21 Carice van Houten blijft voorlopig met zoontje Monte in Australië, lekker bij partner Guy Pearce. Ze mist daardoor de première van de film Brimstone. Haar toekomst? „Ik zit nog in een bubbel als jonge moeder met slaaptekort. Ik vind het nu veel te moeilijk om beslissingen over verblijfplaats en carrière te nemen." elkaar te begrijpen. Op de set etaleert Martin een soort energie die maar niet stopt. Het kakt nooit in. Hij blijft zich druk maken, wat dan ook soms hilarische momenten oplevert." Mazzel Toen Van Houten door Koolhoven werd benaderd voor de rol van Anna, stuurde zij hem enkele plagerige sms'jes waarom zij niet de vrouwe lijke hoofdrol - nu gespeeld door de 22-jarige Amerikaanse actrice Dakota Fanning - kon krijgen. De actrice kijkt er echter realistisch tegenaan. „Als ik tien jaar jonger was geweest, was ik misschien voor de hoofdrol in aanmerking gekomen. Maar ik ben nu 40. Ik heb geweldige mazzel gehad met rollen zoals in Komt een vrouw bij de dokter en De ge lukkige huisvrouw. Er worden veel co ming of age-films gemaakt over jonge mensen die hun weg in het le ven proberen te vinden. Ik zou het moeilijk vinden om nog iemand van 24 te spelen, omdat die levensfase in tussen zo ver van me afstaat. Dan zijn er in Hollywood ook nog al die strip verfilmingen. Ik zie mezelf niet snel in een latexpak rondrennen met een pistool in mijn handen. „Ik zou best graag weer in een Ne derlandse productie willen spelen. Er lopen genoeg interessante filmma kers rond in ons land. Maar ik wil mezelf niet herhalen. Ik doe dit vak ook om mezelf uit te dagen. Ik heb niets tegen een rol in een romanti sche komedie, maar dan moet die wel goed geschreven zijn. Dan is er niets mis mee. Ik vind het wel jammer dat het op dit moment kennelijk het enige genre is dat zoveel publiek trekt. Er is een vervlakking in de maatschappij gaande die we helaas ook terugzien in cultuur." Haar internationale bekendheid dankt Van Houten vooral aan haar rol als de roodharige en vileine prieste res Melisandre in de tv-serie Game of Thrones. „Doordat ik in Game of Thro nes zit, dat een groot deel van het jaar wordt opgenomen, heb ik helaas wei nig ruimte om andere projecten aan te nemen. Ik krijg sinds Game of Thrones wel veel rollen als heks aan geboden, maar omdat ik juist ver schillende dingen wil doen, heb ik daar geen interesse in." Stabiliteit Hoe lang zij nog in Game of Thrones meespeelt, kan Van Houten zelf niet inschatten. „Man, er heerst zo veel geheimzinnigheid rond de scripts. Die worden met allerlei codes naar geheime e-mailadressen gestuurd alsof het CIA-rapporten zijn over de moord op John F. Kennedy." Hoe gaat 2017 voor Carice van Hou ten eruit zien? Lachend zegt ze: „Atheïstisch als ik ben, zeg ik: God only knows. Ik blijf nu nog even in Australië. Ik ben ook niet op de pre mière van Brimstone maandag. Ik wil niet te veel reizen met mijn zoontje. Ik wil hem in deze eerste periode van zijn leven zoveel mogelijk stabiliteit geven. Ik zit nu nog in een bubbel als jonge moeder met slaaptekort. Het is veel te moeilijk om allerlei beslissin gen over mijn toekomstige verblijf plaats en carrière te nemen." din. Zij opent de ogen van haar doch ter, die beseft: ik wil niet een leven leiden zoals mijn moeder. Dat vond ik de uitdaging in deze rol. „Er zitten gruwelijke scènes in de film, maar gelukkig hebben we op de set ook veel gelachen", verklaart Van Ik zie mezelf niet snel in een latexpak en met een pistool rondrennen Houten. Zij schrijft dat onder meer toe aan regisseur Martin Koolhoven, met wie zij voor de vierde keer sa menwerkte. Hij is verantwoordelijk voor haar doorbraakfilm Suzy Q, die haar meteen een Gouden Kalf ople verde. „Mijn band met Martin is bijzon der. Ik voel me veilig bij hem. Wij hebben weinig woorden nodig om arice van Houten (40) heeft vaker moederrollen ge speeld, maar nog nooit zo heftig als in de western Brimstone. Als vrouw van een hardvochtige domi nee (Guy Pearce) probeert zij haar dochter te beschermen tegen de ont spoorde vader, die haar met de Bijbel in de hand wil ontmaagden. Een pittige vertolking voor de Ne derlandse actrice die - nu ze zelf vijf maanden moeder is van haar zoontje Monte - toch anders tegen dergelijke vertolkingen als filmmoeder aan kijkt. „Het klopt dat ik veel vaker in mijn carrière moederrollen heb ge speeld", zegt Van Houten via een Skypeverbinding vanuit Australië. „Nu pas heb ik het gevoel dat ik die moederrollen echt kan spelen. Ik voelde me vroeger soms een fraudeur in een moedervertolking omdat ik het moederschap toen niet aan den lijve had ondervonden. Maar ik deed het altijd zo overtuigend mogelijk. Na mijn bevalling zijn er bij mij heel andere emoties losgekomen, waar ik destijds geen weet van had. Ik zou die rollen misschien nu met andere ge voelens spelen." Van Houten verblijft enkele maan den in Australië, de thuisbasis van haar vriend, collega en vader van Monte, Guy Pearce. Ze leerden elkaar kennen op de set van Brimstone, waar zij heftige scènes speelden. In het eerste fragment waarin beide perso nages worden voorgesteld, weigert de domineesvrouw met haar echtge noot naar bed te gaan. Dat komt haar na verloop van tijd op een stevige af ranseling te staan. „Het is de eerste echte slachtofferrol die ik heb ge speeld. Maar zij is ook een soort hel- LAAT JE BETOVEREN DOOR DE MAGISCHE WERELD vrijdag 6 januari 2017 PC Scènes uit Brim stone met Carice van Houten als gemuil korfde dominees vrouw. Carice van Houten aan de wandel met Guy Pearce en zoontje Monte. FOTO LINKS HOLLANDSE HOOGTE —Carice van Houten Ab Zagt Plopsa Indoor Coevorden, het mooiste indoorpretpark van Nederland, telt 25 magische thema-attracties en neemt kids tussen 2 en 10 jaar mee op hun eerste grote avontuur. Bumba, Plop, Wickie de Viking en Mega Mindy staan te popelen om je te ontmoeten! Kom mee genieten van de Bumba Show, een confettidans en Meet Greets met de Plopsa-figuren. Exclusief voor Clubleden: Prijs: van 18,75 voor 10,00 per ticket. Kinderen tot 1 meter gratis. Datum: zondag 19 februari a.s.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 20