3 üS üLÉïzmi Creatief met tent van karton Ergonomische zitzak Dressoir van restjes M Vouwen en plooien De ooit zo tuttige plissérok wordt tegenwoordig gedra gen door trendy hipster meisjes op sneakers. Grote kans dat het plooieffect ook het interieur gaat veroveren. Het Finse merk Iittala doet een voorzetje, samen met ERIN Fluweel Warme, glanzende en glim mende stoffen zijn de toe komst. We zijn op zoek naar weelderigheid, luxe en al lure. Ook velours en ribstof- fen doen het goed op de bank of stoel. De merken Montis en Leolux presen teerden onlangs hun meu bels in chique stoffen en ook de Italiaanse designers gaan voor weelde. Ook drape rieën en gecapitonneerde meubels zijn in opkomst. Breisels (in 3D) Breien, weven, haken en borduren: we gaan er hele maal voor. Zelfs op de meest minimalistische designmer ken op de beurzen in Parijs, Milaan en Amsterdam zie je breisels en borduursels. Handgebreid is de ultieme luxe, maar we zien ook veel hippe 3D-breisels. Bijvoor beeld van Febrik, Nomess Copenhagen en het nieuwe merk Iota. Hun kleden en kussens worden gemaakt door nomadenvrouwen. modeontwerper Issey Miyake. In zijn ontwerpen spelen vouwen en plooien de hoofdrol. Ronde vormen Het hoeft niet meer zo strak, symmetrisch en hoekig. We laten ons omarmen door ronde vormen. Bijvoorbeeld met de bank Edge van Mon tis of de fauteuil Hidde van Label. Ook vloerkleden mo gen tegenwoordig rond zijn. Ronde eettafels zijn een blijvertje. Donkerblauw/ donkergroen/ bordeauxrood We gaan van pastel en sober naar theatraal. Het mag alle maal lekker dramatisch. Uiteraard zijn de warme, rijke kleuren niet helemaal nieuw. Uit de meer klas sieke en luxueuze interieurs waren ze nooit helmaal ver dwenen. Eén kleur springt er echt uit: blauw. We zien dit jaar wel vijftig tinten blauw: van jeansblauw tot koningsblauw en alle tinten eromheen. Stellingkasten Onze spullen mogen gezien worden. Toon wie je bent met een open stellingkast of stoere industriële trolley die zo uit het magazijn lijkt te zijn gerold. Planken zijn niet bedoeld voor het opslaan van rommel, maar voor het tentoonstellen van je meest waardevolle bezittingen, vinden de ontwerpers van Oato. Voor het nieuwe merk NewConic ontwierpen ze Ledge, een zelf samen te stellen open kast die mee groeit met je ideeën. Fifties-banken Hoewel veel gezinnen nog steeds zweren bij een grote (grijze) hoekbank, begint de losse bank weer terrein te veroveren. Liefst in combi natie met een paar dikke kussens. Banken stelen de show door hun ontwerp. Zet ze gerust los in de ruimte, want ook de achter kant is de moeite waard. De eerste banken in nieuwe stijl zijn er al, zoals Zoom in van Arian Brekveld en de kosmopolitische bank Agio van Rolf Benz. Lichtplan Een goed lichtplan is essen tieel in je interieur. Laat er nou eens een maken. En laat de ledlamp, die eindelijk volwassen is geworden, een hoofdrol spelen. Ook zien we veel ronde glazen lampen. De komende tijd zal niet per se de lamp zelf de hoofdrol spelen, maar wel het licht dat hij geeft. vrijdag 6 januari 2017 hallo fluweel j* s. Kinderen kun je ervoor wakker maken: kamperen in huis. Met de KarTent junior breng je hun wens makkelijk in vervulling, zonder de ongemakken die het opzetten van een gewone tent met zich meebrengt. De Kar Tent junior is een vro lijk tentje van karton. Kinderen kunnen hem naar eigen wens inkleuren, want kar ton laat zich immers makkelijk bekleuren, beschilderen en be plakken. Buiten kam peren kan ook, maar alleen als het kurk droog is, want de tent (a 49,95 euro) kan niet tegen regen. greenjump.nl Wie heeft af en toe niet de wens om ergens neer /*J" ^«fe te ploffen en niet meer op te staan? Met de zitzakken J van Terapy kom je een heel eind. Ze zijn ergonomisch vormgegeven en hebben ook nog eens een stijlvol jasje. De populairste variant is Elly (139,95 euro), die je kunt omtoveren tot stoel in de vorm van een druppel. Zie ook ikwilzitzakken.nl Elke maand voeren deurfabrikanten containers met restafval af. Zonde, vond ontwerper Wisse Trooster. Met dit resthout ontwierp hij zijn Recovery Meubels: een dressoir en een tafel. Hij is in overleg met een houthande laar, om met hout van meer fabrikan ten aan de slag te gaan. Prijs op aan vraag. qoowl.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 43