Self ie-ku (n)s(t' Cel geëist voor seks met meisje Getijde College gaat maandag niet open Zeeuwse haai komt om in Spaans net k 2 MAAN LEO Column Ik was in Wenen en keek naar kunst. Daar is Wenen een goede plek voor, beter dan welk ander oord ook misschien. De hele stad draait om pronkzieke room kleurige paleizen, speciaal ge bouwd voor de kunsten. De Staatsopera, het Burgtheater, de Nationale Bibliotheek, het nieuwe museumkwartier, en (perfect ge spiegeld) het Kunsthistorische en het Natuurhistorische Museum: ze bepalen het gezicht van de stad, zelfs tegen de achtergrond van kitscherige kerstmarkten. Ook binnen in die kunsttempels is het goed toeven: het Leopoldmuseum hing vol met Egon Schiele, terwijl ik mij in het Kunsthistorisches Museum laafde aan een aantal ver bluffende werken van Titiaan, Rembrandt en Vermeer. In het Belvedere zag ik een mooie verzameling Klimts, waar onder zijn beroemde De Kus. Het is een groot schilderij, tegen een weelderige gouden achtergrond zien we een man een vrouw kus sen. Ze staan op een grafisch weer gegeven bloemenveld. Hij draagt een jas met gouden en zwarte blokken en haar jurk heeft rode bloemen. Dit topstuk van het Bel- vedere-museum hangt prominent in een ruime zaal. Als je voor het schilderij staat, raak je betoverd door de gouden glans, de uitdruk king op het gezicht van de vrouw, de vele details op de achtergrond. Terwijl ik het schilderij bewon derde, viel me iets vreemds op. Hoewel het druk was in het mu seum, waren er niet veel mensen die hier net als ik lang bleven staan. Waar hielden de andere be wonderaars zich op? Al snel werd het me duidelijk: naast het schil derij stond een bordje met daarop twee pijlen: naar links voor de ori ginele Kus, naar rechts voor de sel- fie-Kus. Daar waren de kunstmin naars dus: het echte schilderij kon hun weinig schelen, maar bij de kartonnen reproductie, die speci aal iets lager hing en uitgelicht was voor de perfecte selfie, klopten vele harten. Waar hielden de andere bewonderaars van De Kus zich op? DESTELLING Vandaag: Hoe meer controles des te veiliger ik me voel Reageer op pzc.nl Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters CRISIS IS OFFICIEEL VOORBIJ VVD laakt verbod kiemremmer uien Theaterstuk over watersnoodramp Zeeuwse lonen stegen het meest Had ik geweten dat ze zo jong was, dan was er echt niets gebeurd. Dan hadden we beslist geen seks gehad, zei gisteren de 22-jarige F.E. uit de gemeente Hulst tegen de Middel burgse rechters. Hij was twee jaar geleden op een feestje nabij Goes toen plotseling een meisje binnen- stapje. „Ze kwam gezellig en vrolijk binnen." Volgens hem klikte het di rect tussen hen. Hij dacht dat ze ze ventien of achttien was en schrok enorm toen hij enkele weken later hoorde dat ze nog maar dertien was. Maar die bewuste avond bij Goes vroeg hij niet naar haar leef tijd. Hij stelde ook dat op dat feestje haar moeder was en andere familie leden die wel wisten hoe oud ze was. „Maar die zeiden niets toen we op een bank lagen te knuffelen." Volgens hem zei de moeder nog 'fijne nacht' tegen hen toen ze zelf ging slapen. Die nacht, zo vervolgde E„ bleef het bij knuffelen. Maar 's ochtends, toen hij wilde douchen, kwam ze naar hem toen en hadden ze seks. Vervolgens gingen ze uit elkaar maar bleven ze contact houden via WhatsApp. „Tot ik hoorde hoe oud ze werkelijk was. Toen heb ik alle contacten verbroken." De politie kwam hem op het spoor omdat het meisje eind okto ber 2015 beviel waarna hulpverle ners alarm sloegen. Maar tijdens de rechtszaak bleek ook dat het meisje noch de moeder aangifte wilden doen tegen de Hulstenaar. Officier van justitie Wilfred Suijkerbuijk vindt echter dat de man strafbaar is. Tot ik hoorde hoe oud ze werkelijk was. Toen heb ik alle contacten verbroken Omdat seks met een minderjarige gewoon verboden is voor iemand die zeven jaar ouder is. „En omdat ze nu met een kind zit, zijn de ge volgen