Vuurwerkbranche is verbijsterd ie is de drenkeling Sarjit Ram? Man uit Meppel is overleden aan verwondingen die hij opliep door vuurwerk. De politie ziet geen reden tot onderzoek. Walcheren Hartje wiéter mosselen eten' Jazeker zéggen ze bij viswinkel annex restaurant Proef Zeeland van de vissersfamilie Schot op Neeltje Jans. Elk jaar promoot da hesamen met zuurkool, spek en tijm. De schelpdieren smaken in januari nog prima vindt mosselkok en promotor Gerard déi^Tenrlste aïjé de mosselen opvist van percelen waar het zoute water goed doorstroomt. Een glaasje frisse wmterrose maakt het af. Karei Hofman wordt uit de brand geholpen door zijn collega Ko Mechielsen Chaos rond deze Indiër uit Oost-Souburg die in het Kanaal door Walcheren belandde. Zijn buurvrouw moest vanalles regelen, maar zij kent de man amper De politie stelt dat de 54-jarige man uit Meppel niet het slachtof fer is van een misdrijf en ziet daarom geen reden om de zaak verder te onderzoeken. De inwo ner van Meppel overleed woens dagavond aan zware vuurwerk verwondingen, die hij opliep tij dens oud en nieuw. Meppelaar De Lange raakte ge wond toen hij zelf een stuk vuur werk afstak. Volgens buren die eerste hulp verleenden, ging het om legaal vuurwerk. De politie durft dat niet met zekerheid te zeggen, maar zij sloot al wel het onderzoek. „De sfeer was er niet een waarin illegaal vuurwerk past, maar echt zeker weten doen we het niet", aldus een woordvoerder. De Belangenvereniging Pyro- techniek Nederland is verbijsterd dat de politie het onderzoek sluit, terwijl onduidelijk is wat er is ge beurd. „Op basis waarvan is de conclusie getrokken dat hier geen sprake is van een misdrijf? Wij zullen in elk geval zeker contact opnemen met de politie", stelt Leo Groeneveld van de belangenver- Meer dan de helft van de gewonden komt door legaal vuurwerk eniging. „Want als het hier om le gaal vuurwerk gaat, wil ik dat on derzoeken. Wat is er gebeurd? Hoe kan dit? Ik wil dit weten om even tueel onze voorlichtingcampagnes en veiligheidsvoorschriften aan te passen. Als ik dat stuk vuurwerk waarmee het is gebeurd kan zien, zie ik meteen wat er is misgegaan." De Inspectie voor Leefomgeving en Transport (ILT) onderzoekt elk jaar grote partijen legaal vuurwerk die ons land binnenkomen. Het af gelopen jaar bleek bij een kwart van dat vuurwerk iets mis te zijn. Hoewel zulke partijen meteen uit de handel worden genomen, liet de ILT weten dat nooit kan worden uitgesloten dat onveilig legaal vuurwerk in de winkels beland. „Meer dan de helft van de gewon den komt door legaal vuurwerk, en niet alleen omdat er onveilig mee wordt omgesprongen", aldus Romke van der Wal van de ILT. Johan de Lange overleed in het ziekenhuis in Groningen. Op 2 ja nuari - nota bene zijn verjaardag - bracht de politie per ongeluk naar buiten dat hij was overleden. Een dag later volgden excuses, wéér een dag later overleed de vader van drie kinderen alsnog. Meer weten? Bel 070 30 76 700 ofkijk snel op nrv.nl 1°C Nieuwsmedia Nog 6 dagen kassakorting Winters mossel feest Onderzoek dood door vuurwerk »P10 ZEELAND 2 Victor Schildkamp Meppel/Dronten - Romke van der Wal, ILT Kijk voor de voorwaarden op NRV.nl. Prijs incl. kassakorting. Excl. reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. vrijdag 6 januari 2017 Vandaag koud en glad pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 neemt je mee Deze kassakorting geldt voor al onze 250 groeps- en privéreizen. Kies uit de mooiste bestemmingen wereldwijd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1