NYNKE DE JONG O SGP'ers willen de doodstraf terug m| of bel ons 088 - 70 70 600 (ctlD 1 f 6 Cruise Fjorden en Steden van Noorwegen Cruise Noorwegen en Spitsbergen ST! D ^5 I i II 11 I |ma't/m vr' 090°-2100 uur za/zo-10.00-18.00 uur) V JT J «Bm- Column Meestal nadat Rotterdam weer eens genoemd is in een reisgids als één van de steden in Europa die je bezocht moet hebben. De Rotterdammers zeggen 'dat wis ten wij allang' en de Amsterdam mers roepen dat ze heus ook heel erg cool zijn. En ondertussen haalt de rest van de Nederlanders hun schou ders op, want zij weten wel beter. Hoe mooi die steden ook zijn, ei genlijk moet je gewoon naar de regio. Naar steden die door de Lonely Planet dikwijls worden vergeten. Waar men heus wel met de trends meedoet, maar dan wel drie of vier jaar later dan dat men zich er in de Randstad aan waagt. Waar genoeg gebeurt op het gebied van muziek, theater en festival, maar dan zonder de hij gerige hipheid. Waar je prachtige musea hebt waarvoor je niet uren in de rij Wedijver tussen 010 en 020? De rest van Nederland weet beter hoeft te staan. Steden waar je niet een halfuur hoeft te fietsen voor een weiland vol koeien en wat frisse lucht. Waar een huis nog te betalen is. Ze worden schromelijk onder schat, die steden die misschien net buiten de Lonely Planet vallen. Zo woonde ik een tijd in Den Bosch. „Ik hoor vaker dat het een leuke stad is. Ik ben er alleen nog nooit geweest", zeiden Amster dammers dan uit beleefdheid tegen mij. Ja, het is er heel leuk. Je hebt er een prachtige boekhandel, een heerlijk filmhuis annex theater annex restaurant. Terrassen zover het oog reikt. Prachtige musea, die ook zonder Jeroen Bosch de moeite waard zijn. En die loftrompet kan ik ook steken als het over Arnhem gaat, of Nijmegen, of over Groningen, Leeuwarden of Maastricht. Hou toch eens op met die eeuwige wedijver tussen oio en 020, en kijk eens verder. Het land is een stuk groter en mooier dan je denkt. Het SGP-partijbestuur van Zwarte waterland wil, samen met het be stuur van Zaanstad, de herinvoe ring van de doodstraf opnemen in het verkiezingsprogramma van de SGP. „Wie des mensen bloed ver giet, zijn bloed zal door den mens vergoten worden", citeert Dirk van der Sluis de Bijbel. Hij is voorzitter van de lokale SGP Zwartewaterland. „De doodstraf weer invoeren is Gods woord en daarom de belang rijkste reden dat wij het willen." Zaterdag 14 januari moet de Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP) op haar partijcongres in Hoe velaken beslissen of de herinvoe ring daadwerkelijk in het verkie zingsprogramma komt. „Wij heb ben onze voorgestelde wijziging voor het programma gestuurd. Veel meer wil ik er niet over zeggen. Wij vinden het niet meer dan logisch om dit punt op te nemen, omdat het ook al in het beginselpro gramma van de SGP staat." Een woordvoerder van de lande lijke SGP zegt dat het partijbestuur leden adviseert tegen het voorstel te stemmen. 