is heel sterk en een beetje dom' 8 BINNEN BUITEN Zolder, kelder, schuur of werkkamer: gun een man z'n eigen honk. Chris Goud (27) uit Krabbendijke heeft onder een afdak in zijn tuin een eigen krachthonk. In het vroege morgendonker brandt een lampje onder het afdak in de achtertuin aan de Doelstraat in Krabbendijke. Tegen de houten planken van de zijmuur tekent zich een schaduw af van een man die fa natiek gewichten heft. Chris Goud heeft al ruim twee jaar een eigen fit- nesshoek, een halfopen ruimte waarin hij ook in de winter flink aan de slag gaat met zijn gewichten. „Zo nu en dan is dat best koud, vooral als ik tussen de oefeningen rust moet houden. Meestal leg ik dan een extra trui klaar op het bankje, zo dat ik niet te snel afkoel. Vooraf trap ik mijn spieren meestal warm op de hometrainer. Het is belangrijk om je doel voor ogen te houden, dan valt die kou wel mee." Met pellets zette hij een kunstige zijwand in elkaar en al snel ontstond een praktische ruimte. „Ik vind het zonde om goede spullen zomaar weg te gooien. Vandaar dat ik zoveel mo gelijk heb gewerkt met afgedankte materialen." Het duurde niet lang voordat hij besloot er een krachthonk van te maken. Onder het afdak is de ruimte efficiënt ingericht. Op de dikke mat- tegels staan een installatie om ge wicht te heffen, twee crosstrainers en een assortiment aan gewichten. De wand wordt gesierd door een grote poster met oefeningen. Aan de halfopen schuur bouwde hij al snel palen om ringen aan te hangen en een rek om zich aan op te trekken of een schommel aan op te hangen voor zijn zoontje Elias. „Hij houdt alleen niet zo van schommelen, maar hij vindt het heerlijk om tussen de fitnesspullen te spelen. Bovendien kun je onder het afdak lekker werken als het re gent. Mijn vrouw Thea schildert hier weieens. We houden er allebei veel van om in de buitenlucht bezig te zijn en dan is zo'n afdak ideaal." Het kan best koud zijn, vooral tussen de oefeningen door „Officieel mag ik er natuurlijk niet komen", grapt Thea. „Ik heb zijn krachttraining wel een keer gepro beerd, maar voor mij hoeft dat niet zo." Egoïstisch „Het klinkt misschien egoïstisch", reageert Chris, „maar buiten, onder het afdak, heb ik mijn eigen plekje waar ik aan mijn eigen doelen kan werken. Volgend jaar wil ik proberen mee te doen aan de Highland Games in Schotland, gewoon om te kijken hoe ik ervoor sta en om nieuwe din gen te leren. Om mijn conditie op peil te houden, ben ik iedere maan dagochtend bezig in de achtertuin." Als de oefening wat zwaarder wordt en Chris naar beneden kijkt, ziet hij op de grond de sticker met 'Stay the Course'. „Dat motiveert me om weer om hoog te kijken. Voordat ik samen met Elias en Thea aan de ontbijttafel zit, heb ik een actief begin van de dag achter de rug." CAS&NOEK Krachthonk voor Janneke Koster —Chris Goud vrijdag 6 januari 2017 Chris Goud bouwde zijn sporthonk zelf. FOTOJOHAN VAN DER HEIJDEN ego's Cas van Tuil (9) uit Burgh-Haamstede moest er wat moeite voor doen, maar heeft nu toch de hond die hij zo graag wilde: labradoodle Noek. „De naam Noek komt uit een boek van Annie M.G. Schmidt, Spiegeltje Rond reis. Ik heb veel gezeurd voordat ik een hond kreeg. Mijn vader en moeder zeiden dat mijn broer Niels en ik er dan wel voor moesten zorgen en hem vaak moesten uit laten. Noek is nu 4 jaar en kwam als pup bij ons. Hij is een kruising tussen een labrador en een poe del. Eigenlijk hadden we gedacht dat hij kleiner zou blijven. Daarom is het voor mij spannend om hem uit te laten. Hij is heel sterk. Als Noek een kat ziet, gaat hij erachter aan. Ik kies dus altijd een route waarvan ik weet dat er niet zo veel katten wonen. Meestal laat ik hem in het weekend uit. Anders doet mijn moeder het. Ik vind het leuk om met hem te spelen en te knuf felen. Het liefste wil hij met een knuffel in zijn bek achterna te worden gerend. Maar hij is soms ook een beetje dom. Als je bijvoorbeeld de tafel afruimt na het eten, dan loopt hij steeds achter je aan, omdat hij denkt dat hij wat krijgt. Of hij rent wild door de kamer en glijdt dan on deruit. 's Avonds gaat hij op zijn kussen liggen, bedtijd. Rond half negen ligt hij languit te snurken." —/War/ska den Hartog

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 48