m<'>' <- Legitimatieplicht kan gevolgen hebben voor reizigers in de grensstreek Shirin van Anrooij uit Kapelle favoriet op NK veldrijden 'Mensen snakken ernaar samen iets optelossen Na België overweegt ook Nederland legitimatie bij een buitenlandse reis per bus, trein of boot in de toekomst verplicht te stellen. En wat als dat Brouwerseiland er niet komt zoals Louis Beeke hoopt? Jan Terlouw in Middelburg Registratie vooraf met je ID of pas poort als je een grensoverschrij dend bus- of treinkaartje wilt ko pen. Het zal voor de busreizigers in de grensstreek consequenties heb ben, want niet alleen de Thalys is internationaal, maar bijvoorbeeld ook de streekbus van Hulst naar Sint Niklaas of die van Terneuzen naar Zelzate. De Belgische regering wil dat vanaf volgend jaar passagiers bij de aankoop van een internationaal buskaartje hun paspoort of identi teitskaart laten zien. Voordat je in mag stappen wordt, net als op het vliegveld, het ticket vergeleken met het paspoort of de identiteitskaart. Kan een toerist straks nog spon taan in Breskens een kaartje voor de bus naar Brugge kopen? Vervoerder Connexxion volgt de ontwikkelin gen uiteraard op de voet. De poli tiek heeft vooral de internationale treinen en Europese buslijnen als Eurolines in beeld. Het is de vraag of de nieuwe regels zo stringent worden gehanteerd dat ook de re gionale, grensoverschrijdende bus verbindingen onder de nieuwe re gels vallen. Connexxion zal uiteraard loyaal meewerken aan uitvoering van de regels, maar heeft nog geen idee hoe die regels in de praktijk moeten worden toegepast. „We willen in elk geval niet dat het tot langere wacht- en reistijden voor onze passagiers zal leiden", al dus een woordvoerster van Con nexxion. „We wachten de ontwik kelingen af." Bussen van Connexxion en de Vlaamse openbaar vervoerder De Lijn passeren dagelijks de grens in Zeeuws-Vlaanderen. Breskens is het startpunt van de bus naar Brugge en in de zomer ook naar We willen niet dat identiteitscontrole tot langere wacht- en reistijden leidt Knokke; in Terneuzen vertrekt de bus naar Zelzate. Hulst heeft busverbindingen via Antwerpen met Breda, Lokeren en Sint-Niklaas en Oostburg met Maldegem. In het weekend en in de zomermaanden dagelijks rijdt lijn 50 van Middelburg via Terneuzen naar Gent. Het gaat om zowel regu liere lijnbussen als kleinere buurt bussen. De maatregel wordt niet alleen ge nomen om te voorkomen dat ille galen, criminelen of terroristen on gezien de grens over kunnen gaan. Gegevens van de reiziger worden in een databank opgeslagen zodat bij een onderzoek de gangen van men sen nagegaan kunnen worden. De discussie over de maatregel laaide op toen bekend werd dat de terrorist die in Berlijn de aanslag op de kerstmarkt pleegde, zonder enige identiteitscontrole per trein en bus naar Italië kon reizen. It vrijdag 6 januari 2017 pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl ZEELAND 12 ZEELAND ZEELAND 5 Voor deze bus heb je connexxion "'V fl'tóssv GSSgHSi Theo Giele Hulst -Connexxion ZEELAND 2: COMMENTAAR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 64