4) O (D O r Lindy rijdt apart 12 ZE Jong Ambon vindt een 'crisismanager' 's Lands Welvaren isoptitelkoers 1 ■li Kersten in selectie Nederland XV Shirin van Anrooij (14) gaat voor titelprolongatie op het NK veldrijden voor nieuwelingen-meisjes. VELDRIJDEN NK M Jack Wijnands moet er dit seizoen voor gaan zorgen dat Jong Ambon behouden blijft voor de derde klasse van het zaterdagvoetbal. De Middelburgse club nam begin december vorig jaar afscheid van Marlon Mual, die een duo vormde met Willem de Keuning. Onder hen had Jong Ambon het dit seizoen lastig. Als hekkensluiter heeft de club in dertien duels pas acht punten verzameld. Aan Wijnands - voorheen onder meer SKNWK, Robur en Zie- rikzee - de taak dit tij na de winterstop te ke ren. Met Karl Vergouwen staat zijn opvolger al klaar. De 56-jarige hoofdcoach, momenteel nog werkzaam bij GPC Vlissingen, neemt het stokje komend seizoen over. Met een 2-6-overwinning op Polka Print, de nummer drie van de tweede divisie, zetten de driebanders van 's Lands Welvaren 1 een goede stap richting de titel en promotie. Het streekduel werd duidelijk in het voordeel van de bezoekers uit Kwadendamme beslecht. Voor de pauze was het al 0-4 na zeges van Tonnie van Iwaarden en Michael Vink op Meerten en Louis Dallinga: 23-35 en 30-35. Na de pauze deelde Francis Forton de beslis sende tik uit. Jean Paul de Kraker werd met 26-40 van tafel gekegeld. Dirk Vlerick redde nog de eer voor de thuisploeg met een 40-25- zege op Michel Sterckval. Msfcfew- E.Z.R.C. OEMOEMENOE Leroy Kersten is door bondscoach Gareth Gil bert opgenomen in de selectie van het Neder landse team, de heren XV. De voorwaartse van het Middelburgse Oemoemenoe gaat zich de komende maanden voorbereiden op een aantal wedstrijden in de European Trophy, waarin Oranje momenteel ongeslagen aan de leiding gaat voor Moldavië, Polen, Portugal, Zwitserland en Oekraïne. Nederland speelt op 4 maart thuis tegen Portugal, op 18 maart tegen Zwitserland en op 11 april volgt een uit- duel met Polen. Met Oemoemenoe begint Kersten op zaterdag 21 januari tegen RC 't Gooi aan de strijd om de landstitel. SGB Soccer hirin van Anrooij kan het Neder lands kampioenschap veldrijden yoor nieuwelingen-meisjes van orgen in Sint-Michielsgestel met een goed gevoel tegemoet zien. De veertienjarige inwoonster van Kapelle, die uit komt voor de Belgische ploeg cycling.be-Alpha Motorhomes, won vorige week nog twee wed strijden en gaf haar concurrentie daarmee een serieuze waarschuwing. Voor zover ze dat nog niet had gedaan. Het seizoen verloopt tot nu toe namelijk zeer succesvol voor Van Anrooij. Het aantal over winningen dat ze tot nu toe boekte, reikt al tot ver in de dubbele cijfers. „Zelf twijfelde ik of ik zeventien of achttien keer heb gewonnen", ver telt ze trost met een lach op haar gezicht. „Maar volgens mijn opa waren het er achttien." En die gelooft ze natuurlijk op zijn woord. De nationale titelstrijd moet dus alweer haar negentiende overwinning gaan opleveren. Want de jongeling uit Kapelle wordt door velen gezien als de grootste kanshebster voor de rood- wit-blauwe trui. Niet alleen door haar goede vorm van dit seizoen, maar ook omdat ze de ti telverdedigster is. „Natuurlijk is mijn belang rijkste doel de eerste plaats", zegt ze. „Maar mijn concurrentes zijn ook goed. Een plek bij de beste drie zou al heel mooi zijn. Al denk ik dat ik wel teleurgesteld zal zijn als ik niet win." De zege van vorig jaar in Eerde kan Van An rooij zich nog goed herinneren. „De jaren daar voor had ik veel pech. Ik was te zenuwachtig, viel tijdens de wedstrijd of was ziek", blikt ze terug. „Maar in 2016 verliep alles precies goed. Ik had nog wel een slechte start, maar vocht me sterk terug. Daarna ben ik op kop gaan rijden en reed ik iedereen er één voor één af In de laatste ronde reed ik helemaal alleen op de finish af Het was dus hard werken, maar dat gaf een ex tra goed gevoel." Allersterkste punt Woensdag verkende ze alvast het parkoers in het Brabantse Sint-Michielsgestel. En dat lijkt haar wel te liggen. „Vooral in het bos komen we een aantal klimmetjes tegen. Klimmen is een van mijn sterkste punten, dus dat is in mijn voordeel", legt ze uit. „Ook zitten er drie trap pen in het parkoers, daar moet je dus lopen. Dat is toevallig mijn allersterkste punt, daar kan ik veel winst op boeken." Maar zo toevallig is dat niet. Want naast een groot talent op de fiets is Van Anrooij ook een zeer verdienstelijk atlete. Daar profiteert ze tij dens het veldrijden dus van. „Dat klopt, daar heb ik veel voordeel van ten