leuk." Een paar tienen Het havo-advies van Cito lijkt goed bij Marlinde te passen. „Ik denk dat ik op de havo blijf. Mijn cijfers zijn goed. Zeker in het begin. Toen heb ik een paar tienen gehaald. Al vind ik wiskunde wel lastig, dat snap ik soms niet gelijk. Maar dan legt de leraar het uit en begrijp ik het toch. Gym vind ik het leukste vak. Dan hoefje even niet te leren en kun je al je energie kwijt." Hoewel ze de komende jaren toe werkt naar een diploma, is Marlinde daar nog totaal niet mee bezig. „Daar denk ik nooit aan, dat is nog zo ver weg. Ik weet ook nog niet zo goed wat ik wil worden. Het lijkt me wel leuk om beroemd te zijn. Gaaf als ie dereen je kent." Mocht dat niet luk ken, dan zijn er meer opties. „Ik hou van dieren en vind het zielig dat sommige heel lang zonder baasje in het asiel zitten. Ik zou graag voor die dieren zorgen." De bel gaat. Pauze! Samen met haar twee beste vriendinnen loopt Mar linde kletsend en lachend rondjes door het schoolgebouw. „Dit vind ik het leukste moment van de dag. Het is gezellig en we lachen veel. Bijvoor beeld om een leraar die boos werd op iemand." Brutaal is ze niet, maar toch kwam Marlinde al een paar keer met straf werk het leslokaal uit. „Omdat ik lachte of praatte in de klas. Dat vond ik niet zo erg. Want ik snap ook wel dat ik daar straf voor kreeg." maandag 9 januari 2017 GO k eer e ke dag nieuwe mensen kennen Tekst Joanne Karkdijk Foto Mechteld Jansen Marlinde Kramer heeft vooral moeten wennen aan de hoeveel heid huiswerk. „Nu ben ik er elke dag zeker anderhalf tot twee uur mee bezig." Marlinde Kramer Leeftijd: 13 Woonplaats: Wolphaartsdijk Middelbare school: havo/vwo-brugklas, Calvijn College in Goes (locatie Klein Frankrijk) Basisschool: Johan nes Calvijnschool, Wolphaartsdijk Hobby's: met vrien dinnen winkelen of zwemmen en bezig zijn met dieren 4 Op de hoofdlocatie (Klein Frankrijk) van het reformatorische Calvijn College in Goes zitten ruim 1.200 havo- en vwo-leerlingen. Zeeland telt zeven locaties: Goes (3), Krabbendijke (2), Middelburg en Tholen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 33