van die illegale seks zeer groot", aldus de officier. Advocate Rivka Davidse bena drukte dat de seks niet tegen haar wil was en vroeg om vrijspraak. Uitspraak 19 januari. GOES Leerlingen van het failliete Getijde College in Goes kunnen ko mende maandag niet naar school. Curator Benne van Leeuwen laat weten dat er gesprekken zijn over een overname, maar het lukt niet om die deze week af te ronden. „Het faillissement is nog vers. We willen iedereen nog de tijd geven om beslissingen te nemen. Hoe het gaat uitpakken, weten we niet. Dat wordt pas in de loop van volgende week duidelijk. Zoals het er nu voor staat, kunnen leerlingen maandag niet naar school. We zullen ouders en leerlingen daarover informe ren." De Rechtbank Zeeland-West- Brabant sprak afgelopen dinsdag het faillissement uit over de parti culiere school. Bij het Getijde Col lege (een mbo-school) horen ook de Avondschool (avondcursussen) en het Stedelijk College Goes (vmbo, havo en vwo). Op de drie scholen zitten in totaal ruim hon derd leerlingen. Directeur Kees van de Wouw liet eerder in deze krant weten dat de lessen na de kerstvakantie door zouden gaan en dat de doorstart bijna rond was. Hij wil nu niet rea geren en verwijst naar de curator. VLISSINGEN Een ruwe haai uit de Oosterschelde is na een tocht van ongeveer 1.750 kilometer opge doken voor de Spaanse kust. De haai raakte daar verstrikt in de net ten van een bodemtrawler en over leefde het niet. Volgens Sportvisserij Nederland werd de vrouwtjeshaai op 18 juli 2016 gemerkt met een jumbotag. Dat gebeurde bij de weervissers in Bergen op Zoom. De haai was op dat moment 161 centimeter lang. Toen het dier na een tocht van 129 dagen en minimaal 1.750 kilometer in de Spaanse wateren opdook was het inmiddels 8 centimeter ge groeid. Waarschijnlijk heeft de haai in de Oosterschelde haar jon gen ter wereld gebracht en is zij daarna naar Spanje gezwommen om aan te sterken. Het haaienmerkprogramma is een samenwerking van Sportvisse rij Nederland, IMARES, vijftien schippers van hengelcharters en de weervisserij. Hiermee wordt infor matie verzameld die kan worden gebruikt om deze bijzondere vis soort in het kader van het Europese Haaienactieplan beter te bescher men. vrijdag 6 januari 2017 Gisteren: Ik heb mijn vakantie al geboekt 333 reacties VLISSINGEN VVD-Europarlementariër Jan Huitema heeft de Eu ropese Commissie om opheldering gevraagd over een mogelijk verbod van maleïne hydrazide. MH is een kiemremmer in de uiensector. VVD'er Jan Huitema vindt dat de beoordeling van gewasbeschermingsmid delen zorgvuldig moet gebeuren en dat de we tenschap leidend moet zijn. OUWERKERK De Zeeuwse theater groep Theaterloods-b stelt de voorstelling Stormkracht! over de Watersnoodramp als educatieve voorstelling beschikbaar voor scho len. De voorstelling is vandaag in het Waters noodmuseum in Ouwerk- erk nog te zien (om 11.30 en 14.00 uur). De lande lijke première vindt 6 fe bruari plaats op de etala- gedagen in Het Postthea- ter in Arnhem. VLISSINGEN De lonen bij bedrijven zijn vorig jaar het meest ge stegen in Zeeland: 1,8 procent. Werkgevers in Utrecht lieten de lonen het minst stijgen: 1,3 pro cent. Dat meldt werkge versvereniging AWVN, betrokken bij de meeste (bedrijf)cao's. De Zeeuwen hebben echter niet het hoogste gemiddelde inkomen van Nederland. Deel 9: Het stoute prinsesje O.a. verkrijgbaar bij: AKO, Attent, Blz., Bruna, Cigo, Libris, Plantage, PLUS, Primera, Spar, The Read Shop en Vivant 8 710114 003423 Deze bon is geldig t/m 13 januari Het Openbaar Ministerie eist een celstraf van twaalf maanden waarvan vier voorwaardelijk tegen man omdat hij seks had met een meisje van dertien. Ze raakte daardoor zwanger en be viel oktober 2015. Emile Calon Middelburg - F.E. uit Hulst, verdachte onzin! BE ZOMERVAKANTIECRISIS woröt met ÖE BAS ERSER, BESIN JANUARI EN ALLES IS AL VOLSEBOEKT J

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 2