C9 Legitimatie in de bus naar Zelzate Vuurwerk richt flink minder schade aan Proefgebied windpark dit najaar aanbesteed Mancave II 2 ZOEKTOCHT WAAR IS DE FAMILIE VAN Commentaar Anis Amri, de man van de aanslag op de kerstmarkt in Berlijn, vluchtte via Nederland naar Italië. Zoals iedereen binnen Europa, kon hij zich vrij verplaatsen. We weten allemaal dat dit al jaren kan. En toch doen we of het ons verrast dat deze terrorist zo gemakkelijk kon ontkomen. Dezelfde gespeelde verwondering was er ook na de aanslagen in Parijs. De vrijheid die we in Europa hebben, heeft een prijskaartje. Dat negeren we. Regeringen gaan mee in het theater. Maar onder druk van de publieke opinie beginnen zij nu toch voorzichtig aan het her stel van sommige grenzen. België en Nederland doen mee. Onze zui derburen willen een verplichte legitimatie in het internationale openbaar vervoer. Reizigers zouden hun identiteitsbewijs moeten tonen bij een kaartje dat al op hun naam staat. Of dat praktisch uit voerbaar is? Het lijkt lastig. Of het echt zoden aan de dijk zet? Amri bediende zich van wel veertien identiteiten. En stel, dat het inderdaad moeilijker wordt om onopgemerkt met het internationale openbaar vervoer te reizen, dan neem je toch gewoon de auto? Kortom, er zit veel symboolpolitiek in deze maatregel. Toch is het goed dat de Europese landen nadenken over de bewe gingsvrijheid binnen de unie. Nederland en België moeten zich niets aantrekken van het protest van de reizigersvereniging Rover. Want het beperkte belang van vrij reizen is onvergelijkbaar met het belang van maximale veiligheid voor Europese burgers. Ook al gaat hier meer om een gevoelskwestie dan om een echte hoge hindernis voor terroristen, burgers verwachten actie. Het is misschien even wennen aan legitimatie in de bus naar Zelzate, en wellicht moeten we werken aan slimmere maatregelen, maar alles is beter dan de kop in het zand steken en doen alsof rondreizende terroristen niet bestaan. Alles is beter dan de kop in het zand steken en doen alsof terroristen niet bestaan Er sneuvelden vorig weekend on der meer afvalbakken, dispensers met hondenpoepzakjes en een abri. Toch blikt de gemeente terug op een relatief rustige jaarwisseling. Burgemeester Gerard Rabelink denkt dat het grote verschil met de schade van voorgaande jaren te danken is aan de getroffen voor zorgsmaatregelen. In samenwer king met de politie waren risico plaatsen en -personen in kaart ge bracht. En beruchte overlastgevers hadden van tevoren een brief op de mat gekregen, waarin ze nog eens dringend werden geadviseerd zich goed te gedragen tijdens de jaar wisseling. Daarnaast waren zogenoemde 'risico-objecten' weggehaald, zoals papiercontainers, afvalbakken en brandgevaarlijke voorwerpen bij Afvalbakken, poepzakjesautomaat en een abri moesten het ontgelden leegstaande panden. Ook werd er extra gesurveilleerd door agenten, straatcoaches, brandweerlieden en andere beveiligers. Dat heeft er mo gelijk aan bijgedragen dat er geen grote incidenten hebben plaatsge vonden op het eiland. ALMANAK Na een middag in het tuincen trum heeft de 40-jarige Vlissin- ger twee Afrikaantjes gescoord. De planten krijgen een mooi plekje in zijn 'mancave', vertelt hij stoer tegen een vriend. „Ik heb namelijk gehoord dat het helpt tegen ongedierte", voegt hij eraan toe. De vriend trekt zijn wenkbrauw op. „Volgens mij wordt het nog wel eens in twijfel getrokken of dat echt zo is", reageert hij. Maar de Vlissinger weet het honderd procent zeker. „Sinds deze afgrij selijke planten in mijn schuur staan, heb ik er nog geen vrouw gezien." Goes gedoogt medi-wiet niet Receptie voor nieuwjaarswensen Open avond schietvereniging MIDDELBURG Dagbehandeling voor Parkinson Het gaat om de innovatiekavel Borssele V, een proefgebiedje tus sen de al gegunde kavels Borssele I en III. Op de strook mag maximaal 20 megawatt worden opgesteld. Dat zijn drie tot vier molens. Het gaat erom dat er nieuwe soorten turbi nes, fundaties en installatietechnie ken kunnen worden getest. Het Rijk hoopt zo het leerproces rond windenergie op zee te versnellen, zodat de aanleg van windparken goedkoper kan worden. De Rijksdienst voor Onderne mend Nederland (RVO) consul teert tot en met 1 februari bedrijven die willen inschrijven. Die kunnen een aanvraag indienen voor een in vesteringssubsidie, een exploitatie subsidie, een vergunning en een aansluiting op het elektriciteitsnet werk van landelijk netbeheerder TenneT. De RVO neemt opmerkin gen en suggesties mee in de aanbe steding. De vier grote productieka vels in windpark Borssele zijn al ge gund aan Dong Energy (1 en 2) en consortium van Shell, Van Oord, Eneco en Mitsubishi/DGE (Bors sele 3 en 4). De communicatie met het ziekenhuis verliep niet zo vlot vrijdag 6 januari 2017 De schade die op Schouwen- Duiveland is aangericht tijdens de jaarwisseling gaat de ge meente ongeveer 4.700 euro kosten. Vorig jaar was dat drie keer zoveel. Elodie Kint Zierikzee -Gemeente Tip? redactie@pzc.nl GOES Het thuis kweken van wiet voor medicinaal gebruik wordt in Goes niet gedoogd. Dat zegt burgemeester René Verhulst naar aanleiding van een voorstel van D66. Dat zit hem vooral in de verwachte hand- havingsproblemen. „Bovendien kunnen mensen die het uit medisch oogpunt nodig hebben ook terecht in apotheek en coffee shops", aldus Verhulst. KERKWERVE De Stichting Dorpsraad Kerkwerve en omstreken houdt op vrijdag 13 ja nuari haar nieuwjaarsre ceptie. De bijeenkomst vindt plaats in dorpshuis 't Zuudènde aan de Be- atrixstraat 1 en begint om 19.30 uur. Tijdens de re ceptie is er een optreden van Anne-Marie Verton en de Zeeuwse Koffer band. Die band bestaat uit Machiel de Groot, Ben de Jong en Ton Winge- laar. NIEUWERKERK Schietvereniging Schou- wen-Duiveland houdt woensdag 11 januari een open avond in Nieuwer- kerk. ledereen vanaf 12 jaar (tot 18 jaar onder be geleiding van ouder of voogd) is vanaf 19.30 uur welkom. ledereen ouder dan 14 jaar dient een geldige le gitimatie mee te nemen. Geïnteresseerden kun nen terecht aan de Stolp- weg 4a in Nieuwerkerk en de toegang is gratis. De dagbehandeling voor mensen met Parkinson bij Zorgstroom in Middel burg bestaat vijfjaar. Dat is gisteren gevierd met een high tea voor patiën ten, partners, vrijwilli gers en medewerkers. De dagbehandeling biedt twintig patiënten vier da gen per week de moge lijkheid voor therapie (spraak en motoriek). Het laatste stukje van windpark Borssele, 22 kilometer uit de kust van Vlissingen, wordt dit najaar aanbesteed. Frank Balkenende Vlissingen Wie is toch drenkeling Sar j it Ram? -Sanjiv Bajaj, buurtgenoot Sarjit

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 53