Denk aan je deur z< 6 O Hoe vaak moet je het zeggen tegen je huisgenoten? Hang je jas op! Of misschien ben jij zelf zo iemand die jas en tas bij thuiskomst in de hoek gooit. Hoe dan ook, in 2017 gebruiken we de kapstok. Toch? Hieke Grootendorst geeft elke week klustipséneen inkijkje in haar leven als klusvrouw. Vandaag: binnendeuren onderhouden. lil IA1 1. Eland CHOCOMOU 2. Tipi 3. Kleurtjes DE KLUSVROUW Doe een rondje 'deuren' Siliconenspray in plaats van olie vrijdag 6 januari 2017 GO 240, Chocomousse 59, PlanToys 24,95, IKEA Hier met die Las af en toe een rondje deuren in. Loop ze allemaal na op losse grepen, piepen, klemmen en stroeve sloten. Wacht niet tot iets kapotgaat en jouw ergernis oploopt. Bovendien staat het zo armoedig als een piepende, klemmende deur met losse krukken niet goed op slot kan. Piepende deur? Ge bruik siliconenspray en geen olieachtige pro ducten. Die trekken vuil aan, waardoor de deur snel weer piept. Ook sloten gaan juist stroef als je olieachtig spul ge bruikt. Siliconenspray lijkt vaak niet direct te helpen. Je moet even flink zwiepen met de deur en de sleutel om draaien om de siliconen goed te verdelen. FOTO EN ILLUSTRATIES TJITSKE SLUIS te verhelpen zijn. Als alles aan je deuren goed werkt, merk je daar niets van. Pas als er iets aan man keert, merk je hoe fijn het is als een deur het ge woon doet. Alles waar be weging op zit, kan losser gaan zitten. Niks aan de hand, gewoon af en toe even nakijken. En: ik vind het deurbeslag minstens zo belangrijk als de deur zelf. Je kunt er je stijl mee bepalen, het zijn de punt jes op de i. Deurbeslag kies je in een serie. Dan neem je één stijl voor de ingebouwde kastdeuren, het toilet, de badkamer en de rest van de gewone deuren. Je zult zien dat dit jouw huis een heel andere uitstraling geeft. Wat valt er nou te onderhou den aan bin nendeuren? Van alles! Deurkrukken kunnen los gaan zitten; als ze eraf vallen, kun je jezelf per on geluk opsluiten. Deuren kunnen irritant gaan pie pen; het hele gezin is wak ker als er 's nachts iemand naar het toilet gaat. Ze kunnen gaan klemmen, omdat het hout werkt. Het slot kan stroef wor den; vooral vervelend voor visite die het toi let gebruikt. Als klusvrouw kom ik deze klussen dagelijks tegen. Voor klanten zijn dit vaak punten van enorme ergernis, terwijl ze zo eenvoudig en snel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 46