ADO wint, maar wat nu? i I 27 z c. Watford-huurling droomt van landstitel met Feyenoord Steven Berghuis (25) is weer de dartelende buitenspeler die in de zomer naar Feyenoord toog. De aanvaller is topfit, gretig en kan niet wachten op de competitiehervatting. De Haagse rechtbank was helder in haar oordeel: ADO staat in haar gelijk. Volgens de rechter is door de club aangetoond dat United Vansen (UVS) schriftelijk 3,7 mil joen aan ADO heeft toegezegd. Het deel dat daarvan nog niet is overgemaakt - 2.477.605 miljoen euro (inclusief rente) - dient het Chinese bedrijf alsnog te storten op de Haagse rekening. Verras send is deze uitspraak niet: vorige maand besloot de Ondernemers kamer in Amsterdam al dat Wang voorlopig afstand moet doen van zijn aandelen omdat hij tekort is geschoten. Het besluit van de rechter zal daarom slechts voor een zuchtje opluchting in Den Haag zorgen. Reden voor een feestje is er nog lang niet. ADO is namelijk nog steeds afhankelijk van wat de on berekenbare Chinezen gaan doen. Het voorbestaan van de club hangt er mogelijk vanaf. Op 1 fe bruari verwacht de KNVB immers een begroting te ontvangen van ADO. Om die sluitend te krijgen, is het geclaimde bedrag van UVS hard nodig. Het is echter de grote vraag wat Wang en consorten nu van plan zijn. Ze kunnen het juridische ge vecht met de club een vervolg ge ven door in beroep te gaan. Een belangrijk aspect aan de uitspraak van de rechter is dat het 'uitvoer baar bij voorraad' is. De club kan direct met het oordeel van de rechtbank aan de slag en hoeft dus niet te wachten op een even tueel hoger beroep van UVS. Een mogelijke manier om het geld van Wang te vorderen als hij niet be taalt, is de verkoop van zijn aande len. Die werden vorige maand al bevroren door een uitspraak van de Ondernemerskamer. ADO kan zijn aandelen echter niet op eigen houtje verkopen. De kans dat de aandelen nog voor 1 februari wor den verkocht, is nihil. Vanuit het trainings kamp in Marbella, blikt Feyenoord-spe- ler Steven Berghuis terug op de eerste sei zoenshelft. De huurling van Wat ford kwam pas laat op gang en kan dan ook niet wachten op de competitiehervatting. Een tussen tijdse terugkeer naar zijn Engelse werkgever sluit hij dan ook uit. Bij Ajax en PSV kijken ze naar Feyenoord. Leggen jullie in Mar bella de basis voor de eerste landstitel sinds 1999 of bezwij ken jullie onder de druk. Jij hebt vaak gezegd 'wij zijn Feyenoord, wij zijn niet zomaar te verslaan'. „Dat is nog steeds hoe ik er over denk. Ajax en PSV weten dat ze niet zomaar nog een misstap kun nen maken. Dat is toch een verve lend uitgangspunt. Dit voelt in deze spelersgroep als de kans van ons leven. We hebben een brede, sterke selectie. Het voelt gewoon goed." „Ik heb het ook gelezen, maar er is tussen de clubs Watford en Feyenoord geen enkel contact ge weest. Misschien gaf Mazzarri ge woon antwoord op een vraag? Dat er twee spelers van Watford niet beschikbaar zijn omdat ze ac tief zullen zijn op de Afrika Cup, dat was al langer bekend. Ik maak me er ook niet druk om, ik ben hier met Feyenoord om me voor te bereiden op de belangrijke tweede helft van het seizoen. Ik verwacht geen veranderingen." „Ik voel me ook goed. Dat ik voor de winterstop kampte met gek neusde ribben, was gewoon erg vervelend. Ik was lange tijd niet vrij, kon niet laten zien wat ik waard was. Maar dat is achter de rug." „Daar kan ik eerlijk over zijn, dat was erg zwaar. Daar had ik het echt moeilijk mee. Ik moest op een gegeven moment met het tweede elftal van Feyenoord in Engeland tegen Jong Chelsea spe len en toen dacht ik echt: hoe kan het nou dat ik hier ben be land? Ik heb die wedstrijd ge speeld, maar ik had vooraf wel aan de technische staf gevraagd of dat ook echt moest. De bedoe ling was dat ik weer minuten in de benen zou krijgen en dus heb ik me professioneel opgesteld. In de laatste weken voor de winter stop voelde ik gewoon dat mijn kans er weer aan zat te komen." „De honger naar succes, die voel je bij Feyenoord hoor. Dat gevoel is er al een tijdje, het leeft enorm in deze spelersgroep. We zijn mi nimaal net zo goed als Ajax en PSV. We zijn nu op de helft en we staan waar we willen, maar in deze groep is er helemaal nie mand gaan zweven. De landstitel, dat is echt onze droom. Dat mag je best uitspreken, toch?" „Zo voelt het ook. De weg is nog lang, maar we voelen ons zo sterk." vrijdag 6 januari 2017 ADO Den Haag heeft het kort ge ding tegen eigenaar Hui Wang gewonnen. Het bedrijf van de Chinees, United Vansen, is de club bijna 2,5 miljoen euro schul dig. Wanneer ADO die som geld krijgt, is echter de grote vraag. Emiel Poeiert Den Haag Wang Hui fotoanp Steven Berghuis kende, mede door een ribblessure, een teleurstellende eerste seizoenshelft bij Feyenoord. Maar hij sloot het jaar goed af en kan niet wachten tot de tweede seizoenshelft. Bij Feyenoord, een terugkeer naar Watford is niet aan de orde. foto pro shots Berghuis: 'Dit voelt als de kans van ons leven' Mikos Gouka Marbella Als we de geluiden uit Londen moeten geloven, is het nog niet zo zeker dat de selectie van Feyenoord zo breed blijft. Mana ger Walter Mazzarri van Wat ford zou met de gedachten spe len om je terug te halen in de winterstop. Trainer Giovanni van Bronck- horst zei deze week dat hij weer de Steven Berghuis ziet die in de zomer neerstreek in de Kuip. Fit, gretig en in vorm. Was het lastig dat je, ook toen je fit was, vanaf de bank moest toe kijken? Over alle competities kwam Berghuis voor de winterstop tot 19 wedstrijden: 13 in de eredivi sie en in Europa en de beker bei de 3 keer. In die duels wist hij 5 keer te scoren en gaf hij 1 assist. Jullie eindigden sterk. Begint Feyenoord als titelfavoriet aan de tweede helft van dit seizoen? De kans van jullie leven...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 26