'Ik bestookte haar met sms'jes omdat ze onze relatie verbrak' Verdachte ontucht blijft in voorarrest Miljoenenschade bij wind op zee 10 ZE BROUWERSEILAND PROCEDURE PROJECT Net nu de planvorming voor vakantie-eiland Brouwerseiland de laatste fase is ingegaan, ontwaakt het vasteland. Organisaties staan op hun achterste benen en in een paar weken tijd tekenden meer dan 7.000 mensen de petitie tegen 'het Ibiza van de Grevelingen. Maar heeft dat nog wel zin? Maar in lang niet al die berichtjes uitte hij zijn verliefdheid. De 49-ja- rige stuurde ook berichtjes dat hij haar keihard zou verkrachten, zou doden, in een graf zou flikkeren, in elkaar zou slaan en dat een rolstoel nog te goed voor haar zou zijn. J. verscheen gisteren voor de Middelburgse rechtbank wegens stalking en bedreiging. De man er kende volmondig dat hij medio vo rig jaar al die sms'jes had gestuurd. Volgens eigen zeggen hield hij ontzettend veel van de vrouw en had ze de relatie verbroken zonder hem te vertellen waarom ze dat had gedaan. En dat vond hij zo onbevre digend dat hij haar bleef bestoken met berichtjes. „Ik had er moeite mee dat ik niet hoorde waarom ze de relatie verbrak", zei hij. „En ik bleef haar missen." Officier van justitie Wilfred Suij- kerbuijk vindt dat de man met zijn daden een behoorlijke inbreuk maakte op haar leven. Hij wees er ook op dat de man al eerder veroor deeld is voor huiselijk geweld. De officier vindt dat de man ver oordeeld moet worden tot een cel straf van 90 dagen waarvan 71 voor waardelijk. Omdat de Koudekerke naar al 19 dagen in voorarrest heeft gezeten hoeft de man, als de recht bank de eis overneemt, niet meer terug naar de gevangenis. Daar naast vindt de officier dat de man een werkstraf moet krijgen van 200 uur. Ook eiste hij dat de man op geen enkele manier contact mag leggen met de ex. Een 37-jarige man uit Den Haag blijft in voorlopige hechtenis, hoe wel het nog wel een half jaar kan duren voor hij daadwerkelijk be recht wordt. De man wordt ervan verdacht dat hij seks heeft gehad met een minderjarige Vlissingse jongen. Tijdens een tussentijdse rechtszaak vroeg raadsman K. Wel vaart aan de Middelburgse rechters om het voorarrest te schorsen om dat de man al negen maanden vast zit. Officier van justitie Wilfred Suij- kerbuijk verzette zich tegen de schorsing omdat hij niet weet of de man in herhaling kan vallen. Een rapport van een gedragsweten schapper over de man is nog niet beschikbaar. Dat wordt binnen en kele weken verwacht. De rechtbank beloofde dat er snel een tussentijdse zitting kan wor den gepland als het rapport aanlei ding geeft om opnieuw te praten over opheffing van de voorlopige hechtenis. Welvaart stipte donderdag tij- W De man wordt verdacht van seks met een minderjarige Vlissingse jongen dens de behandeling van de zaak ook aan dat zijn cliënt inmiddels heel goed weet wat wel en niet mag en dat hij beseft dat hij fout zat toen hij seks had met de Vlissingse jon gen. Vertraging of technische proble men bij aanleg van windparken op zee leiden jaarlijks tot honderden miljoenen euro's aan schade. De ex ploitanten, netbeheerder en ook de consument betalen de rekening. Dat blijkt uit een onderzoek van de universiteit Hertie School of Go vernance in Berlijn. Vooral kabels zorgen voor uitval en vertraging. Dat gebeurde tot 2014 bij acht windparken voor de Duitse kust. Windenergiebedrijven konden daardoor een bepaalde pe riode geen stroom leveren. Samen liepen ze een miljard euro aan in komsten mis. De netbeheerders, waaronder ook het Nederlandse Tennet, waren op grond van de Duitse wetgeving verplicht schade te compenseren. Ze berekenden de kosten daarna door aan de consu ment. Een defecte kabel bij het wind- park Gode Wind kostte het Deense Dong Energy vorig jaar tientallen miljoenen euro's. De risico's van de aanleg van windparken op zee zijn van belang voor Nederland. Tot 2023 verrijzen voor de Nederlandse kust vijf windparken, waaronder de wind molenlocatie Borssele voor de Zeeuwse kust. Na 2023 volgen er nog zeven. Dertien droomeilandjes in de Grevelin gen. In een oude werkhaven, zegt ont wikkelaar Matthijs Zeelenberg. In een uniek surfgebied, zeggen mensen die er regelmatig op hun plank stappen. In een beschermd natuurgebied, zegt de Natuur- en Vogelwacht. Terwijl er zoveel parken leeg staan, zegt de heemkundige vereniging Stad en Lande. Twintig jaar nadat het eerste idee voor het luxe re sort aan de Brouwersdam werd gelanceerd, nadert het project zijn voltooiing. Maar net nu de gemeen teraad van Schouwen-Duiveland nog maar één keer ja hoeft te zeggen, worden de eilanders wakker. Een tegenpetitie wordt gretig getekend, concept-be zwaarbrieven circuleren op internet. Maar is het mil joenenproject nog te stoppen? Vijf vragen hierover aan projectleider Ricardo de Winter van de ge meente Schouwen-Duiveland. vrijdag 6 januari 2017 PC Tweehonderd sms'jes stuurde C.J. uit Koudekerke binnen een paar maanden naar een Wal- cherse vrouw. Hij was hopeloos verliefd op haar. Emile Calon Middelburg Uitspraak 19 januari. Emile Calon Middelburg Frank Balkenende Vlissingen Wendy Wagenmakers Is het Ibiza van de Grevelingen nog te stoppen? I Louis Beeke flyert zijn vingers blauw de laatste weken. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 37