Labyad nog altijd balverliefd F1-team Manor wankelt Wegrenners kiezen vaker voor de piste Afvallen met Nederland 32 Bestel nu op pzc.nl/afvallen 6 maanden online begeleiding dieet(kook)boek voor slechts 45,- Wedstrijdfit is hij nog niet. Dat kan ook niet als je in twee seizoe nen slechts twee wedstrijden speelde. Maar als Zakaria Labyad op vrijdagmiddag stadion De Koel betreedt, waar FC Utrecht traint tijdens de winterbivak in Horst, kun je concluderen dat zijn balver liefdheid nog niet is verdwenen. „Ik kon bij genoeg subtoppers in Frankrijk en Spanje tekenen, maar ik wilde per se terug naar Nederland. In Nederland kennen ze mijn kwaliteiten beter dan waar dan ook. Ik ben vastbesloten weer de Zakaria Labyad te laten zien die ik bij PSV en Vitesse was." Dat gaat hij doen aan de hand van trainer Erik ten Hag. De Tuk- PASPOORT kerse oefenmeester kreeg eerder enkele spelers met een krasje (Quincy Promes, Memphis Depay, Timo Letschert) weer aan de praat. „Al zal hij het bovenal zelf moeten doen. En bestrijd ik dat hij een lastpak is. Daar heb ik nooit iets van gemerkt bij PSV. Mensen plakken zo makkelijk stempels. Hij is een aardige jon gen die qua talent voorbestemd was voor de top. Maar door om standigheden is het anders gelo pen." Ten Hag was de reden dat La byad voor Utrecht koos. „Met Fred Rutten heeft hij me bij PSV vol wassen gemaakt. Voetballend en mentaal. Ik kwam er als 16-jarige in het eerste. Mensen vergeten weieens wat er dan op je afkomt allemaal. Bij PSV móet je kam pioen worden, de druk is groot. Maar ik heb er dankzij deze twee trainers wel geleerd voor mezelf op te komen en me staande te houden." Spijt heeft hij van de wijze waar op hij uit Eindhoven vertrok. Er was een dispuut over zijn contract en hij forceerde een overgang naar Sporting Lissabon. Daar raakte zijn carrière in het slop. „Toch heeft die tijd me sportief en men taal gehard. Het Portugese voetbal is fysiek zwaar. Ik ging in een paar maanden tijd van maatje S naar L, woog 73 in plaats van 68. Pure groei van mijn spiermassa, terwijl ik nooit brede schouders heb ge had. Natuurlijk heb ik vaak in de spiegel gekeken waar het is mis ge gaan. Ik heb lessen geleerd, maar in het geval van Sporting ben ik achteraf ook trots. De president eiste dat ik mijn salaris groten deels in zou leveren. Deed ik het niet dan kreeg ik geen speeltijd meer. Maar ik vind: contract is contract. Ik ben blij dat ik mijn rug recht heb gehouden en niet over me heen heb laten lopen." Ik heb altijd gedacht: ooit speel ik in stadion Galgenwaard Het zijn wel dergelijke voorvallen die maken dat Labyad een voetbal ler is waar ook buiten de lijnen vaak iets om te doen is. „Dat som mige journalisten me constant stempels opdrukken, neem ik voor lief. Het komt vaak van men sen die me niet echt kennen. Ik heb op één miscommunicatie op het veld bij Vitesse na nog nooit heibel gehad met een trainer of een medespeler." Maar het is voltooid verleden tijd, zegt hij. Het is de hoogste tijd voor een serieuze doorstart van zijn carrière. Hij tekende voor 3,5 seizoenen bij de club uit zijn ge boortestad die hij nimmer diende omdat hij van zijn eerste amateur club Elinkwijk naar PSV ging. „Toch heb ik altijd gedacht: ooit speel ik in stadion Galgenwaard. Ik woon in de wijk Zuilen. Aan de vlaggetjes achter de ramen en de stickers op de auto'a merk ik hoe geliefd de club is. Er staat een goe de ploeg, het voetbal wordt steeds beter. Fans spreken me aan dat ze blij zijn dat er weer een echte Utrechter komt voetballen, hen wil ik graag laten genieten." Manor verkeert al geruime tijd in financiële nood. Gesprekken met nieuwe investeerders heb ben tot dusver geen nieuwe geldstromen opgeleverd. Het leidde ertoe dat eigenaar Step hen Fitzpatrick gisteren op sur seance van betaling aanstuur