De tegenstanders: 'word wakker!' 11 PZC ONLINE Dit is onze enige kans op bezwaar en het kan maar tot 10 januari 50% van de bevol king heeft overge wicht. #VVD wil geen maatregelen tegen toegevoegde suikers maar wel tegen vega-schnit- zel. #schnitzelgate vrijdag 6 januari 2017 PC UW REACTIE Bumperkleven, onnodig links rijden, rechts inhalen of in volle vaart door de be bouwde kom scheuren: in 2017 worden deze boetes goedkoper. Facebook-ge- bruikers reageerden volop. 'Totaal nutteloos, de pak kans voor echte hufters, de bellers en de bezopen figu ren is nog nooit zo laag ge weest', vindt Ruben Ber tram. Nella Lous denkt dat ze maar thuis blijft. Niels Vlasveld tagt zijn vriend Daan van Driessche en zegt: 'Dan weet je waar je aan toe bent he dit jaar Hellen van Tol zegt nooit politie te zien, dus denkt dat het allemaal wel zal meevallen. Welke besluiten zijn al genomen over Brouwerseiland? „De gemeenteraad heeft in 2014 het einddocument vastgesteld. Daarin staat dat op hoofdlijnen is aangetoond dat Brouwerseiland een ruimtelijk, financieel en maat schappelijk haalbaar plan is. Ver volgens heeft het college in 2015 de exploitatie-overeenkomst gete kend. Het volgende besluit valt in april 2017, als de gemeenteraad het bestemmingsplan vaststelt." Is dat besluit definitief? „Vanaf dat moment is er nog maar één weg terug, en dat is via de Raad van State." En wat als de gemeente raad het bestemmings plan niet vaststelt? „Dan zou de ontwikkelaar kunnen zeggen: ik stop ermee, en dan blijft alles zoals het is. Of hij zegt: ik pas het plan zodanig aan dat de gemeenteraad wel ak koord gaat. Maar daarvoor moet de raad wel met heel goede argumenten komen." Nadat de petitie tegen Brouwers eiland was gelanceerd, stond ook ineens Ria Geluk op de informa tieavond over het bouwproject aan de Brouwersdam. En dan weten ze op Schouwen-Duive- land: nu moeten we oppassen. Het zou namelijk niet voor het eerst zijn dat de oprichter van het Watersnoodmuseum iets weet tegen te houden op het eiland. Hoe prestigieus het project ook. Zo was zij uiteindelijk degene die het zorghotel bij de Schelphoek tegenhield. Dankzij haar protest had het windmolenpark aan de Gouweveersedijk één molen min der en als Ria er niet was, had Koninklijke Roei- en Zeilvereni ging De Maas uit Zierikzee moe ten vertrekken. Nu is ze door heemkundige ver eniging Stad en Lande gevraagd een zienswijze in te dienen tegen Brouwerseiland. En dat doet ze dan ook maar gelijk voor andere tegenstanders. „Dat valt niet mee hoor, zo'n zienswijze. Het moet schriftelijk, de procedure loopt tij dens de vakantie. De gemeente maakt het de mensen ontzettend moeilijk. Daarom help ik iedereen die daar om vraagt." Ria Geluk wil mensen wakker -Ria Geluk schudden. „Dit is onze enige kans op bezwaar en het kan maar tot 10 januari. Wat ik overi gens belachelijk vind. Waarom zo'n haast? Zolang minister Schultz nog bezig is met het kustpact, verleent ze toch geen ontheffing voor bouwen op een kustwering. De gemeente kan dus toch nog niks doen. Dan kun je het besluit ook best uitstellen, tot iedereen de kans heeft gehad er nog eens goed over na te den ken." Louis Beeke, die het initiatief nam tot de petitie, vestigt zijn hoop op de gemeenteraad. „Als die nog eens goed nadenkt en luistert naar bewoners en toeristen, dan is het besluit klip en klaar. Men sen willen Brouwerseiland niet. Punt." Houdt de gemeente reke ning met dit scenario? „Nee. Tot dusver hebben wij aan al onze verplichte inspanningen kunnen vol doen. Gelet op de huidige politieke samenstelling hebben we geen reden te twijfelen of we hiermee kunnen doorgaan. Tussen tijdse besluiten vonden ook steeds een meerderheid van de raad." Stel dat de gemeenteraad toch een ommezwaai maakt: kan de gemeente dan claims van de ontwik kelaar verwachten? „Dat kan altijd, maar daar zijn geen bedragen over afge sproken, zoals dat soms ge beurt. Het is ook niet waar schijnlijk, aangezien de ge meente zelf niet financieel in het project zit. Sterker nog, we declareren al onze kos ten bij de ontwikkelaar. Van projectgroepen tot de tijd die ik steek in het beantwoorden van jouw vragen. Elk uur schrijven we op." TWITTER Mieke @TGIFinBrasil Het VVD-plan om vleesna men voor vegetarische producten te verbieden, wordt in Zeeland op soci ale media flink bespot. Namen als 'vega schnitzel' zouden volgens VVD-Ka- merleden verboden moe ten worden vanwege de 'verwarring'. Mensen zou den door de naam denken dat er toch vlees zit in de vleesvervangers. ONLINE TOP-5 Meest gelezen op pzc.nl: 1. Signalen van 'wraakac ties' door groep jongeren in Vlissingen waren er al eer der 2. Weggebruikers opgelet! Zoveel gaat een verkeers boete je in 2017 kosten 3. Milieuzone in Antwerpen: Mag jouw auto de stad nog in? (video) 4. Treingekken opgelet, station Baarland-Noord staat te koop 5. Zeeuwen bespotten VVD-plan: Slavink, bevat sla noch vink Kijk op www.pzc.nl of @pzcredactie facebook.com/depzc @pzcredactie Een artist's impression van het plan voor Brouwerseiland. ILLUSTRATIE ZEELENBERG ARCHITECTUUR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 38