maandag naar €100 Fajah Lourens Kras Kortingsdagen Rechten kind geschaad w Straks naar Touroperators moeten excursies naar weeshuizen uit hun reisprogramma's schrappen. De vakantietrips doen de kinderen meer kwaad dan goed. Walcheren Vakantie Interview Gezondheid Dat stelt Better Care Network Ne therlands, een samenwerkings verband van kinderrechtenorga nisaties als Unicef en Defence for Children. Zeker negentien Ne derlandse reisaanbieders geven klanten de gelegenheid tijdens hun vakantie een kindertehuis te bezoeken. Dat blijkt uit een in ventarisatie van Defence for Chil dren onder de touroperators die lid zijn van de ANVR. Deze reis brancheorganisatie gaat vanaf volgende week op de Vakantie beurs haar leden ontmoedigen nog langer weeshuizen te bezoe ken. Zulke bezoekjes brengen voor de kindertehuizen geld in het laatje. Maar de kinderen zijn er niet bij gebaat, stelt coördinator Lotte Ghielen van Better Care Network. „Het geld dat goedbe doelende toeristen en reisorgani saties meebrengen, houdt een on wenselijk systeem van weeshui zen in stand. In landen als Nepal en Cambodja groeit het aantal kindertehuizen zelfs door de vraag vanuit de toerismesector." Weeshuiseigenaren ronselen kinderen, vaak onder valse voor wendselen, bij ouders die geen geld hebben voor eten en scho ling. Ghielen: „Soms wordt de si tuatie in de tehuizen bewust slecht gehouden, zodat bezoekers geld inzamelen. Dat verdwijnt vaak in de zakken van de wees huiseigenaren. Van 80 procent van de kinderen in zogenaamde weeshuizen zijn een of beide ou ders nog in leven." Bij hun familie zijn kinderen volgens Better Care Network Netherlands vrijwel al tijd beter af. In tehuizen lopen ze het risico slachtoffer te worden van hechtingsproblemen, (seksu- Sommige tehuizen houden de situatie bewust slecht, zodat de toerist geld geeft eel) misbruik en kinderhandel. Daar komt bij dat bezoekers de veilige omgeving verstoren, zegt Ghielen. „Op schooltjes wordt het lesprogramma onderbroken als de kinderen steeds een liedje moeten zingen of een dansje moeten doen voor toeristen. In Nederland is het uit den boze om als buitenstaander een kinderop vang binnen te gaan." De boodschap van de ANVR aanhaar leden is niet gemakkelijk, zegt woordvoerster Mirjam Dresmé. „Wij zien de trend dat reisorganisaties iets terug willen doen voor de lokale gemeen schap, en dat is natuurlijk fantas tisch. Maar hoe goed hun bedoe lingen ook zijn, kinderen zijn hier vaak niet bij gebaat." P4 Nieuwsmedia Wat komt daar allemaal bij kijken? Maandag in deze krant de Schoolkeuze Waarheen, waarvoor? Fitness tegen rimpels Chretien Louwerse uit Dreischor is leerling van het failliete Getijde College in Goes. Maandag is de kerstvakantie voor bij, maar hij weet nog niet of en waar hij die dag naar school moet.zeeland 2 De erfenis van Obama korting p.p Meer reizen. Meer beleven. Kras.nl/kortingsdagen of bei 0900-9097 70 cpg Trip naar weeshuis is funest Annemieke van Dongen Utrecht —Lotte Ghielen zaterdag 7 januari 2017 4°C Zachte lucht wint terrein pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 5 4 7 Waar moet ik school? Zie kras.nl/actievoorwaarden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1