de. De ongeveer 200 medewer kers van de fabriek in Banbury zijn op de hoogte gebracht van de penibele toestand. Manor reed het vorige sei zoen met de twee bolides voort durend in de achterhoede. De Duitser Pascal Wehrlein was heel het seizoen een van de wedstrijdrijders. De Indonesiër Rio Haryanto werd halverwege het jaar vervangen door de Fransman Esteban Ocon. Voor 2017 zijn nog geen coureurs aan getrokken. De kans is klein dat Manor 26 maart aan de start verschijnt in de openingsrace van het sei zoen in Melbourne, liet de cura tor weten. De surseance betreft het bedrijf dat al het werk uit voert voor de renstal en niet Manor Grand Prix Racing zelf, dat de rechten bezit om deel te nemen aan de Formule r. „De zesdaagse is hip geworden", zegt Niki Terpstra met een lach. Hij heeft net een koppelkoers van ruim too ronden achter de rug en fiets uit op een rollen- bank. Terwijl zijn ploeggenoten van Quick-Step op trainings kamp zijn in Spanje, begint het wieier jaar van Terpstra (32) tradi tiegetrouw in Ahoy. Na winst in 2013,2014 en 2015 met zijn Belgische maat Iljo Keis- se jaagt hij nu met Jens Mouris op een vierde eindzege. De win naar van Parijs-Roubaix in 2014 zweert bij een seizoensvoorberei ding op de piste met zes dagen die in het teken staan van tempo wisselingen, snelheid en souples se. De afgelopen jaren was Terp stra als wegrenner van naam een uitzondering op de Rotterdamse Zesdaagse, maar meer en meer collega's zoeken hun heil op de piste. Dylan van Baarle (Cannon- dale-Drapac) is dezer dagen in Ahoy, net als Nederlands kam pioen Dylan Groenewegen (Lot to-Jumbo) en het Roompot-trio Pirn Ligthart, Raymond Kreder en Jesper Asselman. Ogen „Het succes van baanrenners op de weg draagt bij aan de popula riteit van de zesdaagsen", zegt Terpstra. „Bradley Wiggins won de Tour. Dan kan het toch niet slecht zijn om op de baan te rij den. En juist omdat Mark Caven dish zich op de baan voorbereid de, reed hij afgelopen jaar een van zijn beste Tours. Dat opent de ogen van velen. Ook bij ploeg bazen en trainers die er niet zo enthousiast over waren. Goed doen, doet goed volgen, stelt Terpstra tevreden vast. „Ik vind het leuk dat er nu meer wegrenners zijn die het combine ren. Net als is in de good old days van de zesdaagsen. Maar nog be langrijker is dat de jeugd dit veel gaan doen voor traptechniek en stuurvaardigheid. Je rijdt al heel de lente, zomer en herfst op die wegfiets. Als nieuweling of ju nior moet je in de winter eigen lijk alleen maar op de baan of in het veld rijden. De baan hoort bij je opleiding tot wielrenner." met Nederland Het Afvallen met Nederland programma begeleidt u met variërende recepten, beweegoefeningen, motivatiecursussen en nog heel veel meer informatie om op uw streefgewicht te komen. zaterdag 7 januari 2017 Zakaria Labyad is terug op de Nederlandse velden. In het shirt van FC Utrecht aast de midden velder op sportief eerherstel. „Voetballen verleer je niet, dat wil ik de mensen laten zien." Ard Schouten Venlo Naam: Zakaria Labyad. Geboren: 9 maart 1993 in Utrecht. Huidige club: FC Utrecht (contract tot medio 2020). Vorige clubs: Elinkwijk, PSV (2004-2012), Sporting Portu gal (2012-2016), verhuurd aan Vitesse (januari 2014-juni 2015) en Fulham (februari- juni 2016). „Ik wil de Labyad zijn die ik bij PSV en Vitesse was." foto pro shots —Zakaria Labyad LONDEN Het Formule 1-team Manor staat op de rand van een faillissement. De Britse renstal heeft gisteren via een curator uitstel van betalingen aangevraagd. Niki Terpstra is al lang niet meer de enige. Steeds meer wegrenners kiezen voor de Zesdaagse van Rotterdam als voorbereiding op het wielersei- zoen. Daan Hakkenberg Rotterdam Het 10-weken-gezond-slankprogramma voor jouw s

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 32