Teleurstelling overheerst in Middelburg Nieuwe opzet Zeeuws zwemkampioenschap .KrV 13 Voor Zeelandia Middelburg kwam het vertrek van Veenstra als een verrassing. „Een aantal weken geleden vertelde Rogier dat hij in gesprek was met een andere ver eniging", vertelt Erik Malcorps, bestuurslid technische zaken. „We kennen zijn ambitie en vin den het dan ook niet vreemd dat hij het gesprek aanging. Wel ver raste het ons dat hij met zijn ge ringe ervaring nu al op de kandi datenlijst stond bij andere clubs." Ook Veenstra was verrast. Hij begon het seizoen als assistent van Mart van Bree. De Brabantse oefenmeester hield het in oktober alweer voor gezien, waarna diens rechterhand het stokje overnam. „Ik weet heel goed wat ik hier ach terlaat", meent de jonge coach. „Veel mensen houden vast aan hun vertrouwelijke omgeving. Ik niet. Ik kies voor het avontuur met het risico op m'n bek te gaan. Dat neemt niet weg dat het een lastig besluit was om mijn gevoel opzij te zetten. Want dat ligt nog altijd bij Middelburg." Volgens Malcorps overheerst vooral teleurstelling binnen de vereniging. „Rogier heeft ver schillende functies bekleed en heeft veel talent. We hebben veel in hem geïnvesteerd, met het oog op de lange termijn. We wisten dat er een moment kwam dat onze wegen zouden scheiden, maar hadden verwacht dat we hem nog minimaal een jaar kon den behouden." Scheve gezichten Veenstra begrijpt die teleurstel ling. „Mijn vertrek kan scheve ge zichten opleveren. Er zijn veel mensen aan Middelburg verbon den die écht van de club houden. Vanuit hun emotie snap ik de boosheid. Tegen de spelers heb ik gezegd dat ze naar me toe moeten komen als ze iets dwarszit, om het uit te praten. Onze kracht is het teamaspect. Als iemand een stapje minder zet, komt dat onze resul taten niet ten goede." Ik kies voor het avontuur met het risico op m'n bek te gaan Eergisteren werd de selectie op de hoogte gebracht. Malcorps was daarbij aanwezig. „De groep stond niet gelijk op de achterste poten. Er werd rustig gereageerd en er was toch ook wel begrip. De jon gens erkennen zijn talent. Som migen feliciteerden hem direct." Zeelandia Middelburg is mo menteel opzoek naar een vervan ger. „Er hebben al gesprekken plaatsgevonden. We hopen dat het vertrek van Rogier geen gevol gen heeft voor de lange termijn. Hij heeft een aantal ingangen bij JVOZ, waar oud-spelers van ons actief zijn die we graag in de toe komst zien terugkeren. Ook vre zen we natuurlijk dat spelers van ons vertrekken als ze zich blijven ontwikkelen." Decennialang bestond het kampi oenschap op de korte baan uit twee dagen en was het aantal zwemafstanden beperkt. Met de nieuwe opzet is door de KNZB, re gio Zuid, aansluiting gezocht bij de programmanummers zoals deze eveneens bij de NK worden gezwommen.Zo zijn er sprint nummers (50 meter rug-, schooi en vlinderslag), 200 meter-num mers en lange afstanden (800 me ter vrijeslag voor dames en 1500 meter vrijeslag voor heren) aan het wedstrijdschema toegevoegd. Bij de heren senioren zijn de ogen gericht op Diego de Meyer (De Bruinvis), Philip van Moll, Jo nathan Davidse en Kalle van Ge- mert (De Zeeuwse Kust, DZK). Absolute topfavoriete bij de da mes senioren is Nikita van den Ouden (DZK), die op de ranglijst op alle afstanden in de top drie staat. Het regionale kampioenschap is voor de junioren- en jeugdzwem- mers de laatste mogelijkheid om limieten te zwemmen voor het jeugd-NK dat eind deze maand in Eindhoven wordt gehouden. vrijdag 6 januari 2017 zy T Shirin van Anrooij gaat in Sint-Michiels gestel voor haar ne gentiende seizoens zege. FOTOMARCELLEDAVIDSE Hoewel Rogier Veenstra nog maar zes wedstrijden ervaring heeft als hoofdtrainer in het seniorenvoetbal, zet hij na dit seizoen een stap omhoog. De ambitieuze oefenmeester ver laat zondag-tweedeklasser Zeelandia Middelburg voor Goes, dat één trede hoger ac tief is. „Mijn ambitie gaf de doorslag", aldus Veenstra. „Zo'n kans krijg je niet vaak." Len Wolters Middelburg - Rogier Veenstra De Zeeuwse Winter Zwem- kampioenschappen worden dit jaar voor het eerst uitge smeerd over twee weekenden en zes sessies. Op 7,8,14 en 15 januari 2017 vormt Sportcen trum Vliegende Vaart in Ter- neuzen het decor voor de jaar lijkse regionale titelstrijd. De organisatie is in handen van Z&PC De Schelde. Joram Lawalata Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 69