opzichte van veel andere meiden." En dat is niet het enige plus punt van het combineren van beide sporten. „Voor mijn uithoudingsvermogen is het bij voorbeeld ook erg goed." Welke van beide sporten ze het leukste vindt, weet ze nog niet. „Gelukkig hoefik nog geen keuze te maken. In de zomer ben ik met atletiek bezig en in de winter staat veldrijden op één." Oudere zus Lindy (20) zat ooit in hetzelfde schuitje. Zij liet de atletiek uiteindelijk vallen en focust zich nu enkel op het veldrijden. Ook zij is succesvol en behoort bij de beloften-vrou wen, die zondag in actie komen, tot de titelfavo- rieten tijdens het NK. Voelt het voor Shirin nooit alsof ze in de schaduw van haar oudere zus acteert? Trots „Nee, hoor", zegt ze lachend, terwijl ze even naar haar zus kijkt die aan de andere kant van de kamer op de bank zit. „Het is juist leuk dat we samen met dezelfde sport bezig kunnen zijn. We trainen bijvoorbeeld weieens met zijn tweeën. Dan gaan we samen een stuk fietsen. Daarnaast doe ik gewoon mijn eigen ding en ben ik ook heel trots op Lindy als zij het goed doet." Tijdens die trainingen rijden de zusjes ook wel eens een wedstrijdje tegen elkaar. „Maar het is me nog nooit gelukt om van Lindy te winnen", zegt de jongste van de twee. „Ook tijdens echte wedstrijden rijden we soms tegen elkaar. Maar dat kun je niet vergelijken. Mijn leeftijdscategorie start dan bijvoorbeeld twee minuten na die van Lindy." Op de fiets zijn de twee ook totaal verschil lend. „Lindy is een stuk sterker dan ik ben, heeft meer kracht. Ze is goed in de lange, rechte stuk ken. Daarop kan ze snelheid maken", aldus Shi rin, die het zelf juist niet van haar kracht moet hebben. „Ik moet eigenlijk nog wat sterker wor den, dat komt wel met de jaren. Voor nu zijn het lopen en het klimmen gewoon mijn sterkste punten." En ook daarmee kun je gewoon kampioen van Nederland worden. Dat liet ze vorig jaar zien en dat kunstje gaat ze zaterdag proberen te herhalen. DEELNEMERSVELD vrijdag 6 januari 2017 VOETBAL DRIEBANDEN ■mill' 4, flui PLÜMiniiLirJmiiiiiii jniiiHMHiuiiiiiiMi Oemoemenoe. foto pim ras RUGBY Gerrit Petersen is met ingang van komend seizoen hoofdtrainer van zaterdag-tweede klasser Serooskerke. Het is voor de trainer uit Hansweert een overstap naar de club die vorig seizoen de titel greep in de derde klasse A, op één punt voorsprong van zijn Yerseke. Mario Vermeirssen plakt er nog een jaar aan vast bij Clinge. Hij is bezig aan zijn tweede sei zoen en staat vierde in de vierde klasse A. Anne Smit heeft zijn verbintenis bij Duive- land met een jaar verlengd. De hoofdcoach is momenteel bezig aan zijn eerste jaar bij de Schouwse zaterdag-derdeklasser en bezet na de eerste competitiehelft de vierde plaats, met slechts twee punten achterstand op koploper Zwaluwe. l Sportclub Gehan dicapten Beveland (SGB) organiseert volgende week zaterdag een competitiedag voor elektrische rolstoelhockeyers (E-hockey) in het Omnium in Goes. De SGB vaardigt zelf twee teams af. Vanaf 10.30 tot 16.30 uur spelen de teams in de eerste-, tweede en derde klasse hun wedstrijden. De Goese teams SGB E1 en SGB E2 spelen ieder vier wedstrijden in de eerste en tweede klasse. 17 De voetballers van Terneuzen gaan, net als die van RCS en Terneu- zense Boys, als groepswinnaar naar de finaledag van het soccer- toernooi Zeeuws- Vlaanderen. Ter- neuzen kroonde zich gisteravond met liefst 17 tref fers tot winnaar van Poule 3, voor - in die volgorde - Hontenisse, HVV'24, Sluiskil, IJzendijke en Vo gelwaarde. Lees op PZC.nl/sport tegen wie zij mor gen allemaal uit komen. cl co r Van Anrooij is een atlete op een veldritfiets Daniel Vervelde Kapelle VLISSINGEN Op het NK veldrijden is er voor het eerst een aparte catego rie voor de belofte vrouwen, waarin Lindy van Anrooij uitkomt, omdat er sinds dit jaar een apart WK is voor de beloften. Bondscoach Ger- ben de Knegt heeft daarom aangege ven dat hij ze apart van de elite-vrou wen wil zien rijden. In totaal komen er twaalf Zeeuwen in actie, zaterdag en zondag. Zaterdag: Shirin van Anrooij uit Kapelle (nieu welingen-meisjes), Daan de Jonge uit Axel en Jacob de Roo uit Biezelinge (amateurs/sport- klasse). Zondag: Jarmo Visser uit Heinkenszand (ju nioren), Zoë Mulder uit Heinkenszand (junior-vrouwen), Lindy van Anrooij uit Kapelle en Aimée Schoe uit Vrouwenpolder (belofte-vrouwen), Erik Boer uit Wol- phaartsdijk, Tim Janssen uit Goes, Marvin Runhaar uit Kapelle en Milan Vader uit Middel burg (beloften), Anne Terpstra (Zie- rikzee).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 68