14 januari verwacht de SGP zo'n 150 leden. Mocht de meer derheid voor zijn, dan komt de doodstraf alsnog als speerpunt in de ideeënlijst. Bij de Kamerverkie zingen in 2012 is de doodstraf wel als verkiezingsthema gebruikt. Vol gens de woordvoerder wil de SGP de doodstraf in 2017 niet noemen omdat het 'lastig campagnevoeren' is met dit thema. Wij vinden het niet meer dan logisch om de doodstraf op te nemen Als argument tegen de doodstraf halen strafrechtdeskundigen vaak de kwestie rond onherstelbare fou ten aan. Een veroordeelde ver dachte kan later in sommige geval len onschuldig blijken. Een gerech telijke dwaling is dan uiteraard niet te herstellen, weet ook Van der Sluis. „Maar inhoudelijk ga ik niet in op die straf. Voor ik meer zeg, wachten wij het congres af." nu v.a. 10 dagen per Costa Magica nu v a Er verhuizen steeds meer Amsterdammers naar Rotterdam, zo vertelde Het Parool ons vorige week. De hui zen zijn er goedkoper, er zijn minder toeristen en de stad heeft nog dat rafelige randje dat Am sterdam een beetje kwijt is. Met een kwamen er ingezonden brie ven van Amsterdammers die dat natuurlijk nooit zou den doen. Naar Al- mere, oké. Maar nooit naar Rotter dam! Eens in de zo veel tijd worden de verhoudin gen weer op scherp ge zet. vrijdag 6 januari 2017 GO @nynke Of het met de elektrische stoel moet gebeuren of via een dode lijke injectie, steniging dan wel guillotine, daar wil de SGP Zwar- tewaterland zich nog niet over uitlaten. Eén ding staat vast voor de lokale gereformeerde partij: de doodstraf moet terug. André Valkeman Zwartewaterland Dirk van der Sluis, SGP Sterk verlaagde prijzen.. 1/ Vertrek vanuit de haven van Amsterdam 10-daagse cruise o.b.v. volpension O.a. Bergen, Geiranger en Flóm Beperkt plaats, VOL VOL Andalsnes Bergen Bremerhaven Aj*Lsterdcm -W -.'V 1 Sterk in prijs verlaagd! Deze 10-daagse cruise naar de adembenemende Fjorden en Steden van Noorwegen boekt u al v.a. slechts €899! U vaart per4-sterren Costa Magica vanuit Amsterdam via een prachtige vaarroute naar de wonderschone fjorden en gletsjers. Mooie steden als Bergen, Olden, Geiranger, Flam, Andalsnes en Stavanger worden aangedaan. Deze cruise vertrekt gegarandeerd, want er is geen minimum deelname nodig. U verblijft tijdens de reis o.b.v. volpension, dat betekent dat ontbijt, lunch en diner zijn inbegrepen. Boek nu en wees verzekerd van een plaatsje op deze bijzondere en zeer populaire cruise! Let op: beperkt plaats en VOL VOL! Longyearbyen Leknes Tromso Geiranger/ 'I Hellesy Bremerhaven 1/ Vertrek vanuit de haven van Amsterdam 15-daagse cruise o.b.v. volpension Highlights van Noorwe gen en Spitsbergen 1/ Alleen vertrek 18 |um Nu verlaagd in prijs! Vaar mee tijdens deze unieke 15-daagse cruise naar Noorwegen en Spitsbergen per 4-sterren Costa Magica. U vertrekt vanuit de haven van Amsterdam en ontdekt o.a. het panoramische uitzicht in Molde, de middernachtzon in Tromse en het fjord in Geiranger! Ook Spitsbergen en de prachtige Lofoten staan natuurlijk op het programma. U vertrekt gegarandeerd, want er is geen minimale deelname nodig. Aan boord verblijft u o.b.v. volpension: ontbijt, lunch en diner zijn inbegrepen. Deze onvergetelijke cruise vertrekt op 18 juni en kunt u al boeken vanaf €1499. Beslis dus snel en ontdek de beeldschone highlights van Noorwegen en Spitsbergen! |uni juli augustus Binnenhut v.a. 899 v.a. 999 v.a. 1099 Buitenhut VOL v.a. 1219 v.a. 1299 Balkonhut VOL v.a. 1369 v.a. 1379 zie stipreizen.nl/crcsjb 18 juni Binnenhut v.a. 1499 Buitenhut v.a. 1899 Balkonhut v.a. 2199 WlW W w I fiiy V W 4=47 w W w ww Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen y Sv. H voorbehouden. Voor deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing,zie de website voor meer informatie. v*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6